Odborná konference se pomalu blíží a my jsem rádi, že vás můžeme postupně více seznámit s jednotlivými přednášejícími! Ke každému odborníkovi z praxe máme připravené základní informace a jsme rádi, že vám tak můžeme lépe přiblížit jejich profesní dráhu - čemu se věnují, co je tím "jejich" tématem a kde konkrétně působí. Je skvělé, že díky spolupráci a sdílení dobré praxe můžeme obohatit nejen sebe, ale také širokou veřejnost a všechny, které téma paliativní péče zajímá.
MUDr. Gyula Nyárs
V roce 2015 dokončil studium na Lékařské fakultě Univerzity Palackého v Olomouci. Odatestoval z oboru Klinická onkologie. Od roku 2018 spolupracuje s Mobilním hospicem Stromu Života. Působí na onkologické ambulanci i onkologickém oddělení Nemocnice Nový Jičín a na onkologické ambulanci Nemocnice Přerov. Získal licenci na preskripci léčebného konopí, které zapojuje do komplexní farmakoterapie nádorových symptomů.
Mgr. Soňa Mrhálková
Paliativní péči se věnuje od roku 2020, kdy byla součástí týmu pro zavádění paliativní péče v Sociálních službách města Kroměříže, p. o., konkrétně v Domově pro seniory U Kašny. Od roku 2024 pracuje jako koordinátor paliativní péče v organizaci a zabývá se zaváděním paliativní péče v dalších pobytových zařízeních, vede tým realizátorů paliativní péče a rozšiřuje spektrum působení paliativní péče nejen v sociálních službách. Mimo to se intenzivně věnuje aromaterapii při péči o klienty, a to také v závěru jejich života.
Bc. Stanislav Tvrdoň, MBA
Z Anesteziologicko-resuscitačního oddělení komplexního onkologického centra a posádky RZP to bylo k hospici a specializované paliativní péči jen kousek. Postupně se od nejnižšího úvazku, až po plný pracovní úvazek sestry, stal v roce 2017 Vrchní sestrou Mobilního hospice - Strom Života. Prezentuje specifika specializované paliativní péče studentům středních zdravotních škol, odborníkům v nemocnicích a jiných zdravotně sociálních zařízeních a také laikům kteří mají o paliativní medicínu zájem. Mimo jiné se také podílí na implementaci Sdílené péče do DpS ve Zlínském, Olomouckém a Moravskoslezském kraji a rozvoji dětské paliativní péče v organizaci a podílí se na výuce paliativní péče. Nyní koordinuje činnost 45 zaměstnanců zdravotní služby.
PhDr. Martin Loučka, PhD.
Zakladatel Centra paliativní péče, psycholog, odborný asistent na oddělení lékařské psychologie 3. LF UK. Paliativní péči studoval v doktorském programu na Lancaster University v Anglii, jako stipendista Fulbrightovy komise působil na Icahn School of Medicine v New Yorku. Absolvoval dlouhodobou stáž na VU Medical Center v Amsterdamu, kurz práce s komplikovaným zármutkem na Columbia University v New Yorku a komplexní výcvik v gestalt terapii v Institutu Dialog. Za svou práci na rozvoji paliativní péče získal řadu ocenění. Absolvoval kurz pro lektory komunikace od společnosti VitalTalk, program Palliative CareEducation and Practice na Harvard Medical School a v roce 2019 získal stipendium nadačního fondu Abakus pro lídry v paliativní péči. Od roku 2024 je stipendistou organizace Ashoka, která celosvětově podporuje hybatele společenských změn. V letech 2017 - 2023 byl vědeckým sekretářem České společnosti paliativní medicíny. Klinicky působil v několika nemocničních paliativních týmech a také v hospici Cesta domů.
Miroslava Oleňáková
Miroslava Oleňáková působí jako koordinátorka digitalizace v neziskové organizaci Strom života. Je zodpovědná za implementaci moderních technologií v sociálních a zdravotních službách. Zaměřuje se na digitální transformaci, umělou inteligenci a automatizaci procesů. Mimo jiné působí jako průvodkyně v kurzech Nezisk.Digital a studuje na Pedagogické fakultě Ostravské Univerzity obor Andragogika.
PhDr. Pavla Drábková
Od roku 2003 působila na pozici všeobecné sestry, později staniční sestry v sociálních nebo zdravotních službách. V letech 2019 až 2020 pracovala jako učitelka odborných předmětů na Střední zdravotnické škole a Vyšší odborné škole zdravotnické v Kroměříži. Od roku 2020 doposud působí v Kroměřížské nemocnici a.s. jako vrchní sestra urologického oddělení a náměstek pro vzdělávání a rozvoj zaměstnanců.
Mgr. Bc. Bc. Miroslav Prchal, DiS.
Miroslav Prchal je zakladatel a ředitel Girasole z. s. Hustopeče, sociální pracovník, zdravotnický záchranář a všeobecná sestra s více než 20 lety zkušeností v sociálních a zdravotních službách. Vede organizaci Girasole z. s. Hustopeče poskytující osobní asistenci, tísňovou péči (SOS náramky) a domácí hospicovou péči. Specializuje se na inovace v péči o klienty, kvalitu služeb a integraci moderních a asistivních technologií. Je autorem Seniorské obálky (ICE karty), posilujícího programu pro neformální pečující „Pomáhat! Ale jak?“, zakladatelem 1. Paliativní sanitky v ČR plnící přání pacientů v závěru života a Avíza paliativně relevantního pacienta zdravotnickou záchrannou službou. Mimo svou práci v Girasole je také koordinátorem Fóra mobilních hospiců pro Jihomoravský kraj, krizovým interventem v rámci Systému psychosociální intervenční služby, záchranářem a členem mezinárodního Emergency Medical Teamu pro mimořádné události.