Cookie Consent by Free Privacy Policy website
Název loga
A-   |   A   |   A+

Filtrování podle štítků

15.7.2024

Naše služba pro seniory starší 65 let a osoby se zdravotním postižením Senior taxi má nový informační letáček. Připomínáme, že služeb Senior taxi můžete využít každý všední den od 6:30 do 15:00 hodin. Jednotná cena jízdy v rámci města je bez čekání 30.- Kč. Služby Senior taxi je nutné objednat s dostatečným časovým předstihem a je určena občanům města Kroměříže a místních částí. 

11.7.2024

Hned na začátku měsíce slavila naše klientka, paní Zdenka Chalupová, významné životní jubileum – 90 let. Poblahopřát jí přišel mimo jiné i pan místostarosta města Kroměříže, Pavel Motyčka. Začátek měsíce jsme si užili mezigenerační propojení. Navštívily nás děti z MŠ Trávník a ZŠ Církevní a předvedly nám krásnou přehlídku básniček, písní i tanečků. Na základě přání klientů se konaly i různé procházky v okolí či výlety. Jako první se vyrazilo do Vařákových Pasek, kam nás doprovázel i pan místostarosta města Kroměříže, Pavel Motyčka. Poté jsme se s ohledem na velký zájem hned dvakrát vydali na sv. Hostýn. Nechyběl ani kousek historie v podobě návštěvy zámku Lednice. Abychom neopomněli ani krásy, které máme takzvaně „na dosah ruky“, zavítali jsme do kostela sv. Mořice. Ze zařízení jsme vyjížděli i za sportem – vyslali jsme tříčlenný tým na Turnaj v pétanque, který pořádal Domov pro seniory Burešov. Postup do finálové čtyřky nám bohužel o fous utekl, i přesto jsme si celý turnaj moc užili a už se těšíme na turnaj další. V průběhu měsíce nechyběly ani oblíbené canisterapie a zooterapie se slepičkou a fenkou! Vrcholem měsíce června byl již desátý ročník Riegrovských hodů. K poslechu i tanci nám hrála cimbálová muzika Dubina. V rámci programu si pracovnice pro klienty připravily přehlídku lidových tanců. Zpívalo se, tančilo se, grilovalo se – zkrátka, hodovalo se se vším všudy! Celou akci završilo symbolické pokácení Májky.

9.7.2024

Jaký byl červen v našich Domovech U Moravy? Opět velmi pestrý! Jako každý měsíc nechyběly tradiční aktivity – duchovní péče pro klienty, zpěvy páteční s panem Němcem v naší kapli či pravidelné bohoslužby. Nezapomněli jsme na tradiční skupinová cvičení, tentokrát jsme využili overbaly, pěnové nudle či gymbaly. Ctíme pořekadlo – ve zdravém těle, zdravý duch, takže jsme s klienty využili také naši tělocvičnu a projeli se na rotopedech, cvičili u bradel či házeli na cíl. Samozřejmostí je u nás také relaxace, například pobyt v místnosti snoezelen, využití reborn terapie nebo reminiscenční terapie, tentokrát na téma dovolená a léto. I v červnu do naší služby zavítali dobrovolníci z ADRY, kteří u nás vedou čtenářský kroužek. S klienty jsme navštívili také Květnou zahradu a Podzámeckou zahradu a proběhlo filmové dopoledne s filmem pro pamětníky. Nevynechali jsme také zábavné dopoledne na terase – letní drinky, zpívání, hraní kuželek, bubliny.

8.7.2024

V našem Hanáčku jsme se sešli, abychom oslavili studijní úspěchy některých našich klientů - kolegů, kteří v pátek 28. 6. 2024 úspěšně dokončili další školní rok na Střední škole EuroInstitut. Gratulujeme k úspěšnému ukončení školního roku, máme velkou radost!

4.7.2024

Měsíc červen byl opět pestrý. Každý z našich klientů se těší na prázdniny, proto nechyběla aktivita o bezpečnosti v době prázdnin a zopakovali jsme si také základy první pomoci. Abychom si atmosféru léta a pobytu u vody navodili pořádně, věnovali jsme se výrobě lodiček, kytek a motýlů. Všechny tyto prvky s letní tématikou teď zdobí naše prostory. Oblíbenou aktivitou každý měsíc je aktualizace nástěnky – píšeme pranostiky, věnujeme se vyprávění a lidovým pořekadlům. A protože všichni naši klienti rádi mlsají, nechybělo vaření krupice, která je přeci pohádkou mládí. Po dobrém jídle nesmí chybět trocha relaxace a odpočinku.

4.7.2024

Červen byl v našich domovech ve Vážanech skvělý a nabitý různými akcemi. Hned na začátku měsíce čekala klienty canisterapie, poté výlet do Květné zahrady v Kroměříži. V rámci mezigenerační propojování navštívily klienty děti z mateřských škol a všichni si společně užili sportovní dopoledne. Klienty čekal také velký výlet do Kovozoo ve Starém městě, kde si užili spoustu zábavy. V rámci muzikoterapie nechybělo bubnování a také samozřejmě poslech hudby. S klienty jsme se věnovali vaření v ateliéru, míčkování či procházkám. Nechyběla také reminiscence či předčítání knih.

3.7.2024

Na začátku měsíce se klienti vrátili z týdenního pobytu ve Velkých Karlovicích.  Byli tam vloni, a protože se jim tam hodně líbilo, tak si pobyt letos zopakovali a užili si opět úžasný týden.  V červnu klienti díky krásnému počasí hodně využívali bazén a trávili tam spoustu času. Mít vlastní bazén je totiž velkou výhodou. V červnových tropických teplotách se tak klienti mohli osvěžit, kdy se jim zachtělo. Co se týká aktivizačních či pracovních činností také nezaháleli. V červnu se pustili do přesazování pokojových květin, aby to neměli krásné jen za okny, ale i uvnitř. Když měli chuť na něco dobrého, udělali si něco dobrého sami. Např. žemlovku, lidově „zemlbábu“, oblíbený pokrm z jablek a bílého pečiva, který všichni známe už z dětství. Nebo třeba lívance, tradiční český moučník z kynutého těsta, který pro ně také není žádná věda. V polovině měsíce se opět mohli potěšit s pejsky, kteří je pravidelně jednou za měsíc navštěvují v rámci canisterapie. Klienti z Barborky rádi chodí na procházky, v červnu ale ušetřili pěkných pár kroků a po Kroměříži se projeli turistickým vláčkem. A ještě navíc se při projížďce dozvěděli spoustu zajímavých informací o historii města. V červnu proběhla další schůzka klientů s Bělohlávkovou Renatou, konzultantkou pro oblast sexuality a vztahů. Cílem tohoto dalšího setkání byla diskuse o potřebách klientů v otázkách sexuality a vztahů s edukačním filmem. Poslední víkend v měsíci byli klienti velmi kreativní. Vyzkoušeli si batikování triček, tzv. kouzlení s barvou a látkami. Je to prý jednoduchá metoda, kterou zvládne téměř každý. Největší výhodou této techniky je její stoprocentně originální, zajímavý a nezkopírovatelný motiv. Poslední pátek v měsíci dostali naši studenti Střední školy Euroinstitut svá vysvědčení. Po celoročním učení je nyní čekají dva měsíce prázdnin, zábavy a my také připojujeme velkou gratulaci.

3.7.2024

V našem Denním stacionáři máme nové ohniště! Proto ho klienti spolu s pracovníky ihned vyzkoušeli - opékání špekáčků, pohoda a ještě jsme přivítali prázdniny. Ohniště obstálo na jedničku!

