Cookie Consent by Free Privacy Policy website
Název loga
A-   |   A   |   A+

Odlehčovací služby pobytové

O nás


Přečíst nahlas

Naše poslání

Posláním odlehčovací služby je na přechodnou dobu zajistit pomoc, podporu a péči dětem a osobám se zdravotním, kombinovaným a mentálním postižením, dětem s poruchami autistického spektra, seniorům a osobám s chronickým duševním onemocněním (Alzheimerovou a jinými typy demencí), o které je jinak pečováno v jejich přirozeném prostředí.

 

Odlehčovací služba je poskytována na nezbytně nutnou dobu a má umožnit pečujícím osobám odpočinek od náročné péče nebo jim má pomoci v situacích, kdy nemohou péči ze závažných důvodů zajistit.

 

Cíle služby

Umožnit pečujícím, aby měli čas na nezbytný odpočinek a regeneraci sil, či k řešení osobních záležitostí.

Uživatelům odlehčovací služby je poskytována potřebná podpora a péče po dobu odpočinku pečujících osob, která se co nejvíce podobá péči v jejich domácím prostředí, se snahou zachovat v co největší míře jejich dosavadní způsob životaRychlý kontakt


 

Sociální služby města Kroměříže, příspěvková organizace

Odlehčovací služba pobytová

ID 1936483
Karla Čapka 3333/2, 767 01 Kroměříž

(budova DOZP Barborka, 1. patro, odd. E)

IČO: 71193430
DIČ: CZ71193430

 

 

Aktuality


Přečíst nahlas

5.4.2024

V naší Odlehčovací pobytové službě mají klienti nabitý a zajímavý program, stejně jako v jiných službách, a nejinak tomu bylo také v březnu. Klienti během měsíce března společně oslavili Mezinárodní den žen, všechny naše ženy dostaly tradiční karafiát, klienti si připili šampaňským a pochutnali si na chlebíčku a zákusku. Ani v Odlehčovací službě nezůstali klienti pozadu a zapojili se do ponožkové výzvy v rámci světového dne Downova syndromu. Během aktivizačních činností se klienti zapojili do jarního tvoření, které probíhalo na chodbách Domova Barborka a na velikonoční svátky si napekli a nazdobili cukroví, na kterém si pak také pochutnali. K jaru patří také procházky a utužování fyzické kondice, proto se někteří klienti připojili k procházce, při které navštívili cukrárnu, kde si pochutnali na dobré kávě a zákusku.

16.6.2023

Se svolením zvěřejňujeme poděkování za péči o dceru

Akce


Přečíst nahlas


26.5.2023

Narozeniny máme jen  jednou za rok. A proto bychom je měli pořádně oslavit.  Ať už se rozhodnete uspořádat  oslavu narozenin třeba jen ve dvou, v rodinném kruhu nebo s partou přátel, jedno je jisté. Bude to muset stát za to.  A takto  slaví  narozeniny klienti odlehčovací pobytové služby na Barborce. Přejeme všechno nejlepší.

28.4.2023

Klienti pobytové odlehčovací služby už se těší, až budou moci krásné slunné dny trávit nas terase. Připravy jsou již nyní veliké. 

6.4.2023

Pečení velikonočního beránka a cukroví patří k tradicím, které k těmto  svátkům neodmyslitelně patří. Klienti z odlehčovací pobytové služby tuto tradici taky dodržují. 

5.4.2023

Příjemné posezení u šálku kávy a k tomu ještě něco dobrého, co si sami připravíte. U toho si popovídat a zavzpomínat na staré časy, rodinu, radosti.  Tak si to užívají klienti z pobytové odlehčovací služby.

10.3.2023

Mezinárodní den žen, připadající každoročně na 8. března, je mezinárodně uznávaný svátek stanovený Organizací spojených národů k výročí stávky newyorských švadlen v roce 1908.

9.3.2023

Mřížkový koláč patří  k nejstarším cukrářským výrobkům na světě a k moučníkové klasice.   Je to naprosto skvělý linecký koláč,  který nás svou chutí a křehkostí dokonale naladí na nedělní pohodičku. Dělá se ze dvou plátů křehkého těsta spojených marmeládou nebo jinou náplní, kterou máte rádi. K dokonalému  vzhledu moučníku patří mřížka z těsta, která koláč krásně ozdobí a navíc prozradí i jeho náplň. Receptur odvozených od původního předpisu je mnoho. Hádejte, jaký recept si vybraly klienty z odlehčovací služby. Určitě byl úžasný.  

Služby


Přečíst nahlas

Kapacita služby

Kapacita služby pro osoby se zdravotním, kombinovaným a mentálním postižením, seniory a osoby s chronickým duševním onemocněním, tj. Alzheimerovou demencí a jinými typy demencí starší 27 let je 10 lůžek.

Ubytování je poskytováno v:

 • 6 jednolůžkových pokojích
 • 2 dvoulůžkových pokojích

 

Kapacita služby pro děti se zdravotním, kombinovaným a mentálním postižením a poruchami autistického spektra od 8 do 26 let jsou 2 lůžka.

Ubytování je poskytováno ve:

 • 2 jednolůžkových pokojích

 

Okruh osob

Na odlehčovací službu mohou být přijati:

Mladší děti, starší děti a dorost od 8 do 26 let

 • se zdravotním postižením
 • s mentálním postižením
 • s kombinovaným postižením
 • s poruchami autistického spektra

 

Osoby starší 27 let

 • osoby se zdravotním postižením
 • osoby s kombinovaným postižením
 • osoby s mentálním postižením
 • senioři
 • osoby s chronickým duševním onemocněním (osoby s Alzheimerovou a jinými typy demencí)

 

Zásady poskytování služby

 • úzká spolupráce s rodinou uživatele či pečujícími osobami
 • respektování volby uživatelů - volba míry pomoci a podpory, rozsahu a průběhu poskytování služby (požadavky musí být v souladu s možnostmi poskytovatele - personálními, materiálně - technickými a finančními)
 • preference podpory před péčí - pomoc a podpora je směřována tak, aby byly zachovány, popřípadě rozvíjeny dosavadní možnosti, schopnosti a dovednosti osoby

Poděkování


Přečíst nahlas


16.6.2023

Se svolením zvěřejňujeme poděkování za péči o dceru

Jídelníček


Aktuální jídelníček

Kontakty


Přečíst nahlas

 

Sociální služby města Kroměříže, příspěvková organizace

Odlehčovací služba pobytová

ID 1936483
Karla Čapka 3333/2, 767 01 Kroměříž

(budova DOZP Barborka, 1. patro, odd. E)

IČO: 71193430
DIČ: CZ71193430

 

 

Kontaktní osoby


Mgr. Gabriela Perútková
vedoucí domova
Tel: 573 509 530
Mob: 608 239 640
E-mail: perutkova(zavináč)sskm.cz

Andrea Daňková
vedoucí zdravotního úseku
Tel: 573 509 533
Mob: 725 327 805
E-mail: andrea.dankova(zavináč)sskm.cz

Mgr. et Mgr. Veronika Davidíková
sociální pracovnice
Mob: 720 998 430
E-mail: davidikova(zavináč)sskm.cz

Videa