Cookie Consent by Free Privacy Policy website
Název loga
A-   |   A   |   A+

O nás


Přečíst nahlas

Sociálně terapeutické dílny Hanáček jsou registrovanou ambulantní službou sociální prevence (reg. č. 5389049), zřízenou příspěvkovou organizací – Sociální služby města Kroměříže – k 1. 1. 2018. Prostory služby jsou bezbariérové a nachází se ve dvou samostatných domcích v areálu DOZP Barborka. Pro cestu k nám použijte spodní bránu areálu.

 

V budově A najdete:

 • kancelář vedoucí a sociální pracovnice,
 • kancelář účetní,
 • nácvikovou dílnu,
 • zázemí údržby,
 • venkovní zastřešený prostor (pergolu).

 

V budově B najdete:

 • pánskou a dámskou šatnu pro klienty,
 • tkalcovskou dílnu,
 • kreativní dílnu,
 • keramickou dílnu,
 • dílnu domácích prací,
 • venkovní zastřešený prostor (pergolu).

 

Služba je určena osobám se sníženou soběstačností z důvodu mentálního postižení, které nejsou z tohoto důvodu umístitelné na otevřeném ani chráněném trhu práce. Jejím účelem je dlouhodobá a pravidelná podpora zdokonalování pracovních návyků a dovedností prostřednictvím sociálně pracovní terapie.

 

Zřizovatelem Sociálně terapeutických dílen Hanáček, které jsou součástí Sociálních služeb města Kroměříže, příspěvkové organizace, je Město Kroměříž.

 

Naše poslání

Sociálně terapeutické dílny Hanáček individuálně podporují osoby s lehkým a středně těžkým mentálním postižením při zlepšování sebeobsluhy, získávání a rozvoji pracovních dovedností, poskytují jim prostor ke smysluplnému využití času a pomáhají jim navazovat nové sociální kontakty.

 

Cíle služby

Poskytnout účinnou podporu klientům vedoucí k

 • získávání a využívání pracovních dovedností;
 • osvojení si návyků spojených s docházkou do práce (pravidelnost, dodržování pracovní doby, omlouvání nepřítomnosti, samostatnost, odpovědnost);
 • získání schopnosti zhotovit použitelný účelný výrobek nebo poskytnout službu;
 • dosažení maximální samostatnosti a péči o svou osobu;
 • nabytí a zlepšování si sociálních dovednosti;
 • začlenění se do společnosti a na chráněný nebo otevřený trh práce;
 • získání dostatku sebedůvěry k využívání nabytých dovedností.

 

Zásady poskytování služby

 • Individuální přístup ke klientům služby
 • Zapojení klientů do spolurozhodování
 • Respektování práv klientů
 • Týmová spolupráce
 • Spolupráce s návaznými organizacemi
 • Služba musí být vždy ve prospěch klienta (nemůže být poskytnuta pouze na přání opatrovníka nebo zákonného zástupce)

 

Cílová skupina

Osoby s lehkým a středně těžkým mentálním postižením od 18 do 64 let věku,  které se nachází v nepříznivé sociální situaci a mají zájem ji řešit.

 

Situace, které vedou k využívání služby

 • Chybí Vám náplň dne a máte zájem smysluplně trávit čas.
 • Nedaří se Vám kvůli svému zdravotnímu postižení uplatnit na otevřeném, ani na chráněném trhu práce.
 • Nechcete zůstat sami, izolovaní od společnosti a postrádáte kontakty s dalšími lidmi.
 • Nezvládáte bez podpory dodržovat zásady osobní hygieny.
 • Nezvládáte komunikaci při vyřizování každodenních záležitostí (nákupy, úřady, návštěva lékaře apod.).

 

Službu zajišťujeme

 • osobám s lehkým a středně těžkým mentálním postižením, pokud jim umožňuje přiměřené zapojení do skupinových aktivit a není překážkou fungování v kolektivu, 
 • osobám s kombinovaným postižením (s převažujícím mentálním) bez nutnosti trvalé osobní asistence (např. z důvodu těžké smyslové vady), 
 • osobám, jejichž zdravotní stav umožňuje poskytování sociální služby bez přítomnosti zdravotnického personálu,

 

Kapacita služby

22 osob v jeden okamžik

 

Provozní doba služby

V pracovní dny pondělí až pátek 7:00-15:30

 

Jak žádat o službu?

Nejdříve telefonicky (573 509 556), domluvíme si osobní schůzku v naší službě

 

Provozní doba kanceláře služby

Pondělí - pátek: 7:00-13:00       mimo středu: 7:00-16:30

(12:00- 12:30 polední přestávka) Rychlý kontakt


 

SOCIÁLNĚ TERAPEUTICKÉ DÍLNY HANÁČEK

ID 5389049
Karla Čapka 3333/2, 767 01 Kroměříž

IČO: 71193430
DIČ: CZ71193430

Kancelář Sociálně terapeutických dílen Hanáček se nachází v areálu DOZP Barborka, vchod spodní branou.

Pevná linka: 573 509 556
Mobilní telefon: 702 246 063

Provozní doba služby: PO - PÁ 7:00 - 15:30

KANCELÁŘ - Dny vyhrazené k řešení záležitostí
Sociálně terapeutických dílen:
PO a ST:   8:00 - 14:00 hod. (12:00 - 12:30 hod. - polední přestávka)     

Zřizovatel: Město Kroměříž, Velké náměstí 115/1, 767 01 Kroměříž             

 

 

Aktuality


Přečíst nahlas

17.5.2024

Tento týden proběhl Tradiční jarmark Sociálních služeb města Kroměříže na Velkém náměstí v Kroměříži. Počasí nám vyšlo, bylo krásně a ke skvělé atmosféře přispělo také úžasné vystoupení klientů z Chráněného bydlení Květná. O výrobky našich klientů byl obrovský zájem a děkujeme všem, kteří nás podpořili svou účastí. Těšíme se zase rok! 

7.5.2024

Celý příští týden pořádá město Kroměříž v rámci Týdne pro rodinu mnoho zajímavých akcí a událostí. My máme velkou radost, že můžeme být součástí! Těšíme se na vás na našem Tradičním jarmarku Sociálních služeb města Kroměříže 15. 5. 2024 na Velkém náměstí v Kroměříži, v rámci Dnů otevřených dveří v našem Denním stacionáři ve dnech 13. 5. a 14. 5. 2024 a v neposlední řadě pořádáme také Den otevřených dveří v Sociálně terapeutické dílně Hanáček 17. 5. 2024. Přijďte, bude to skvělé! 