27.6.2024

Jaký byl červen v našem Domově se zvláštním režimem Strom života? Začátek jsme věnovali myslivosti a vyrazili jsme se podívat na soutěž v norování v MS Háj Křenovice. Čekaly nás také velké oslavy, jelikož naše služba slaví 15 let od založení. K tanci a poslechu nám hrála kapela DUO SPAM. Rodiny našich klientů si vyzkoušely rytmické bubnování s panem Tomášem a následovala ukázka hudebních nástrojů od paní Karolíny, které používá při muzikoterapii s klienty. Atmosféra byla skvělá a všichni si akci velmi užili! Navštívili nás také sokolníci se svými dravci a sovičkami z Podzámecké zahrady v Kroměříži. Dozvěděli jsme se zajímavé informace, ale také jsme si mohli podržet sovičku na ruce. Třetí neděle v měsíci patřila oslavám ke Dni otců a tak jsme si s našimi klienty opekli špekáčky a zasportovali. Opět nás v rámci canisterapie a zooterapie čekala návštěva psí kamarádky Cifry a tentokrát si s sebou přivezla křepelku. Klienti si Cifru mohli pohladit, vykartáčovat anebo se s ní projít. Tento měsíc nás navštívila štěňátka fenky jezevčíka, která k nám dochází na canisterapii také. Psí miminka - to byl krásný zážitek! V závěru měsíce dorazila milá návštěva dětí ze Základní církevní školy v Kroměříži. Děti měly přichystané krásné pásmo vystoupení, ve kterém zpívaly, tančily a dokonce i zahrály divadlo. Na konci měsíce jsme si všichni zasoutěžili v kuželkách. Všichni hráči dostali diplom a medaili. Samozřejmě sladká odměna nesměla chybět. Kdo se nezúčastnil hry s kuželkami, procvičoval si jemnou motoriku házením míčů. Prostě nabitý měsíc plný zážitků!

18.6.2024

Start tohoto týdne se v našem Denním stacionáři nesl ve sportovním duchu. Klienti měli možnost vyzkoušet si kuželkový turnaj a této disciplíny se zhostili bezvadně. Někteří již kuželky hráli v minulosti, jiní teprve začínají, ale všem to šlo skvěle a zábava to byla opravdu veliká. Pojďte se společně s námi mrknout, jak se to podařilo!

14.6.2024

Jedním z benefitů, které nabízíme našim pracovníkům, jsou také organizované zájezdy do různých koutů nejen České republiky. Minulý týden se pracovníci, kteří měli zájem, vypravili do slovenských Bojnic. Navštívili překrásný zámek, velmi hezkou ZOO a také rozhlednu Čajka. Všichni zúčastnění si výlet skvěla užili a my máme velkou radost!

3.6.2024

Květen byl v našem Denním stacionáři opět velmi pestrý. Rozkvetlý jarní měsíc se nesl převážně v duchu příprav na různé společenské akce, zejména pak na setkání rodin a akce s rodiči. Spolu s klienty jsme si opakovali básně, vysazovali truhlíky krásnými květinami, zasadili jsme bylinky a zeleninu do vyvýšených záhonů a nezapomněli jsme na jarní úklid venkovních prostor. Tolik příprav si žádá dodržování pitného režimu, a tak jsme se pustili do výroby domácího bezinkového sirupu. Věnovali jsme se také četbě a návštěvě knihovny a sbírali jsme bylinky. Nechyběla ani naše oblíbená canisterapie a setkání s psími kamarády.

31.5.2024

Dostalo se k nám krásné poděkování pro Terénní službu Chůvičky. Moc děkujeme, velmi si toho vážíme! 

31.5.2024

Poslední týden v květnu pořádala Psychiatrická nemocnice v Kroměříži sportovní dopoledne s názvem „Na značky“, kde naši klienti z Denního stacionáři nesměli chybět! Společně plnili sportovní disciplíny, závodili na koloběžkách, chytali rybky, házeli na cíl. Po splnění všech sportovních disciplín dostali diplom a sladkou odměnu. Bylo to skvělé a klienti zvládli všechny disciplíny!

31.5.2024

Co se dělo v květnu v Domovech U Moravy? Jako vždy probíhala duchovní péče, kterou klienti velmi oceňují. Samozřejmostí jsou již zpěvy páteční, které vede každý první pátek v měsíci pan Němec v naší kapli. Realizovali jsme velmi oblíbené canisterapie a také pravidelná skupinová cvičení, za využití různých pomůcek – overbaly, pěnové nudle, velké gymbaly atd. S klienty proběhlo také cvičení v tělocvičně, kde využili rotopedů, chůze za podpory bradel, hod na cíl (koš). Měli jsme také kácení Máje s občerstvením na zahradě nebo využití relaxační místnosti snoezelen. Poseděli jsme v našem vzpomínkovém koutku a zařadili prvky reminiscence. tím prvků reminiscenční terapie. Proběhla návštěva studentek z internátu Pavlákova, které si připravily pro klienty překvapení, a to fotodokumentaci“ z jejich návštěv u nás. Proběhlo vystoupení dětí z MŠ Zářičí, popovídání s panem starostou Zářičí s bývalými obyvateli města. Sázeli jsme s klienty nové květiny do truhlíků, máme tak překrásnou terasu a prostředí domova. Klienti navštívili také interaktivní výstavu Někdo to rád sušené v Muzeu Kroměříž. V rámci muzikoterapie proběhlo rytmické bubnování s panem Tomášem Ferkem a nechyběla prodejní výstava pana Klimka, který se věnuje košíkářství a přislíbil nám budoucí spolupráci kdy klienti budou plést z proutí pod jeho vedením. Navštívili jsme Jarmark Sociálních služeb města Kroměříže, zapojili jsme se do projektu Bylinková zahrádka se zážitkem, vyrazili jsme na procházky do města. Bylo to velmi nabité, ale skvělé!

31.5.2024

Měsíc květen byl v Domově pro seniory U Kašny nabitý událostmi. Několikrát jsme se vydali mimo zařízení, a to na Sv. Hostýn, na Velké náměstí na Jarmark SSKM nebo do Podzámecké zahrady podpořit běžce v rámci akce Adra běh. Svou návštěvou nás poctily zpěvačky z Klubu seniorů, děti z MŠ Trávník a maminky s dětmi, které se spolu scházejí v organizaci Klubíčko. Všem moc děkujeme za zpestření dnů našich klientů. Poděkování však patří také městu Kroměříž a Výstavišti Kroměříž, kteří darovali našemu zařízení krásné květiny. Na začátku měsíce jsme ozdobili a postavili Májku, která zkrásněla náš dvůr a pracovnice si pro klienty připravily opékání a hod koštětem při příležitosti pálení čarodějnic. Dále se naši klienti mohli zúčastnit přehlídky dravců, a to přímo na našem dvoře. Dravce si také mohli zkusit podržet na ruce.  Měsíc byl zakončen nádhernou akcí společně se studenty z žákovského výboru, kteří se svým projektem „Bylinková zahrádka se zážitkem“ připravili krásné odpoledne, kde jsme jednak shlédli vystoupení dětí ze ZŠ Slovan, ale také jsem zasadili bylinky, a společně pomalovali vyvýšené květináče, které nyní zdobí naše terasy.

31.5.2024

První týden v květnu nás přišli opět navštívit naší čtyřnozí kamarádi v rámci canisterapie. A protože se v květnu slavil Den matek, vyrobili jsme si s našimi klientkami dárečky pro tento den v podobě keramických květin, které si samy vymalovaly. I tento měsíc jsme v rámci muzikoterapie bubnovali na známé písně, ale naučili jsme se i nové, bylo to skvělé! Druhý květnový týden jsme s našimi klientkami oslavili den matek. Dostaly vlastnoručně vyrobené dárky a samozřejmě květiny. V polovině května se uskutečnil Jarmark Sociálních služeb města Kroměříže a ani naše služba se svými krásnými výrobky nesměla chybět. Ve třetím týdnu jsme připravovali zahrádky na sázení zeleniny a nesmělo chybět ani pečení dezertu. Zároveň jsme pro klienty naplánovali výlet vláčkem po Kroměříži a do Podzámecké zahrady. A abychom klientům co možná nejvíce zpříjemnili čas strávený v domově, zajistili jsme pro naše klienty zooterapii a canisterapii. Opět nás přijel navštívit pan Adamuška se svojí fenkou Cifrou a slepičkou. Klienti se mohli opět vykartáčovat Cifru a pochovat slepičku. A protože víme, že naši klienti velmi pozitivně reagují na zvířata, pozvali jsme si k nám poníky. Pro všechny klienty to bylo veliké překvapení. Poslední týden v květnu jsme si přichystali opět taneční dopoledne plné různých písní, tanců a dokonce i karaoke. A na konci měsíce jsme si udělali výlet na poutní místo Hostýn.

31.5.2024

Stejně jako každý měsíc, tak i květen, byl v našich službách ve Vážanech velmi nabitý! Klienti využili individuální a skupinová cvičení, věnovali se relaxaci a poslechu hudby či hraní společenských her. Nezapomněli také na zpěv a vaření v ateliéru. Věnovali se také ručním pracím, trénování paměti, míčkování či procházkám. Nesmělo chybět také promítání filmů, sportovní klání či procházky. Díky reminiscenci klienti vzpomínali na své mládí, navštívili kostel Panenky Marie v Kroměříži a užili si Výstaviště Kroměříž a hlavně - koncert Duo Jamaha. Oslavy Dne matek nechyběly ani u nás a proběhla také návštěva Moravan klubu seniorů. Klienti se vydali také na Jarmark Sociálních služeb města Kroměříže, či do zahradnictví v Bezměrově, odkud vyrazili ještě do cukrárny v Kroměříži.  Ani v květnu jsme nevynechali canisterapie a bingo. Zajeli jsme s klienty do cukrárny ve Zdounkách. Navštívili nás děti a studenti, se kterými jsme společně vysázeli bylinkové záhony. V závěru května proběhlo kácení máje, opékání špekáčků a také bubnování.

30.5.2024

V posledních třech dnech se v našich službách U Moravy, U Kašny a ve Vážanech realizovaly překrásné akce - Bylinkové zahrádky se zážitkem. Jednalo se o projekt žákovského zastupitelstva města Kroměříže, který svým vítězným návrhem zajistil mezigenerační propojení našich klientů a studentů a žáků kroměřížských škol při sázení bylinek, jehož součástí byla také úžasná kulturní vystoupení. Děkujeme za spolupráci městu Kroměříž, MAP ORP KRoměříž a samozřejmě všem studentům, žákům a pedagogickým pracovníkům. Máme velkou radost z výsledku! Pojďte se s námi podívat, jak úžasně to všem šlo a jak skvěle záhonky dopadly!

24.5.2024

Rok se s rokem sešel a v našem Denním stacionáři proběhlo setkání s rodiči a rodinnými příslušníky našich klientů. Posezení se neslo v duchu přátelských rozhovorů a milých vzpomínek. Nechybělo pohoštění, které jsme s klienty společně připravili a děkujeme také rodinám, které přinesly další dobroty. Oslavu jsme zpestřili vystoupením klientů s pásmem básní a hrou na Boom Whackers. Na závěr jsme předali drobné dárky. Těšíme se na další posezení za rok a spolupráci s rodinami našich klientů.

21.5.2024

Přijměte pozvání na benefiční koncert Hudební mládí v Secesním sále! Výtěžek z benefičního koncertu bude věnován na zakoupení speciálního lůžka k zajištění paliativní péče v našem Domově pro seniory a v Domově se zvláštním režimem Vážany. Akce je součástí VIII. ročníku celostátního festivalu Nadačního fondu Magdalény Kožené - ZUŠ Open.Všichni jste srdečně zváni, program bude pestrý, je opravdu na co se těšit! Velmi děkujeme za podporu a těšíme se na vás příští týden!

21.5.2024

Jubilantkou, která slaví v těchto dnech krásný věk 90 let, je paní Vlasta Tichalová. První gratulanti dorazili již v tomto týdnu, blahopřát přišli vedoucí Domova pro seniory Vážany Michaela Pospíšilová, ředitelka Sociálních služeb města Kroměříž Dagmar Klučková, místostarosta města Kroměříž Pavel Motyčka a Lenka Peclová z Odboru kultury, cestovního ruchu a památkové péče. I my přejeme paní Tichalové, aby se jí v našem domově líbilo, aby jí sloužilo zdraví a aby ji neopouštěl smích a optimismus!

20.5.2024

Minulý týden byl v našem Denním stacionáři velmi nabitý. Vše začalo pondělím, kdy u nás probíhal Den otevřených dveří. V úterý jsme navštívili Den ošetřovatelství, který se konal v Domě kultury v Kroměříži. Klienti zde měli možnost změřit si krevní tlak, učili se správnému poskytování první pomoci, procvičili si zubní hygienu a trénovali paměť. Středa byla ve znamení tradičního jarmarku Sociálních služeb města Kroměříže. Klienti si prohlédli stánky s výrobky, shlédli vystoupení klientů z Chráněného bydlení Květná a na závěr byla sladká tečka v cukrárně. Po návratu nás čekala narozeninová oslava našeho klienta. Ve čtvrtek nás navštívili žáci a pedagogové ze Základní školy F. Vančury. Moc děkujeme za krásné divadelní představení Alenka v říši divů. Týden jsme završili páteční návštěvou Sociálně terapeutické dílny Hanáček, kde se konal Den otevřených dveří a odpoledne proběhla další oslava narozenin.

17.5.2024

Tento týden proběhl Tradiční jarmark Sociálních služeb města Kroměříže na Velkém náměstí v Kroměříži. Počasí nám vyšlo, bylo krásně a ke skvělé atmosféře přispělo také úžasné vystoupení klientů z Chráněného bydlení Květná. O výrobky našich klientů byl obrovský zájem a děkujeme všem, kteří nás podpořili svou účastí. Těšíme se zase rok! 

13.5.2024

Do našeho Denního stacionáře zavítala krásná návštěva! Chovatelé z Ranče Tlumačov navštívili náš Denní stacionář se svými poníky a udělaly tak obrovskou radost všem klientům. Někteří z nich se s poníky setkali poprvé v životě. Pro všechny to byl neuvěřitelný zážitek a my moc děkujeme za úžasné dopoledne a tak milou návštěvu!

9.5.2024

Po skončení druhé etapy Florie Jaro, kterou pořádá Výstaviště Kroměříž, jsme pro naše klienty, tentokrát z našich domovů U Moravy, získaly darem překrásné květiny. Květiny předal klientům starosta města Kroměříž Tomáš Opatrný, spolu s ředitelkou organizace Dagmar Klučkovou a vedoucím služeb Martinem Liškou. Moc děkujeme!

7.5.2024

Celý příští týden pořádá město Kroměříž v rámci Týdne pro rodinu mnoho zajímavých akcí a událostí. My máme velkou radost, že můžeme být součástí! Těšíme se na vás na našem Tradičním jarmarku Sociálních služeb města Kroměříže 15. 5. 2024 na Velkém náměstí v Kroměříži, v rámci Dnů otevřených dveří v našem Denním stacionáři ve dnech 13. 5. a 14. 5. 2024 a v neposlední řadě pořádáme také Den otevřených dveří v Sociálně terapeutické dílně Hanáček 17. 5. 2024. Přijďte, bude to skvělé! 