2.5.2024

Jaký byl duben v Hanáčku? Skvělý jako každý jiný měsíc! Na začátku dubna proběhla v Hanáčku zahraniční stáž v rámci programu Erasmus. Studentka francouzského lycea zaměřujícího se na vzdělávání studentů v sociální činnosti v našich dílnách strávila několik dní - seznámila se s fungováním služby a technikami a způsoby práce s klientem. Na závěr společně stráveného času si pro klienty připravila prezentaci o Francii a naučila nás také pár francouzských slovíček. V pátek 26. 4. 2024 jsme se s několika klienty sešli při trochu netradiční příležitosti - navštívili jsme divadelní představení "Kostka osudu" a spojili tak kulturní zážitek s podporou našeho kolegy a kamaráda, Martina, který v této hře účinkoval.

15.4.2024

Minulý týden jsme v našich službách úspěšně uzavřeli téměř třítýdenní stáž pěti studentek z Francie, konkrétně z Lyceé des Horizons ve městě Le Mans. Studentky se u nás aktivně zapojily ve službách Domov pro seniory U Kašny, Domov se zvláštním režimem Strom života a Sociálně terapeutické dílny Hanáček. V rámci své praxe se studentky věnovaly aktivizaci klientů a zejména pak volnočasovým aktivitám s nimi. Jsme rádi, že jsme mohli sdílet dobrou praxi a zkušenosti. Pojďte se s námi podívat, jak se jim u nás dařilo a co všechno si vyzkoušely! Děkujeme a těšíme se na další spolupráci! Merci et nous attendons avec impatience la poursuite de la coopération!

5.4.2024

Březen byl v našich dílnách ve znamení hned několika zajímavých událostí. Ve čtvrtek 13. 3. 2024 navštívila skupina klientů v rámci pracovní exkurze prostory nově vznikající pobočky chráněné dílny DUKO v Kroměříži. Společně jsme také oslavili Světový den Downova syndromu - do "ponožkové výzvy" se zapojili všichni pracovníci a také několik klientů. Naše klientka Tereza nám představila svoji knížku pohádek a těsně před Velikonocemi u nás zahájila svoji stáž v rámci projektu Erasmus studentka až z daleké Francie. Kromě toho jsme samozřejmě stále pokračovali ve výrobě a tvoření a v tréninku pracovních dovedností. Už teď se těšíme na další jarní měsíce!

15.3.2024

Když vám něco jde, nebojte se to ukázat! Naše klientka Tereza, která navštěvuje službu Sociálně terapeutické dílny Hanáček, napsala a ilustrovala svou vlastní knihu plnou pohádek. Tereza je nadaná mladá slečna, která v Hanáčku svou cestu teprve začíná. Přesto už toho díky svému talentu a podpoře okolí zvládla tolik. Její elán a tvořivost jsou pro nás všechny inspirací. Gratulujeme k tak skvělému úspěchu!

14.3.2024

Únor byl v naší Sociálně terapeutické dílně Hanáček ve znamení příprav na blížící se jaro. Klienti ve spolupráci s pracovníky připravili výzdobu venkovních prostor. Zapojili se také do umělecko-osvětové akce Milíč 2024 pořádané u příležitosti výročí 650 let od úmrtí tohoto slavného kroměřížského rodáka a kazatele. Stále také pokračujeme v tvorbě zajímavých dekorativních předmětů. Ladíme a vylepšujeme jejich design, aby byly co nejzajímavější. Novinkou jsou např. polštáře vyráběné z recyklovaného denimu. Pokračujeme také v prohlubování praktických dovedností našich klientů, v únoru v rámci nácviku vaření připravovali chutné „masopustní“ langoše.

29.11.2023

V pondělí 27. 11. 2023 jsme už s předstihem zahájili adventní období tradičním prodejem výrobků našich klientů v Knihovně Kroměřížska. Těší nás, že jsme se i letos setkali s velkým zájmem ze strany veřejnosti 🙂 Není divu, práce se našim klientům daří a pod jejich rukama vznikají opravdu krásné výrobky 👌 Děkujeme všem, kteří přišli do knihovny navštívit náš stánek!

9.11.2023

V úterý 7. 11. 2023 jsme měli na Hanáčku milou návštěvu. Na činnost dílny a práci našich klientů se přišel podívat pan PhDr. Pavel Motyčka, Ph.D., místostarosta města Kroměříže. Díky za příjemně strávený společný čas a budeme se těšit zase příště naviděnou 👋🙂

13.10.2023

Ještě než se podzim přihlásí naplno a přinese déšť a plískanice, je potřeba toho venku stihnout co nejvíc 💪 Tak jsme si vyhrnuli rukávy a společně s naším panem údržbářem trochu zvelebili okolí našich dílen. Protože "naše" vrba je sice krásná, ale už nám trochu přerostla přes hlavu (tedy přesněji řečeno přes střechu...) 

6.10.2023

Ve středu 4. 10. 2023 jsme zase jednou otevřeli dveře dokořán (a tentokrát nejen kvůli větrání 😀). Každý, kdo se chtěl dozvědět něco bližšího o tom, čemu se v Hanáčku věnujeme, nás mohl navštívit. A my jsme velmi rádi, že letos této příležitosti hned několik zájemců využilo 😊 Klienti a pracovníci našich dílen tak měli možnost představit svoje výrobky a další úspěchy, kterých už se jim podařilo dosáhnout. Díky všem návštěvníkům, že k nám letos našli cestu! Budeme se těšit naviděnou zase příští rok 👋

21.9.2023

Zveme všechny zájemce, kteří se chtějí dozvědět víc o naší činnosti, na Den otevřených dveří v STD Hanáček, který proběhne ve středu 4.10.2023 v době od 9 do 14 hodin. Těšíme se na Vaši návštěvu! 😉

18.9.2023

Období letních dovolených je pomalu za námi a v Hanáčku opět jedem na plné obrátky. Volno jsme si všichni užili a teď vám přinášíme malou "ochutnávku" - několik míst, která naši klienti v létě navštívili...🤩🌅

11.7.2023

Děkujeme společnosti ARDON SAFETY, s. r. o., za dar v podobě pracovních oděvů a obuvi 😊 Darované ochranné pracovní prostředky využívají klienti naší služby při práci a nemohou si je vynachválit!