7.5.2024

Duben začal na obou střediscích chráněného bydlení oslavou velikonočních svátků. Pracovnice připravily pro koledníky malovaná vajíčka a pohoštění. Mládenci si nachystali pomlázky a vyšlehali holky pěkně dle tradic. Jaro je napříč středisky CHB ve znamení turistiky a trávením volného času v přírodě. Obě střediska se vydala na několik výšlapů po okolí. Jen pro představu několik cílů jarních toulek našich klientů po okolí Kroměříže, třeba inspirují i vás! Vodní elektrárna Strž, Záhlinické rybníky, Dolní zahrady procházka lesem k zámečku, Chropyňský rybník, výšlap s opékáním špekáčků, procházky s vypůjčeným pejskem z útulku pro psy Čápka Kroměříž.  Někteří milovníci výstav navštívili Výstaviště Kroměříž a jeho tradiční výstavu Floria a pokochali se krásnými aranžemi květin, ale i vystavenými auty a čtyřkolkami. Stejná parta navštívila také zámek v Bystřici pod Hostýnem a jeho výstavu Kočárky a panenky našich babiček a maminek. Klienti však netrávili čas jen turistikou a poznáváním okolí, ale věnovali se např. i úklidu dvorku u domu, nebo chystáním dobroty k odpolední kávě po dobře odvedené práci. 

6.5.2024

Na vědomí se dává, že vás všechny srdečně zveme na náš Tradiční jarmark Sociálních služeb města Kroměříže na Velkém náměstí. Za podpory města Kroměříž pořádáme příští týden ve středu 15. 5. 2024 tuto úžasnou akci, která bude plná krásných výrobků našich klientů. Přijďte si vybrat k keramiky, polštářků, věnečků, svíček, plyšáků a jiných, s láskou vyrobených, věcí! Moc se na vás těšíme!

6.5.2024

Tradice se na Barborce dodržují. A jak to vypadalo na Velikonoční pondělí 1. dubna? Mrskut, kupačka, šlahačka, šmerkaus či šmigrust. Všechny tyto moravské výrazy označují velikonoční zvyk šlehání pomlázkou, který je spojen s Velikonočním pondělím. Koledníci z Barborky vyrazili s pomlázkami hned ráno a vykoledovali si spoustu vajíček. V dubnu také proběhla první schůzka klientů s Mgr. Bělohlávkovou Renatou, konzultantkou pro oblast sexuality a vztahů. Cílem prvního setkání bylo představení plánované nabízené podpory sexuálního důvěrnictví. Na pavilonech si klienti připravili Fitness den. Bylo to dopoledne plné cvičení a posilování, povídání na téma zdravá výživa.  A k obědu si připravili samozřejmě zdravý oběd. V rámci menu si klienti pochutnali na restovaných kuřecích prsou, která byla plněná sušenými rajčaty a mozzarellou, k tomu salátek a bagetka. Jako každý měsíc, tak i v dubnu, proběhla canisterapie. Pejskové jako vždy vykouzlili úsměvy na všech tvářích a nadělali spoustu radosti.  Krásné počasí využívali klienti k procházkám.  Z jedné z nich si přinesli krásné voňavé šeříky. A protože měli strach, že jim ve váze dlouho nevydrží, tak si je také namalovali.  V rámci aktivizací také pekli něco dobrého ke kafíčku.  Ke konci měsíci si klienti udělali výlet do ZOO Lešná, která je prý nejnavštěvovanějším turistickým místem na Moravě. Chová se zde přes 200 druhů zvířat z Afriky, Asie, Austrálie a Ameriky. Klienti tak za jeden jediný den procestovali celý svět. Poslední den v měsíci zakončili klienti na Barborce opravdu zvesela. Bubnování je způsob, jak pořádně uvolnit svou energii. Jedna z technik muzikoterapie, a hlavně zábavná aktivita, která rozvíjí rytmus, hudební vnímání, hrubou motoriku, kreativitu a schopnost improvizace. To všechno si vyzkoušeli klienti s panem Tomášem Ferkem na skupinové hodině bubnování.

6.5.2024

Pojďte se s námi podívat, jaký byl měsíc duben v našich službách ve Vážanech! Klienti si užili individuální a skupinové cvičení a věnovali se také relaxaci. V rámci muzikoterapie proběhl poslech hudby a klienti si vyzkoušeli také hru na bubny. Na začátku dubna proběhl také výlet do Zahradnictví v Kvasicích a klienti si zasoutěžili v Bingu. Čekal nás také výlet do Přerova, který si klienti moc užili. V druhé polovině proběhla mše svatá a pro klienty jsme uspořádali také prodej oblečení. Úplně na závěr dubna nás čekalo stavění máje a pálení čarodějnic. V průběhu celého měsíce jsme se věnovali s klienty trénování paměti, reminiscenci či procházkám. Fyzická kondice je důležitá, a tak jsme podnikli také sportovní klání, hráli jsme společenské hry a také jsme vařili v ateliéru. A samozřejmě nesměla chybět všemi oblíbená canisterapie. No zkrátka, bylo to fajn!

3.5.2024

První máj byl lásky čas, ale u nás v organizaci byl také dnem dobrých a krásných skutků! Oslovilo nás Výstaviště Kroměříž, které chtělo tento den zpříjemnit našim klientům a vykouzlit jim úsměv na tváři. Květiny, které byly součástí expozice na zahrádkářské výstavě Floria, darovalo Výstaviště Kroměříž našim klientům v domovech pro seniory. Celkem klienti dostali šest stovek překrásných řezaných květin, které jim osobně předal starosta města Kroměříž Tomáš Opatrný, ředitelka Sociálních služeb města Kroměříž Dagmar Klučková a ředitel Výstaviště Kroměříž Pavel Konečný. Moc děkujeme, bylo to úžasné! Pro video z akce sledujte naše Facebookové stránky.

3.5.2024

Naše paní ředitelka, Dagmar Klučková, vede celou organizaci již sedmým rokem. Po celou dobu své působnosti se snaží z naší organizace budovat profesionálního a moderního zaměstnavatele a organizaci se srdcem na pravém místě. „Chtěla bych touto cestou poděkovat všem svým kolegyním a kolegům, za jejich skvělou práci. Děkuji za péči a starost o klienty, za aktivní a empatický přístup. Děkuji, že společně vytváříme firemní kulturu a tým. A hlavně – díky, že děláte práci, která má smysl,“ uzavírá náš Týden pro pracovníky ředitelka organizace, Dagmar Klučková.

2.5.2024

Jaký byl duben v Hanáčku? Skvělý jako každý jiný měsíc! Na začátku dubna proběhla v Hanáčku zahraniční stáž v rámci programu Erasmus. Studentka francouzského lycea zaměřujícího se na vzdělávání studentů v sociální činnosti v našich dílnách strávila několik dní - seznámila se s fungováním služby a technikami a způsoby práce s klientem. Na závěr společně stráveného času si pro klienty připravila prezentaci o Francii a naučila nás také pár francouzských slovíček. V pátek 26. 4. 2024 jsme se s několika klienty sešli při trochu netradiční příležitosti - navštívili jsme divadelní představení "Kostka osudu" a spojili tak kulturní zážitek s podporou našeho kolegy a kamaráda, Martina, který v této hře účinkoval.