16.6.2023

Ve čtvrtek 15. 6. 2023 meli klienti STD Hanáček a CHB Květná vzácnou návštěvu. Přijela za námi nprapor. Ing. Barbora Balášová - preventistka z místního oddělení Policie ČR. Seznámila nás s prací Policie, probírali jsme některá důležitá témata (např. jak se bezpečně pohybovat na silnici) a trpělivě odpovídala na všechny naše zvídavé otázky 😉 Měli jsme možnost prohlédnout si policejní služební vůz a vyzkoušet si, jaké to je, když jste zatčení (nasazování pout, snímání otisků). Děkujeme za návštěvu 👮‍♀️😊

9.6.2023

Ve čtvrtek 8.6.2023 navštívila část našich klientů provozovnu chráněné dílny HELEMIK manufaktura, s. r. o. Prohlédli jsme si areál i dílny a měli jsme příležitost vyzkoušet si i jednu z pracovních činností. Děkujeme pracovníkům dílny za milé přijetí. Práci ZDAR! 🙂🔧🔨

16.5.2023

Stále se učíme... Nejen jak něco hezkého vyrobit ale také to, jak spolu co nejlépe komunikovat. Na zlepšení svých komunikačních schopností, paměti a soustředění mají naši klienti možnost  pracovat v rámci aktivit v nácvikové dílně.

16.3.2023

S blížícím se jarem přidáváme na otáčkách. V Hanáčku se během tohoto týdne klienti zapojili hned do několika zajímavých činností. V úterý v rámci tréninku používání domácích spotřebičů připravili s pracovnicí (výborný :-)) slaný závin a ve středu 15. 3. se jedna skupinka vypravila na první letošní exkurzi za prací. Tentokrát do nedalekého zahradnictví Mirwald v Bezměrově. Nejenže se klienti měli možnost seznámit s tím, jak to v takovém zahradnictví funguje a sami si vyzkoušet některé práce, zároveň si procvičili samostatné cestování hromadnou dopravou. Děkujeme pracovnicím zahradnictví Mirwald za jejich čas a ochotu a také za zajímavou zkušenost 😊👌

14.2.2023

S našimi klienty dlouhodobě spolupracujeme na zlepšení jejich pracovních dovedností a pokud to jejich schopnosti dovolí, podporujeme je také při hledání zaměstnání. I když je to nesnadný úkol, dnes se můžete na fotkách přesvědčit, že se to občas podaří a funguje to!  

2.2.2023

Venku je stále ještě chladno a sychravo. Zimní období je ideální pro různé domácí aktivity - třeba "experimenty" v kuchyni. Klienti a pracovníci Hanáčku tentokrát společně pekli - sladký dezert ke kávě a pro milovníky slaného škvarkové pagáčky. Výsledky jsme hned "otestovali" při dopolední svačině a musíme říct, že se povedly!!

3.1.2023

Od 1. ledna 2023 je činnost sociálních služeb STD Hanáček a Podpora samostatného bydlení, které se již několik let věnují podpoře osob s mentálním postižením a jejich začleňování do běžné společnosti, financována v rámci projektu "Podpora a rozvoj vybraných druhů sociálních služeb ve Zlínském kraji III". Tento projekt realizuje Zlínský kraj ve spolupráci s fondy Evropské unie. 

21.12.2022

Vánoce se blíží a s nimi i čas na zasloužený odpočinek. Ještě než se definitivně rozejdeme za oslavami, chtěly jsme poděkovat našim klientům za jejich dobrou práci. Pracovnice pro ně připravily vánoční "tombolu", ve které si každý mohl vybrat malou pozornost v podobě výrobků z našich dílen. 

2.12.2022

V pátek 2. 12. 2022 dopoledne jsme v našich dílnách přivítali milé hosty - pracovníky města Kroměříže v čele s místostarostou, panem Karlem Holíkem. Přijeli, aby popřáli našim klientům příjemné prožití adventu a zpříjemnili jim čekání na Vánoce balíčky s ovocem. Klienti provedli návštěvu prostorami dílen a na závěr jsme si všichni společně poseděli u sladkého punče. Děkujeme za návštěvu!

2.12.2022

Letos jsme opět i s našimi klienty zúčastnili tradičního adventního jarmarku pořádaného Prychiatrickou nemocnicí v Kroměříži, který se uskutečnil ve čtvrtek 1. 12. 2022. O naše výrobky byl opět velký zájem a my jsme si tuto možnost předvánočního setkání užili. Děkujeme za pozvání.

2.12.2022

Děkujeme všem, kteří v pondělí 28. 11. 2022 navštívili stánek STD Hanáček v rámci adventního prodeje výrobků aktivizačních dílen v Knihovně Kroměřížska.

22.11.2022

Od 10. 12. do 22. 12. 2022 se budou konat na Velkém náměstí v Kroměříži Šťastné a veselé vánoční trhy. Stánek STD Hanáček nemůže na této akci chybět. Na každého, kdo si bude chtít prohlédnout výsledky práce našich klientů, se budeme těšit ve středu 14. 12. 2022 od 10:00. V rámci bohatého programu trhů vystoupí v ten samý den od 15:00 také klienti CHB Květná se svým programem "Nalaďme se na Vánoce". 

22.11.2022

V pondělí 28.11.2022 budou pracovnice a klienti STD Hanáček prezentovat výsledky své práce v rámci Adventního jarmarku, který se koná v prostorách knihovny Kroměřížska. Přijďte za námi nasát trochu předvánoční nálady. Těšíme se na setkání.

18.10.2022

I při práci je potřeba si čas od času odpočinout a nabrat nové síly. Proto do pracovního dne klientů Hanáčku patří i pravidelné přestávky - čas na odpočinek a relaxaci. Klienti si sami, nebo s podporou pracovníků, uvaří kávu, čaj, přichystají svačinu. Všechno jsou to dovednosti, které využijí v běžném životě. Jak vypadá přestávka v našich dílnách, se můžete podívat sami na přiložených fotografiích.

16.9.2022

Ve středu 14.9.2022 od 14 do 16 hodiny proběhlo setkání s opatrovníky a rodinnými příslušníky klientů STD Hanáček. I přes nepřízeň počasí se nás nakonec sešlo dost. Povídali jsme si o Hanáčku, ale také o dalších službách pro osoby s mentálním postižením, které naše organizace nabízí. Nechybělo ani malé občerstvení, o které se postarali klienti s dopomocí pracovnic, a posezení u šálku kávy. Děkujeme všem účastníkům, že se nenechali odradit deštěm a přijeli. Už teď se těšíme někdy brzy naviděnou!

6.9.2022

V Hanáčku se řídíme heslem: "Kdo je připraven, není překvapen." A tak, i když venku sotva začalo babí léto, my už se pomalu chystáme na zimní sezónu. Klienti a pracovnice se dnes v dílně domácích prací pustili do výroby prvních vánočních ozdob. O výsledku se můžete přesvědčit sami na přiložených fotkách.

1.9.2022

Celý život je potřeba se vzdělávat, stačí, když se člověku jen trochu chce!

17.8.2022

V rámci STD Hanáček se s klienty věnujeme nejen rukodělným činnostem. V nácvikové dílně (a od letošního roku i v naší nové pergole) trénujeme různé sociální dovednosti. Dnes si klienti s dopomocí pracovnic vyzkoušeli trénink "správného" chování v kavárně - orientaci v nápojovém lístku, komunikaci s personálem a objednání nápoje, konverzaci u kávy a samozřejmě také placení útraty. 

9.8.2022

Dnes Vám přinášíme pár záběrů z činnosti našich klientů v keramické dílně. Úterní dopoledne bylo ve znamení práce s litou hlínou - klienti pod vedením pracovnice vytahovali keramické sošky ze sádrových forem. Než se z podobného "polotovaru" stane hotový výrobek, čeká ho ještě dlouhá cesta - schnutí, úprava povrchu (vyhlazení, fedrování, burelování), několikerý výpal v keramické peci... Práce je to složitá a náročná, výsledek ale stojí za to!

21.6.2022

Jedním z cílů sociálně terapeutických dílen je přiblížit našim klientům fungování pracovního trhu a těm, jejichž schopnosti to umožňují, pomoci najít vhodné pracovní uplatnění. Proto se s klienty několikrát ročně vydáváme na návštěvu do pro ně zajímavých a vhodných provozů. Tentokrát jsme si byli prohlédnout pracoviště chráněné dílny DUKO s. r. o. v Kroměříži. Děkujeme pracovníkům dílny za vstřícné přijetí!

17.6.2022

Pracovnice STD Hanáček, Chráněného bydlení Květná a Podpory samostatného bydlení se v ÚT 14. 6. 2022 zúčastnily akreditovaného kurzu první pomoci "Když znáš, zachráníš", který připravují a školí pracovnice oblastního centra Českého červeného kříže v Kroměříži. Zopakovaly jsme si mimo jiné také postup provádění kardiopulmonální resuscitace. Děkujeme za zajímavý a přínosný kurz 😊

25.5.2022

Stále se zlepšujeme a vzděláváme. Sledujeme aktuální trendy v oblasti sociálních služeb. Zástupci STD Hanáček, Podpory samostatného bydlení a Chráněného bydlení Květná se v úterý 24. 5. 2022 zúčastnili II. Konference projektu Transformace pobytových služeb pro osoby se zdravotním postižením ve Zlíně.

18.5.2022

Stále pracujeme na tom, aby bylo prostředí dílen pro naše klienty příjemné, protože když máte hezké pracoviště, hned vám to jde líp od ruky! Tématem č. 1 se kvůli stále rostoucímu počtu klientů stalo zejména efektivní využití vnitřních, ale také venkovních prostor dílen. Slunečné jarní počasí nás táhne ven, někdy za prací, jindy za zaslouženým odpočinkem. Firma Pělucha Střechy s.r.o. nám v loňském roce darovala částku 50.000,- Kč, kterou použijeme na další zvelebení okolí Hanáčku - výstavbu pergoly, kterou budou naši klienti a pracovníci jistě rádi využívat jako pohodlný prostor pro práci a k relaxaci. Díky šikovným rukám pánů údržbářů (děkujeme za pomoc DpS Vážany) vyrostla stavba v rekordním čase - za pouhé dva dny! 

21.4.2022

V dílnách se klienti věnují nejen nácviku pracovních dovedností a výrobních postupů, ale snažíme se je podpořit také při získávání důležitých sociálních dovedností. Dnes jsme si povídali o vzniku peněz a jejich významu pro život lidí ve společnosti. V rámci aktivity jsme se s klienty podívali na edukační video a trénovali rozlišování mincí a bankovek. Získání základní orientace v platebních prostředcích je jedním z důležitých předpokladů pro zapojení lidí s postižením do běžného života a proto jsme se dohodli, že v nácviku správného zacházení s penězi budeme pokračovat i nadále. Těšíme se z každé nové zkušenosti.

11.3.2022

I přes ranní mrazíky dnes bylo ve vzduchu cítit JARO... Protože se na teplejší dny těšíme, rozhodli jsme se, že je zkusíme přivolat a tak jsme se polečně pustili do zvelebení okolí našich dílen. Zima byla letos dlouhá a práce bylo víc než dost. Ale když se do ní pustíme všichni, jde nám to od ruky a zvládneme víc, než bychom čekali 😀💪 Hrabání listí, vytrhávání plevele, zametání chodníku - nic z toho pro náš pracovní tým není problém. 

21.1.2022

Rok 2022 teprve začal a my jsme si pro Vás v našich dílnách připravili hned několik novinek! Sociálně terapeutické dílny Hanáček nabízejí smysluplné využití času klientům s mentálním postižením už od 1. 1. 2018. Jak s postupujícím časem přibývalo klientů, kteří naši službu využívají, začal nám náš hezký domek být trochu těsný...

10.12.2021

Zima už definitivně dorazila i k nám... A přinesla nám kromě blížících se Vánoc spousty bílého nadělení. Protože chceme, aby se k nám všichni dostali v pořádku, museli jsme si vyhrnout rukávy, vzít do ruky lopaty a sníh odklidit. Naštěstí máme šikovné klienty, kteří se práce nebojí a s odmetáním sněhu si poradili. 

5.11.2021

V dnešní době je víc než kdy dřív důležité udržet si užitečné návyky a smysluplně trávit čas. Spokojenost z dobře vykonané práce, možnost osvojit si nové dovednosti a trávit čas v příjemném kolektivu - to vše svým klientům nabízí sociálně terapuetické dílny Hanáček. U nás to "žije" i v době koronavirové! Díky zodpovědnému dodržování nastavených preventivních opatření můžeme stále fungovat a těšit se z radosti, kterou pracovní činnost klientům přináší. Posuďte sami....

1.9.2021

Jedním z cílů dílen Hanáček je pomoci lidem s postižením  - s přihlédnutím k jejich schopnostem a dovednostem - se začleněním na trh práce. Snažíme se přiblížit našim klientům, jak vypadá pracovní náplň různých profesí. A protože jednou vidět je vždycky lepší než stokrát slyšet, čas od času vyrazíme po okolí a navštívíme místa, kde by mohli naši klienti do budoucna najít uplatnění. V srpnu 2021 jsme takhle "nakoukli" pod pokličku pracovníkům Květné zahrady v Kroměříži. Klienti si spolu s pracovníky prohlédli její prostory a dozvěděli se mnoho zajímavých informací nejen o zahradě jako takové, ale také o každodenní pečlivé práci, která je s fungováním a údržbou této kulturní památky spojená. Za novou pracovní inspiraci děkujeme především panu Mgr. Novákovi, který nás s chodem zahrady zasvěceně seznámil. 