2.5.2024

V prvním týdnu v dubnu jsme pro klienty uspořádali opět sportovní dopoledne. V rámci praxe studentů z odborné školy v Křenovicích jsme s klienty vyráběli výzdobu na Májku a následně ji i ozdobili. Následně jsme si pro klientky připravili komentovanou prohlídku Kroměříže a jako překvapení i virtuální prohlídku ZOO Lešná, která se klientům moc líbila. Jako každý měsíc tak i tento k nám přišli naši čtyřnozí kamarádi. Návštěva pejsků je pro naše klienty opravdu úžasným zážitkem. Naplánovali jsme herní dopoledne s trénováním paměti a relaxací na zahradě naší služby. U příležitosti oslavy narozenin klientů jsme pro ně ve spolupráci se studenty odborného učiliště v Křenovicích usmažili vynikající koblížky. Ten samý den odpoledne jsme si zašli na italskou zmrzlinu a  navštívili jsme také Podzámeckou zahradu. Jako každý měsíc nás opět přijel navštívit pan Tomáš a v rámci muzikoterapie jsme hráli na bubny. Jako každý měsíc nás čekala také narozeninová kavárna, která byla milým setkáním u sladké dobroty. V rámci reminiscenčení terapie jsme s klienty zavzpomínali, jak klienty slavili svátky jara, první máj, případně jak u nich probíhalo stavění májky a vynášení Morany. V dubnu čekalo klienty také překvapení - své čtyřnohé mazlíky nám přišli představit pan Adamuška se svojí ženou. Fenka Cifra to s klienty pěkně roztočila a slepička se stala okamžitě největším miláčkem. V závěru měsíce jsme pro klienty uspořádali taneční dopoledne. K poslechu i tanci hrála hudba ze 70. - 90. Let a bylo to skvělé! Občerstvení samozřejmě nesmělo chybět a dobrá nálada je součástí každé pořádané akce. Klienti si dopoledne moc užili. Poslední dubnový den jsme pro klienty pořádali pálení čarodějnic.

2.5.2024

Denní stacionář se připojil k mezinárodním oslavám "Den Země"! Klienti si povídali o tom, proč se tento den slaví, jaký má význam a také o tom, co každý z nás může udělat pro životní prostředí. Samozřejmě nechyběly názorné ukázky a třídění odpadků do správných kontejnerů. Všichni si tuto akci náramně užili a jako bonus jsme udělali něco dobrého pro životní prostředí!

1.5.2024

Na tradice v našich službách dbáme! Poslední dubnový den byl v našich službách zasvěcený stavění májek a i naší organizací prolétly čarodějnice! Na ohni se rozvoněly špekáčky, k poslechu hrála hudba, tančilo sem zpívalo se a všichni měli úsměv na rtech! Děkujeme, bylo to skvělé! Pojďte se s námi na to veselí podívat!

30.4.2024

V naší organizaci je dobrým zvykem vážit si každého pracovníka, samozřejmě i nově nastupujícího, a nabídnout mu v rámci rozvoje také benefity, které nejsou standardem. Věříme, že spokojenost pracovníků se odráží v přístupu ke klientům i k zaměstnavateli. Proto děláme maximum nejen pro klienty, ale také pro všechny naše lidi. Co nabízíme? Zázemí stabilní organizace s dobrou pověstí a profesionálním přístupem, dobré platové podmínky, vzdělávání a další rozvoj, supervize, kulturní a sportovní akce, zájezdy, benefity FKSP. Ale tím nekončíme! Můžeme nabídnout také 5 týdnů dovolené, odměny pro pracovníky, duchovní péči, náš magazín pro pracovníky. Ale pořád nekončíme! Máme krásné a moderní pracoviště, dotované obědy, dobrou dostupnost našich služeb, úžasné pracovní týmy a také podporu ze strany vedení. Našim zaměstnancům umíme podat pomocnou ruku a vážíme si každého z nich!

29.4.2024

Rádi bychom vás upozornili, že z důvodu pravidelného servisu bude Senior taxi dne 7. 5. 2024 mimo provoz. Vzhledem ke státnímu svátku 8. 5. 2024 je možné služby Senior taxi znovu objednat od 9. 5. 2024. Děkujeme za pochopení!

29.4.2024

Sociální služby města Kroměříže zaměstnávají aktuálně 552 osob – od technických oborů, přes zdravotnické, sociální, kuchařské a mnoho dalších, až po management a vedení. „Naše organizace nabízí opravdu široké spektrum pracovních pozic, zaměstnáváme muže i ženy, různé věkové kategorie, věnujeme se také kariérnímu poradenství či internímu vzdělávání pracovníků,“ uvádí vedoucí Personálního a mzdového oddělení Eva Kupčíková.

29.4.2024

Dnešním dnem startujeme Týden pracovníků v Sociálních službách města Kroměříže! A proč? Protože nás čeká 30. dubna Mezinárodní den pracovišť a pracovníků a samozřejmě také 1. 5. Svátek práce! U nás v organizaci víme, že úspěch celku záleží na každém jednotlivém členovi týmu a dobrých pracovníků není nikdy dost. A s jakými pozicemi se u nás můžete setkat? Jaké benefity nabízíme našim zaměstnancům? Kde můžete najít aktuální nabídku pracovních míst? Co udělat, pokud u nás chcete pracovat? To vše se dozvíte tento týden!

26.4.2024

Jsme moc rádi, že můžeme zveřejnit krásné poděkování naší Pečovatelské službě CURARE, které bylo otištěno v Tlumačovských novinkách. Děkujeme za zpětnou vazbu, vážíme si toho! 

25.4.2024

Dnešní den se v našich službách ve Vážanech nesl v duchu oslav a úžasných životních jubileí! První jubilantkou, která slaví v těchto dnech krásné devadesáté narozeniny, je paní Helena Marciánová z Domova pro seniory Vážany a druhou jubilantkou, která taktéž slaví krásné devadesáté narozeniny, je paní Marie Malenovská z Domova se zvláštním režimem Vážany. Oběma dámám přišli blahopřát zástupci naší organizace - PR manažer Silvia Zahradníková a vedoucí obslužné péče Šárka Štefania Churá a zástupci města Kroměříž radní Jiří Kašík a Lenka Peclová z Odboru kultury, cestovního ruchu a památkové péče. Bylo nám ctí, že jsme mohli oslavenkyně navštívit, popřát jim osobně k tak významným a krásným narozeninám a popovídat si! Přejeme paní Marciánové a paní Malenovské, aby se jim v našich domovech i nadále líbilo, aby jim sloužilo zdraví a aby je neopouštěl smích a optimismus!

23.4.2024

Dnešním dnem odstartoval v naší organizaci úžasný projekt "Bylinková zahrádka se zážitkem", který vyhrál v rámci projektů výborů žákovského zastupitelstva města Kroměříže a s vítězstvím i šek na realizaci projektu v hodnotě 50 000.- Kč. Cílem projektu sociálního výboru žákovského zastupitelstva je vybudovat mobilní bylinkové vyvýšené záhonky s bylinkami v pobytových službách pro seniory - tedy v Domově pro seniory U Kašny, U Moravy a Vážany a hlavně - udělat radost klientům i studentům ze společné práce. Na dnešní poradě jsme se se studenty, zástupci města a naší organizace věnovali důkladnému naplánování, úkolům a časovému harmonogramu celého projektu. Již teď se těšíme na výsledek společné práce a hlavně - na mezigenerační spolupráci a propojení! Děkujeme!