25.6.2021

S nastupujícím létem, obdobím nových zážitků a zasloužené dovolené, jsme se v dílnách rozhodli spojit příjemné s užitečným a připravit si ve spolupráci s našimi klienty příjemný den a poděkovat jim tak za jejich dlouhotrvající přízeň a obdivuhodné pracovní výkony. A protože moc dobře víme, že bez práce nikde koláče (natož grilované maso a zeleninový salát!) nejsou, všichni se poctivě zapojili do příprav. Klienti s podporou pracovníků loupali, krájeli, čistili, obsluhovali... Každý se přidal podle svých možností. Jelikož jsme dobrý tým, zbyl nám čas i na nějakou tu letní zábavu. Doufáme, že si všichni zúčastnění den v Hanáčku užili a že se nám prostřednictvím fotek povede vykouzlit letní náladu i Vám... :-) 

6.4.2021

Jako všichni kolem, i my v Hanáčku jsme netrpělivě vyhlíželi první jarní dny. Abychom si čekání zkrátili a navodili tu správnou náladu, zahájili jsme výrobu jarních dekorací nejen do bytu. Slunečné počasí nám také umožnilo znovu se pustit do práce i v okolí naší dílny a ještě víc ho zvelebit (zahrádkáři pochopí :-)). STD Hanáček přeje všem krásné a pohodové Velikonoce!

28.12.2020

Ještě závěrem roku k nám zavítala milá návštěva z Rádia Kroměříž, aby nám přinesla skvělou zprávu! Prodali tašky ušité v naší dílně ze starých bannerů a přinesli nám výtěžek z prodeje. Máme radost, že se tašky líbí a slouží, Rádiu Kroměříž děkujeme za nápad a spolupráci a posluchačům za zakoupení a podporu naší činnosti!

8.12.2020

Čtvrteční den nás překvapil nejen první letošní sněhovou nadílkou, ale i nadílkou od představitelů města Kroměříž ve formě ovocného mikulášského balíčku pro všechny uživatele STD Hanáček, Podpory samostatného bydlení i Chráněného bydlení Květná. Jelikož doba nepřeje společným setkáním, předaly pracovnice STD Hanáček klientům balíčky postupně a představitelé města je pozdravili v krásném videu, zakončeném rozsvícením kroměřížského vánočního stromu. Uživatelé jej odměnili potleskem. Děkujeme za toto milé zpestření pracovního dne a přísun vitamínů!

13.8.2020

Nemějte obavy, na Hanáčku se nevěnujeme daktyloskopii, ani nemáme oplétačky se zákonem! Jen rádi přistupujeme k praktickým věcem netradičním způsobem. Od začátku fungování dílen jsme promýšleli, jak co nejlépe využít naše prostory a zajistit tak pro klienty klid a soukromí pro přípravu k práci a převlékání. Oddělení prostoru šatny závěsem se ukázalo jako to pravé a funkční řešení. Navíc nás inspirovalo k vytvoření originální "návštěvní knihy". Díky fantazii pracovníků tak všichni, kdo dílnami za téměř tři roky jejich fungování prošli, zanechali přímo u vstupu nesmazatelnou stopu v podobě barevného otisku své dlaně. Máme velkou radost z toho, že se naše "sbírka otisků" stále rozrůstá...

5.3.2020

I když se v dílnách věnujeme především nácviku a upevňování pracovních dovedností, rádi využijeme zajímavé možnosti rozšířit si obzory i jiným způsobem. Ve čtvrtek 27. 2. 2020 jsme měli jedinečnou příležitost poslechnout si přednášku pana Michala Příhody, který v rámci činnosti organizace Bwindi Orphans, o. p. s. pravidelně navštěvuje některé africké země. Během poutavého povídání spojeného s promítáním fotek místní přírody a zvířat jsme se dozvěděli hodně zajímavých informací o každodenním životě místních lidí. Soudě podle množství otázek, které po skončení prezentace naši uživatelé pokládadli, se akce skutečně vydařila. Velmi děkujeme panu Příhodovi za návštěvu!

10.9.2019

V poslední době jsem se v dílnách zabývali tématem správného třídění odpadu. Uživatelé STD Hanáček se také zúčastnili exkurze v třídírně papíru a plastového odpadu ve firmě Kromexim, a.s. Seznámili jsme se s chodem a fungováním provozu. Zájemci si vyzkoušeli práci na třídící lince. Někteří uživatelé se na základě této zajímavé návštěvy rozhodli navázat s třídírnou spolupráci a nastoupili v provozu jako pracovníci. Děkujeme panu Marvanovi a celému jeho týmu za jejich čas a vstřícné přijetí.

28.3.2019

Ve středu 20. a 27. března 2019 navštívily STD Hanáček žáci IV. B ze Základní školy U Sýpek v doprovodu třídní učitelky, paní Věry Zapletalové. Děti si prohlédly prostory dílen a tvořily výrobky s jarními motivy: buttony, papírová přáníčka, keramické zápichy do květináčů a malované textilní tašky. Každé skupince dětí se kromě pracovnic dílen věnovali také naši klienti. Pro všechny zúčastněné to bylo velmi příjemné a obohacující setkání naplněné vstřícností, vzájemnou spoluprací a radostí z povedeného tvoření. Výsledky práce dětí si můžete prohlédnout 16. 4. 2019 na Velikonočním jarmarku, který ZŠ U Sýpek pořádá v rámci projektu Abeceda peněz, v budově České spořitelny, a.s., na Velkém náměstí v Kroměříži. Děkujeme za příjemnou návštěvu a těšíme se na další!

1.11.2018

S příchodem podzimu v dílnách začínáme myslet na vánoce a vymýšlíme nové výrobky. Můžete se podívat, jak to vypadá, když si přivezeme materiál na výrobu. Přichází však i čas, poděkovat všem klientům za celoroční spolupráci. Dne 3. 10. 2018 si proto, během prezentace našich výrobků na Inspirativní konferenci pro seniory, mohli naši klienti užít nádherného vystoupení klientů DOZP Barborka Ledové království a s nadšením přivítali vystoupení DUO YAMAHA. Dopoledne jsme zakončili v restauraci, kde si každý procvičil výběr a objednání toho nejlepšího oběda. Ve dnech 8. a 9. 10. 2018 jste nás zase mohli zastihnout na Velkém náměstí, kde jsme spolu s klienty prezentovali naši činnost v rámci Dnů zdraví, pořádaných Ligou proti rakovině.

13.7.2018

Díky partnerství s Městem Kroměříž nám čtvrteční odpoledne na dílnách zpestřila milá návštěva z Rumunska.

10.6.2018

Přesto, že je pátek 13. a je mírně pod mrakem, v Hanáčku panuje relaxační provoněná nálada. Zpracováváme úrodu levandule, za kterou děkujeme městysu Brodek u Prostějova. Už teď se těšíme, jaké jí vymyslíme využití a jak si budeme její vůně užívat ještě v zimě.

31.5.2018

Ve čtvrtek 31. 5. 2018 se pracovnice spolu s uživateli zúčastnili Sportovního dne pořádaného pracovníky Psychiatrické nemocnice v Kroměříži. Návštěvníci měli možnost vyzkoušet si rozmanité aktivity, seznámit s činností naší dílny a také dalších poskytovatelů sociálních služeb pro lidi s postižením. Všem pořadatelům patří za uspořádání výborné akce velký dík!

17.5.2018

Upršený čtvrtek 17. 5. 2018 jsme v Hanáčku věnovali naší první cestě za poznáváním profesí. Dozvěděli jsme se, co musí servírka a číšník udělat pro to, aby si host vychutnal kávu a to od objednávky až po placení. Už také víme, že pro chod kavárny je třeba vyřídit i mnoho objednávek. Někteří z nás si dokonce vyzkoušeli obsluhu hostů na vlastní kůži. Na závěr jsme odměnou všichni obdrželi zrmrzlinu od majitele restaurace. Ani počasí nám nevzalo radost z krásně prožitého dopoledne. Děkujeme za pozvání a vstřícnost manželům Laurenčíkovým a zaměstnancům restaurace a kavárny LORENZ!

Akce


Přečíst nahlas


29.11.2023

V pondělí 27. 11. 2023 jsme už s předstihem zahájili adventní období tradičním prodejem výrobků našich klientů v Knihovně Kroměřížska. Těší nás, že jsme se i letos setkali s velkým zájmem ze strany veřejnosti 🙂 Není divu, práce se našim klientům daří a pod jejich rukama vznikají opravdu krásné výrobky 👌 Děkujeme všem, kteří přišli do knihovny navštívit náš stánek!

9.11.2023

V úterý 7. 11. 2023 jsme měli na Hanáčku milou návštěvu. Na činnost dílny a práci našich klientů se přišel podívat pan PhDr. Pavel Motyčka, Ph.D., místostarosta města Kroměříže. Díky za příjemně strávený společný čas a budeme se těšit zase příště naviděnou 👋🙂

13.10.2023

Ještě než se podzim přihlásí naplno a přinese déšť a plískanice, je potřeba toho venku stihnout co nejvíc 💪 Tak jsme si vyhrnuli rukávy a společně s naším panem údržbářem trochu zvelebili okolí našich dílen. Protože "naše" vrba je sice krásná, ale už nám trochu přerostla přes hlavu (tedy přesněji řečeno přes střechu...) 

6.10.2023

Ve středu 4. 10. 2023 jsme zase jednou otevřeli dveře dokořán (a tentokrát nejen kvůli větrání 😀). Každý, kdo se chtěl dozvědět něco bližšího o tom, čemu se v Hanáčku věnujeme, nás mohl navštívit. A my jsme velmi rádi, že letos této příležitosti hned několik zájemců využilo 😊 Klienti a pracovníci našich dílen tak měli možnost představit svoje výrobky a další úspěchy, kterých už se jim podařilo dosáhnout. Díky všem návštěvníkům, že k nám letos našli cestu! Budeme se těšit naviděnou zase příští rok 👋

21.9.2023

Zveme všechny zájemce, kteří se chtějí dozvědět víc o naší činnosti, na Den otevřených dveří v STD Hanáček, který proběhne ve středu 4.10.2023 v době od 9 do 14 hodin. Těšíme se na Vaši návštěvu! 😉

18.9.2023

Období letních dovolených je pomalu za námi a v Hanáčku opět jedem na plné obrátky. Volno jsme si všichni užili a teď vám přinášíme malou "ochutnávku" - několik míst, která naši klienti v létě navštívili...🤩🌅

16.6.2023

Ve čtvrtek 15. 6. 2023 meli klienti STD Hanáček a CHB Květná vzácnou návštěvu. Přijela za námi nprapor. Ing. Barbora Balášová - preventistka z místního oddělení Policie ČR. Seznámila nás s prací Policie, probírali jsme některá důležitá témata (např. jak se bezpečně pohybovat na silnici) a trpělivě odpovídala na všechny naše zvídavé otázky 😉 Měli jsme možnost prohlédnout si policejní služební vůz a vyzkoušet si, jaké to je, když jste zatčení (nasazování pout, snímání otisků). Děkujeme za návštěvu 👮‍♀️😊

9.6.2023

Ve čtvrtek 8.6.2023 navštívila část našich klientů provozovnu chráněné dílny HELEMIK manufaktura, s. r. o. Prohlédli jsme si areál i dílny a měli jsme příležitost vyzkoušet si i jednu z pracovních činností. Děkujeme pracovníkům dílny za milé přijetí. Práci ZDAR! 🙂🔧🔨

16.5.2023

Stále se učíme... Nejen jak něco hezkého vyrobit ale také to, jak spolu co nejlépe komunikovat. Na zlepšení svých komunikačních schopností, paměti a soustředění mají naši klienti možnost  pracovat v rámci aktivit v nácvikové dílně.

16.3.2023

S blížícím se jarem přidáváme na otáčkách. V Hanáčku se během tohoto týdne klienti zapojili hned do několika zajímavých činností. V úterý v rámci tréninku používání domácích spotřebičů připravili s pracovnicí (výborný :-)) slaný závin a ve středu 15. 3. se jedna skupinka vypravila na první letošní exkurzi za prací. Tentokrát do nedalekého zahradnictví Mirwald v Bezměrově. Nejenže se klienti měli možnost seznámit s tím, jak to v takovém zahradnictví funguje a sami si vyzkoušet některé práce, zároveň si procvičili samostatné cestování hromadnou dopravou. Děkujeme pracovnicím zahradnictví Mirwald za jejich čas a ochotu a také za zajímavou zkušenost 😊👌

14.2.2023

S našimi klienty dlouhodobě spolupracujeme na zlepšení jejich pracovních dovedností a pokud to jejich schopnosti dovolí, podporujeme je také při hledání zaměstnání. I když je to nesnadný úkol, dnes se můžete na fotkách přesvědčit, že se to občas podaří a funguje to!  