23.4.2024

Naše kolegyně se dnes účastní zajímavé konference Profesního svazu sociálních pracovníků v sociálních službách na téma "Kompetence sociálního pracovníka v 21. století" v Praze. Konferenci pořádá Asociace poskytovatelů sociálních služeb. Věříme, že vzdělávání všech pracovníků vede ke zkvalitňování poskytovaných sociálních služeb, a tak se pro naše klienty a kolegy vzděláváme neustále. A proč? Protože kvalita poskytovaných služeb je u nás na prvním místě.

18.4.2024

Pojďte se s námi ohlédnout za včerejší velmi vydařenou akcí - Odbornou konferencí paliativní péče s mezinárodní účastí. Bylo nám ctí, že jsme mohli strávit den s téměř 400 odborníky z řad zdravotníků, sociálních pracovníků, zástupců samosprávných celků či odborné veřejnosti, kteří za námi přijeli z různých koutů republiky i ze zahraničí. Děkujeme městu Kroměříž za projevenou důvěru, sponzorům a partnerům, všem členům realizačního týmu a v neposlední řadě děkujeme všem naprosto skvělým přednášejícím! Věříme, že akce byla pro všechny zúčastněné užitečná a inspirativní! Těšíme se, třeba za rok?

16.4.2024

Neustále se snažíme zdokonalovat naše služby pro klienty, což jde často také ruku v ruce se vzděláváním pracovníků. Dnes se naši zástupci účastní konference "Umíme připravovat a podávat stravu v sociálních službách?". Našim cílem je poskytovat kvalitní, nutričně vyváženou a také chutnou stravu klientům, abychom tak naplnili jednu ze základních potřeb každého z nás.

15.4.2024

Minulý týden jsme v našich službách úspěšně uzavřeli téměř třítýdenní stáž pěti studentek z Francie, konkrétně z Lyceé des Horizons ve městě Le Mans. Studentky se u nás aktivně zapojily ve službách Domov pro seniory U Kašny, Domov se zvláštním režimem Strom života a Sociálně terapeutické dílny Hanáček. V rámci své praxe se studentky věnovaly aktivizaci klientů a zejména pak volnočasovým aktivitám s nimi. Jsme rádi, že jsme mohli sdílet dobrou praxi a zkušenosti. Pojďte se s námi podívat, jak se jim u nás dařilo a co všechno si vyzkoušely! Děkujeme a těšíme se na další spolupráci! Merci et nous attendons avec impatience la poursuite de la coopération!

12.4.2024

V tomto týdnu navštívili náš Denní stacionář žáci, paní učitelky a asistentky ze ZŠ F. Vančury v Kroměříži v rámci nácviku sociálních dovedností. Žáci si prohlédli prostory naší služby, venkovní terasu a využili trenažéry s psychomotorickými a kognitivními disky. Naši klienti si zavzpomínali na školní léta. Při povídání nechybělo sladké pohoštění, které jsme pro žáky upekli. Moc děkujeme za příjemné dopoledne a dárečky, které nám udělaly radost.

9.4.2024

Březen byl v našich službách Domov pro seniory U Moravy a Domov se zvláštním režimem plný akcí! Začal oslavami Mezinárodního dne žen s domácími zákusky a vystoupením. I nadále pokračujeme duchovní péči, se kterou jsou klienti velmi spokojení. Stále se u nás tradují „Zpěvy páteční“ s panem Němcem, kdy se každý první pátek zpívají písně v kapli. Konaly se u nás také mše, canisterapie a pokračujeme ve spolupráci s MŠ Mánesova – v březnu byli naši klienti pozváni k akci vynášení Moreny, děti předvedly pásmo písniček a básniček, vše proběhlo u lávky v Kroměříži. I v březnu nás čekala pravidelná skupinová cvičení, kdy jsme s klienty využili různé pomůcky – overbaly, pěnové nudle, velké gymbaly atd. Vzhledem k blížícím se svátkům jara nás čekalo také Velikonoční cvičení. Klienti podnikali také individuální návštěvy v obchodě – kdy jsou doprovázeni pracovníkem a sami si vybírají, co si chtějí koupit. U této aktivity se mohou uplatnit i prvky reminiscenční terapie (vzpomínání na dřívější výrobky, ceny). Pracovník je klientovi k ruce, ale snaží se zasahovat co nejméně. Klienti také využívali relaxační místnosti snoezelen, posezení s využitím prvků reminiscenční terapie a v rámci spolupráce s pedagogickou vyšší odbornou školou využili klienti hezké počasí k pobytu na terase. V březnu čekala klienti také společná akce s Adrou a Amazonem, a to velikonoční tvoření v muzeu, které bylo skvělé! Velký úspěch u klientů mělo také pásmo písní a vystoupení děvčat z internátu a také „jarní“ vystoupení dětí ze ZŠ Zámoraví. Měsíc klienti zakončili filmovým dopolednem s filmem pro pamětníky a s občerstvením.

8.4.2024

Hřeje nás u srdce, že nejen klienti, ale také jejich nejbližší jsou s našimi službami spokojeni. Přilétla k nám další zpětná vazba a poděkování, tentokrát pracovníkům v Domově ve Vážanech. "Dobrý den, touto cestou bych ráda poděkovala za celou naši rodinu všem pečovatelkám, ošetřovatelkám a celému personálu,který se staral o našeho tatínka, Evžena Vorlíka, který nás v sobotu navždy opustil. Vaše práce je nesmírně náročná a opravdu si vážím každého Vašeho vlídného a laskavého slova a přístupu ke klientům. Děkuji za každý váš laskavý úsměv, empatii, ochotu, milou komunikaci a snahu zpříjemnit starým lidem jejich trápení. Ráda bych zmínila velké poděkování pečovatelkám: Pavlinko, Zdeni, Danko a dalším, neznám všechny jménem, jste úžasné bytosti a přeji Vám v životě hodně štěstí. Ať vám ten úsměv z tváře nikdy nezmizí. Velké díky všem. Ivana Vorlíková." Děkujeme, moc si toho vážíme!

8.4.2024

Měsíc březen se v Domově pro seniory U Kašny nesl hlavně ve znamení Velikonoc, pracovníci s klienty zdobili zařízení, účastnili se akcí s velikonoční tématikou, a nejen to. Ale vezměme to postupně. Ze začátku měsíce uspořádalo vedení služby pro zástupce z řad klientů Výbor klientů a Stravovací komisi – obě setkání dávají klientům možnost vyjádřit se k dění zařízení a vytváří prostor pro jejich připomínky, nápady, ale také pochvaly. V rámci výletů se klienti společně s aktivizačními pracovnicemi podívali do Zlína na výstavu Alfonze Muchy nebo do kroměřížského Domu kultury na výstavu Slovácko s úsměvem. Navštívili také centrum Kroměříže, prošli si náměstí a vycházku zakončili návštěvou kavárny. Ke konci března se klienti mohli těšit ze dvou Velikonočních posezení. Na jednom se zpívali velikonoční písničky, popíjelo víno. Na druhém se zase pletly pomlázky a vyprávělo o velikonočních zvycích. Poslední dny nám zpříjemnila ZŠ Zámoraví a ZŠ U Sýpek s jarním vystoupením žáků a také organizace Adra, která spolu s dobrovolníky ze společnosti Amazon doprovodila naše klienty do Muzea Kroměřížska na krásný velikonoční program.

8.4.2024

Jaký že byl březen v našem Denním stacionáři? No přece báječný! Hned začátek měsíce patřil narozeninové oslavě našeho dlouholetého klienta. Aktivizace byla v březnu zaměřena na výtvarnou činnost, kde klienti používali různý pracovní materiál. Volnočasové aktivity se odvíjely od zájmu klientů, a tak nás ve službě čekala spousta vycházek, návštěva zverimexu a společenské hry. Každý čtvrtek v měsíci do našeho Denního stacionáře přichází studentky ze střední zdravotní školy, které si pro klienty vždy připraví nějakou zajímavou aktivitu, tentokrát se věnovali klienti tréninku paměti s velikonoční tématikou. Ani v březnu nechyběla canisterapie, která je pro klienty velmi přínosná. Před Velikonocemi klienti seli osení, vyráběli a roznášeli přáníčka. Klienti navštívili každý pracovní úsek na Domově Barborka a v dílnách Hanáčku a svá přání předali osobně. Klienti spolu s pracovníky upekli linecké cukroví a velikonočního beránka. Poslední den před Velikonocemi byl ve znamení povídání o tradicích, zvycích a součástí bylo také výborné občerstvení.

5.4.2024

Jubilantkou, která slaví v těchto dnech krásné devadesáté narozeniny, je paní Eliška Musilová z Domova se zvláštním režimem ve Vážanech. První gratulanti dorazili již v tomto týdnu, blahopřát přišli vedoucí Domova se zvláštním režimem Vážany Michaela Pospíšilová, PR manažer Silvia Zahradníková, místostarosta města Kroměříž Pavel Motyčka a Lenka Peclová z Odboru kultury, cestovního ruchu a památkové péče. I my přejeme paní Musilové, aby se jí v našem domově líbilo, aby jí sloužilo zdraví a aby ji neopouštěl smích a optimismus!

5.4.2024

Březen byl v našich dílnách ve znamení hned několika zajímavých událostí. Ve čtvrtek 13. 3. 2024 navštívila skupina klientů v rámci pracovní exkurze prostory nově vznikající pobočky chráněné dílny DUKO v Kroměříži. Společně jsme také oslavili Světový den Downova syndromu - do "ponožkové výzvy" se zapojili všichni pracovníci a také několik klientů. Naše klientka Tereza nám představila svoji knížku pohádek a těsně před Velikonocemi u nás zahájila svoji stáž v rámci projektu Erasmus studentka až z daleké Francie. Kromě toho jsme samozřejmě stále pokračovali ve výrobě a tvoření a v tréninku pracovních dovedností. Už teď se těšíme na další jarní měsíce!

5.4.2024

V naší Odlehčovací pobytové službě mají klienti nabitý a zajímavý program, stejně jako v jiných službách, a nejinak tomu bylo také v březnu. Klienti během měsíce března společně oslavili Mezinárodní den žen, všechny naše ženy dostaly tradiční karafiát, klienti si připili šampaňským a pochutnali si na chlebíčku a zákusku. Ani v Odlehčovací službě nezůstali klienti pozadu a zapojili se do ponožkové výzvy v rámci světového dne Downova syndromu. Během aktivizačních činností se klienti zapojili do jarního tvoření, které probíhalo na chodbách Domova Barborka a na velikonoční svátky si napekli a nazdobili cukroví, na kterém si pak také pochutnali. K jaru patří také procházky a utužování fyzické kondice, proto se někteří klienti připojili k procházce, při které navštívili cukrárnu, kde si pochutnali na dobré kávě a zákusku.

3.4.2024

Dostal se k nám krásný vzkaz v podobě pochvaly pro naší Pobytovou odlehčovací službu. Sdílená radost je dvojnásobná radost a tak se s vámi o toto poděkování s dovolením rodiny podělíme. „Dobrý den, moc děkuji za zprávu a vyúčtování. Ještě jednou děkuji jménem celé rodiny vám i celému kolektivu za bez nadsázky nadstandartní péčí, která byla poskytnuta naší babičce v zařízení odlehčovací služby. Na dny, které strávila babička ve vaší péči si uchováme krásné vzpomínky. Péče o seniorku, která navíc trpí nevyléčitelnou nemocí si od vás určitě vyžádala notnou dávku trpělivosti a porozumění. Toto vše jste zvládli s tím nejlepším hodnocením a naší celé rodině jste maximálně ulehčili situaci, ve které jsme se ocitli. S pozdravem Martin a Marie Kadlecovi.“

2.4.2024

Pomáhat je úžasné! A díky pomoci pracovníků a dobrovolníků ze společnosti Aamazon, kteří spolupracují s Dobrovolnickým centrem Adra Kroměříž, se naši klienti podívali do Muzea Kroměříž. Muzeum mělo opět krásně připravený velikonoční program a všichni zúčastnění si jej náramně užili. Děkujeme a těšíme se na další zážitky! 

2.4.2024

Celý měsíc březen probíhal na Barborce v duchu oslav jara a Velikonoc. Klienti i pracovnici se věnovali zejména přípravám na svátky jara.  Na odděleních i pavilonech chystali klienti a pracovníci výzdobu, napekli si společně velikonoční cukroví a beránky.  Při aktivizačních činnostech se věnovali velikonočním tématům, zvykům a tradicím.  A jaro, jako každý rok, přivítali tradiční akcí „Vítání jara“. Do velikonočních příprav se v rámci odborné praxe zapojili i studenti SZŠ Kroměříž, obor sociální činnost.  Kromě velikonočních příprav toho bylo ale daleko více. Hned na začátku měsíce byli klienti v Aquaparku v Uherském Hradišti, kam rádi jezdí a užívají si atrakcí, bazénů i relaxačních zón. Zažili také spoustu radosti a smíchu s chlupatými kamarády v rámci canisterapie. Na pavilonech se tento měsíc zaměřili se vaření, udělali si domácí pizzu a bramboráky. V měsíci březnu paní Zdeňka oslavila krásných 91 let. A jak sama řekla: „Nejhezčím dárkem bylo to, že jsem narozeniny oslavila se svou rodinou“.  Klienti i pracovníci se zapojili do akce Ponožkový den aneb Světový den Downova syndromu a celý den 21. března se řídili heslem: "Na každou nožku jinou ponožku".

2.4.2024

Již na začátku března jsme začali v naší službě s jarní a velikonoční výzdobou a klienti si tak mohli zkoušet výrobu různých dekorací. S březnem je spojen také Mezinárodní den žen a tak jsme ho 8. března s klientkami náležitě oslavili. Proběhlo u nás zkrášlovací dopoledne, při kterém se klientky líčily, upravovaly si vlasy, lakovaly nehty – prostě hezký dámský čas. V polovině měsíce naše klienty přijel opět navštívit pan Tomáš se svým rytmickým bubnováním a klienti se zapojili do úžasné muzikoterapie. Předposlední týden v březnu jsme pro klienty připravili narozeninovou kavárnu. Tentokrát to nebyla jen tak ledajaká oslava. Jedna z našich klientek s námi oslavila své krásné 90. narozeniny. Poslední týden v březnu naši službu navštívil pan Klimek a vyzkoušeli jsme si pletení tradičních velikonočních pomlázek. Na přání klientů jsme ve smyslové terapii – snoezelen, připravili poslech a promítání vážné hudby. Až do polovina dubna máme v naší službě také dvě francouzské studentky, které k nám přijely v rámci programu Erasmus. Zkrátka – máme za sebou krásný a nabitý měsíc.

2.4.2024

Jarní slunečné počasí nenechá nikoho jen tak stát, nebo posedávat v klidu. Ani naši klienti nezahálí a pustili se do příprav na jaro. Na středisku Braunerova se klienti věnovali zahradnímu úklidu, výsadbě kytiček do truhlíku a dekorací a výzdobě domu. Mužská část osazenstva provedla úpravu zahrady, trávníku i dvorku. Máme to tu ale hezké!