2.2.2023

Venku je stále ještě chladno a sychravo. Zimní období je ideální pro různé domácí aktivity - třeba "experimenty" v kuchyni. Klienti a pracovníci Hanáčku tentokrát společně pekli - sladký dezert ke kávě a pro milovníky slaného škvarkové pagáčky. Výsledky jsme hned "otestovali" při dopolední svačině a musíme říct, že se povedly!!

21.12.2022

Vánoce se blíží a s nimi i čas na zasloužený odpočinek. Ještě než se definitivně rozejdeme za oslavami, chtěly jsme poděkovat našim klientům za jejich dobrou práci. Pracovnice pro ně připravily vánoční "tombolu", ve které si každý mohl vybrat malou pozornost v podobě výrobků z našich dílen. 

2.12.2022

V pátek 2. 12. 2022 dopoledne jsme v našich dílnách přivítali milé hosty - pracovníky města Kroměříže v čele s místostarostou, panem Karlem Holíkem. Přijeli, aby popřáli našim klientům příjemné prožití adventu a zpříjemnili jim čekání na Vánoce balíčky s ovocem. Klienti provedli návštěvu prostorami dílen a na závěr jsme si všichni společně poseděli u sladkého punče. Děkujeme za návštěvu!

2.12.2022

Letos jsme opět i s našimi klienty zúčastnili tradičního adventního jarmarku pořádaného Prychiatrickou nemocnicí v Kroměříži, který se uskutečnil ve čtvrtek 1. 12. 2022. O naše výrobky byl opět velký zájem a my jsme si tuto možnost předvánočního setkání užili. Děkujeme za pozvání.

2.12.2022

Děkujeme všem, kteří v pondělí 28. 11. 2022 navštívili stánek STD Hanáček v rámci adventního prodeje výrobků aktivizačních dílen v Knihovně Kroměřížska.

22.11.2022

Od 10. 12. do 22. 12. 2022 se budou konat na Velkém náměstí v Kroměříži Šťastné a veselé vánoční trhy. Stánek STD Hanáček nemůže na této akci chybět. Na každého, kdo si bude chtít prohlédnout výsledky práce našich klientů, se budeme těšit ve středu 14. 12. 2022 od 10:00. V rámci bohatého programu trhů vystoupí v ten samý den od 15:00 také klienti CHB Květná se svým programem "Nalaďme se na Vánoce". 

22.11.2022

V pondělí 28.11.2022 budou pracovnice a klienti STD Hanáček prezentovat výsledky své práce v rámci Adventního jarmarku, který se koná v prostorách knihovny Kroměřížska. Přijďte za námi nasát trochu předvánoční nálady. Těšíme se na setkání.

18.10.2022

I při práci je potřeba si čas od času odpočinout a nabrat nové síly. Proto do pracovního dne klientů Hanáčku patří i pravidelné přestávky - čas na odpočinek a relaxaci. Klienti si sami, nebo s podporou pracovníků, uvaří kávu, čaj, přichystají svačinu. Všechno jsou to dovednosti, které využijí v běžném životě. Jak vypadá přestávka v našich dílnách, se můžete podívat sami na přiložených fotografiích.

16.9.2022

Ve středu 14.9.2022 od 14 do 16 hodiny proběhlo setkání s opatrovníky a rodinnými příslušníky klientů STD Hanáček. I přes nepřízeň počasí se nás nakonec sešlo dost. Povídali jsme si o Hanáčku, ale také o dalších službách pro osoby s mentálním postižením, které naše organizace nabízí. Nechybělo ani malé občerstvení, o které se postarali klienti s dopomocí pracovnic, a posezení u šálku kávy. Děkujeme všem účastníkům, že se nenechali odradit deštěm a přijeli. Už teď se těšíme někdy brzy naviděnou!

6.9.2022

V Hanáčku se řídíme heslem: "Kdo je připraven, není překvapen." A tak, i když venku sotva začalo babí léto, my už se pomalu chystáme na zimní sezónu. Klienti a pracovnice se dnes v dílně domácích prací pustili do výroby prvních vánočních ozdob. O výsledku se můžete přesvědčit sami na přiložených fotkách.

1.9.2022

Celý život je potřeba se vzdělávat, stačí, když se člověku jen trochu chce!

17.8.2022

V rámci STD Hanáček se s klienty věnujeme nejen rukodělným činnostem. V nácvikové dílně (a od letošního roku i v naší nové pergole) trénujeme různé sociální dovednosti. Dnes si klienti s dopomocí pracovnic vyzkoušeli trénink "správného" chování v kavárně - orientaci v nápojovém lístku, komunikaci s personálem a objednání nápoje, konverzaci u kávy a samozřejmě také placení útraty. 

9.8.2022

Dnes Vám přinášíme pár záběrů z činnosti našich klientů v keramické dílně. Úterní dopoledne bylo ve znamení práce s litou hlínou - klienti pod vedením pracovnice vytahovali keramické sošky ze sádrových forem. Než se z podobného "polotovaru" stane hotový výrobek, čeká ho ještě dlouhá cesta - schnutí, úprava povrchu (vyhlazení, fedrování, burelování), několikerý výpal v keramické peci... Práce je to složitá a náročná, výsledek ale stojí za to!

21.6.2022

Jedním z cílů sociálně terapeutických dílen je přiblížit našim klientům fungování pracovního trhu a těm, jejichž schopnosti to umožňují, pomoci najít vhodné pracovní uplatnění. Proto se s klienty několikrát ročně vydáváme na návštěvu do pro ně zajímavých a vhodných provozů. Tentokrát jsme si byli prohlédnout pracoviště chráněné dílny DUKO s. r. o. v Kroměříži. Děkujeme pracovníkům dílny za vstřícné přijetí!

17.6.2022

Pracovnice STD Hanáček, Chráněného bydlení Květná a Podpory samostatného bydlení se v ÚT 14. 6. 2022 zúčastnily akreditovaného kurzu první pomoci "Když znáš, zachráníš", který připravují a školí pracovnice oblastního centra Českého červeného kříže v Kroměříži. Zopakovaly jsme si mimo jiné také postup provádění kardiopulmonální resuscitace. Děkujeme za zajímavý a přínosný kurz 😊

25.5.2022

Stále se zlepšujeme a vzděláváme. Sledujeme aktuální trendy v oblasti sociálních služeb. Zástupci STD Hanáček, Podpory samostatného bydlení a Chráněného bydlení Květná se v úterý 24. 5. 2022 zúčastnili II. Konference projektu Transformace pobytových služeb pro osoby se zdravotním postižením ve Zlíně.

21.4.2022

V dílnách se klienti věnují nejen nácviku pracovních dovedností a výrobních postupů, ale snažíme se je podpořit také při získávání důležitých sociálních dovedností. Dnes jsme si povídali o vzniku peněz a jejich významu pro život lidí ve společnosti. V rámci aktivity jsme se s klienty podívali na edukační video a trénovali rozlišování mincí a bankovek. Získání základní orientace v platebních prostředcích je jedním z důležitých předpokladů pro zapojení lidí s postižením do běžného života a proto jsme se dohodli, že v nácviku správného zacházení s penězi budeme pokračovat i nadále. Těšíme se z každé nové zkušenosti.

11.3.2022

I přes ranní mrazíky dnes bylo ve vzduchu cítit JARO... Protože se na teplejší dny těšíme, rozhodli jsme se, že je zkusíme přivolat a tak jsme se polečně pustili do zvelebení okolí našich dílen. Zima byla letos dlouhá a práce bylo víc než dost. Ale když se do ní pustíme všichni, jde nám to od ruky a zvládneme víc, než bychom čekali 😀💪 Hrabání listí, vytrhávání plevele, zametání chodníku - nic z toho pro náš pracovní tým není problém. 

Služby


Přečíst nahlas

Služba je určena

Osobám s lehkým a středně těžkým mentálním postižením od 18 do 64 let věku.

 

Základní úkony služby, které poskytujeme dle § 67 odst. 2 písm. a), c), d) a § 72 písm. l), Zákona o sociálních službách č. 108/2006 Sb. BEZPLATNĚ:

a) pomoc při osobní hygieně nebo poskytnutí podmínek pro osobní hygienu

c) nácvik dovedností pro zvládání péče o vlastní osobu, soběstačnosti a dalších činností vedoucích k sociálnímu začlenění

d) podpora vytváření a zdokonalování základních pracovních návyků a dovedností

dále pak: základní sociální poradenství

 

s výjimkou základního úkonu dle § 67 odst. 2 písm. b), Zákona o sociálních službách č. 108/2006 Sb.:

b) poskytnutí stravy nebo pomoc při zajištění stravy

 

Nabízíme možnost odběru oběda z jídelny DOZP Barborka za 111,- Kč/ porce (s platností od 1. 2. 2024).

 

Přinést si můžete také vlastní oběd, v Hanáčku je k dispozici lednice i mikrovlnná trouba

 

Jakým pracovním činnostem se v dílnách Hanáček můžete věnovat?

 • Kreativní dílna - výroba buttonů (odznaků) a dekorativních předmětů, výroba přáníček, kompletace keramiky.
 • Dílna domácích prací - ruční práce (základy šití, vyšívání, háčkování), vycpávání hotových výrobků, navlékání korálků, základy vaření, nácvik obsluhy běžných domácích spotřebičů.
 • Keramická dílna: práce s keramickou hlínou (točířskou i litou), práce s formami, lakování a glazování keramiky, ubrousková technika.
 • Tkalcovská dílna: práce s kolíkovým a tkalcovským stavem, pletení z pedigu, drátkování
 • Nácviková dílna: nácvik "jemných" dovedností - procvičování komunikace, spolupráce, samostatnosti při řešení každodenních situací, nácvik práce s PC.

 

A mnoho dalšího....

 

Činnosti probíhají s dopomocí a dohledem školených pracovníků, na které se můžete kdykoliv obrátit. Tým STD tvoří 5 pracovnic v sociálních službách, sociální pracovnice a vedoucí služby.

 

Vše záleží na potřebách klientů, těšíme se na Vás!

Poděkování


Přečíst nahlas

Firmy poskytující materál pro naši tvorbu

V. FRAAS CZ, spol. s r.o.
HG STYLE s.r.o.

Děkujeme


11.7.2023

Děkujeme společnosti ARDON SAFETY, s. r. o., za dar v podobě pracovních oděvů a obuvi 😊 Darované ochranné pracovní prostředky využívají klienti naší služby při práci a nemohou si je vynachválit!

18.5.2022

Stále pracujeme na tom, aby bylo prostředí dílen pro naše klienty příjemné, protože když máte hezké pracoviště, hned vám to jde líp od ruky! Tématem č. 1 se kvůli stále rostoucímu počtu klientů stalo zejména efektivní využití vnitřních, ale také venkovních prostor dílen. Slunečné jarní počasí nás táhne ven, někdy za prací, jindy za zaslouženým odpočinkem. Firma Pělucha Střechy s.r.o. nám v loňském roce darovala částku 50.000,- Kč, kterou použijeme na další zvelebení okolí Hanáčku - výstavbu pergoly, kterou budou naši klienti a pracovníci jistě rádi využívat jako pohodlný prostor pro práci a k relaxaci. Díky šikovným rukám pánů údržbářů (děkujeme za pomoc DpS Vážany) vyrostla stavba v rekordním čase - za pouhé dva dny! 

Kontakty


Přečíst nahlas

 

SOCIÁLNĚ TERAPEUTICKÉ DÍLNY HANÁČEK

ID 5389049
Karla Čapka 3333/2, 767 01 Kroměříž

IČO: 71193430
DIČ: CZ71193430

Kancelář Sociálně terapeutických dílen Hanáček se nachází v areálu DOZP Barborka, vchod spodní branou.

Pevná linka: 573 509 556
Mobilní telefon: 702 246 063

Provozní doba služby: PO - PÁ 7:00 - 15:30

KANCELÁŘ - Dny vyhrazené k řešení záležitostí
Sociálně terapeutických dílen:
PO a ST:   8:00 - 14:00 hod. (12:00 - 12:30 hod. - polední přestávka)     

Zřizovatel: Město Kroměříž, Velké náměstí 115/1, 767 01 Kroměříž             

 

 

Kontaktní osoby


Mgr. Romana Hejdová
vedoucí služby
Tel: 573 509 556
Mob: 725 988 955
E-mail: hejdova(zavináč)sskm.cz

Pavlína Nováková, DiS.
sociální pracovnice
Tel: 573 509 556
Mob: 725 988 952
E-mail: novakova(zavináč)sskm.cz

Adéla Kočařová, DiS
účetní
Tel: 573 509 556
Mob: 607 189 646
E-mail: kocarova(zavináč)sskm.cz

Videa