26.3.2024

V pondělí se v našich službách náramně oslavovalo! V těchto dnech slaví krásná životní jubilea hned tři klientky! Paní Hedvika Trajová z Domova pro seniory U Kašny, která slaví krásných 90 let, paní Drahomíra Slováková z Domova se zvláštním režimem Strom života, která slaví úžasné 90. narozeniny a paní Jindřiška Vízdalová z Domova pro seniory U Kašny, která oslavuje významné 90. narozeniny. Všem klientkám blahopřáli jak vedoucí jednotlivých domovů, tak vedení organizace, které zastupovala Dana Brhelová, vedoucí sociální pracovnice a také zástupce města Kroměříže, vedoucí odboru kultury a památkové péče Pavel Zrna. I my se přidáváme ke gratulacím a přejeme, aby se všem klientkám v našich domovech líbilo, aby jim sloužilo zdraví a neopouštěl je smích a optimismus!

22.3.2024

V březnu každoročně slavíme Světový den Downova syndromu. Lidé s Downovým syndromem mají chromozom navíc a právě tento chromozom má tvar ponožky. V tento den se realizují tzv. ponožkové výzvy. Cílem této výzvy je šířit povědomí o Downovu syndromu, bourat předsudky a pomoci lidem s tímto postižením stát se rovnocenými členy společnosti. I naše organizace se připojila k této krásné akci a ve čtvrtek 21. 3. 2024 se ve službách řídila heslem "na každou nožku jinou ponožku".

22.3.2024

Jubilantkou, která v těchto dnech oslavuje krásné 90. narozeniny je paní Drahomíra z našeho Domova se zvláštním režimem Strom života. Celý domov se zapojil do oslav, blahopřát přišli pracovníci služby a společně strávili příjemné odpoledne u výtečného dortíku. Ze srdce blahopřejeme a přidáváme se ke gratulantům. I my přejeme paní Drahomíře, aby se jí v našem domově líbilo, aby jí sloužilo zdraví a neopouštěl ji smích a optimismus! 

22.3.2024

Tento týden byl v celé naší organizaci nabitý! Nesmíme zapomenout, že 20. 3. 2024 přesně ve 4:06 začalo astronomické jaro. V našem Denním stacionáři klienti přivítali toto krásné období tvořivou jarní dílnou. Klienti si vyzkoušeli zručnost a kreativitu při výrobě dárků, vyráběli také ozdoby s použitím různých technik. Pojďte s námi nahládnout, jak skvěle jim to šlo!

20.3.2024

Máme velkou radost z každé pozitivní zpětné vazby. I zde rádi zveřejníme poděkování pro službu Pobytové odlehčovací služby. "Chtěla bych Vám všem opět z celého srdce poděkovat za péči o Natálku. Včera, když ji manžel dovezl od Vás, bylo vidět, jak dobře jste se o ni opět starali. Načančaná, usměvavá. Poznáme to na ní, velice dobře, že byla spokojená. A my Vám za to moc děkujeme. Jsme moc rádi, že máme možnost někam dát Natálku, abychom mohli vzít naše zdravé děti na dovolenou, kam bychom s Natálkou nemohli a že víme, že je o ni dobře postaráno. Děkujeme. S pozdravem Kateřina Šňupárková.“ Velmi si takové zpětné vazby vážíme a jsme rádi, že jsou u nás klienti i jejich rodiny spokojeny.

18.3.2024

Vítě, že je měsíc březen měsícem knihy? Cílem akcí konaných v tomto duchu je podpora četby, kritického myšlení a gramotnosti. Historie měsíce knihy sahá až do 20. století, kdy byly tyto akce velkými společenskými událostmi. V našem Denním stacionáři jsme se připojili a celý minulý týden jsme se věnovali četbě, návštěvě knihovny a práci s knihou. 

15.3.2024

Když vám něco jde, nebojte se to ukázat! Naše klientka Tereza, která navštěvuje službu Sociálně terapeutické dílny Hanáček, napsala a ilustrovala svou vlastní knihu plnou pohádek. Tereza je nadaná mladá slečna, která v Hanáčku svou cestu teprve začíná. Přesto už toho díky svému talentu a podpoře okolí zvládla tolik. Její elán a tvořivost jsou pro nás všechny inspirací. Gratulujeme k tak skvělému úspěchu!

14.3.2024

Únor byl v naší Sociálně terapeutické dílně Hanáček ve znamení příprav na blížící se jaro. Klienti ve spolupráci s pracovníky připravili výzdobu venkovních prostor. Zapojili se také do umělecko-osvětové akce Milíč 2024 pořádané u příležitosti výročí 650 let od úmrtí tohoto slavného kroměřížského rodáka a kazatele. Stále také pokračujeme v tvorbě zajímavých dekorativních předmětů. Ladíme a vylepšujeme jejich design, aby byly co nejzajímavější. Novinkou jsou např. polštáře vyráběné z recyklovaného denimu. Pokračujeme také v prohlubování praktických dovedností našich klientů, v únoru v rámci nácviku vaření připravovali chutné „masopustní“ langoše.

14.3.2024

Pojďme se společně ohlédnout také za měsícem únor ve službách Domov pro seniory a Domov se zvláštním režimem U Moravy. Hned na začátku měsíce čekalo klienty vodění medvěda a masopust. V únoru byla zahájena také duchovní péče, se kterou jsou klienti na základě prvních dojmů velmi spokojeni. První pátek v měsíci nesměly chybět také zpěvy páteční, kdy naše služby navštěvuje pan Neměc, který se s klienty věnuje zpěvu náboženských písní. Nedílnou součástí je canisterapie a také cvičení v tělocvičně, kde klienti využívají nejčastěji rotopedů, trénuji chůzi za podpory bradel, případně hod na cíl. S klienty realizujeme také pravidelná skupinová cvičení, kdy jsou využity různé pomůcky, např. overbaly, gymbaly, rehabilitační pomůcky pro podporu hybnost končetin a mnoho dalších. Pravidelně se s klienty věnujeme také reminiscenční terapii, spolupracujeme s MŠ Mánesova, kdy v rámci propojení generací děti navštěvují naše služby a naopak. Naše zařízení navštívili také dobrovolníci z ADRY a společně jsme naplánovali akce pro klienty na březen. Po tak nabitém měsíci klienti využívají také místnost s prvky snoezelen, kde příjemně relaxují.

14.3.2024

Měsíc únor je sice nejkratší měsíc, ovšem v Domově pro seniory U Kašny jako by nebyl – klienti toho stihli zažít spoustu. Auta pro klienty je využíváno za každého počasí a v měsíci únoru mohli klienti vyrazit celkem na tři krásné výlety. Dvakrát se nechali okouzlit výstavou kamélií v Květné zahradě a jednou si užili dozvuků Vánoc při obdivování výstavy betlémů ve Valašském Meziříčí. Další velkou událostí byl bezesporu průvod masek při oslavách Masopustu, kterému samozřejmě vévodil medvěd. Kromě větších akcí klienty jako vždy navštívili pejsci, v rámci zooterapie i slepička. Klienti také cvičili v rámci rehabilitací a fyzioterapií, trénovali paměť nebo jemnou motoriku, v rámci které poprvé vyzkoušeli výrobu ručního papíru. Třešničkou na dortu byla únorová pánská jízda a to přímo na přání mužského osazenstva domova.

12.3.2024

V Domově se zvláštním režimem Strom života byl únor skutečně nabitý! Na začátku měsíce přišli klienty navštívit canisterapeutičtí kamarádi. Pro klienty je tato terapie velice přínosná a velmi si ji užívají. Pracovníci s klienty realizovali vzpomínkové dopoledne v reminescenční místnosti, kde si prohlíželi svatební fotografie, povídali si o rodině a dětech a zavzpomínali, kde pracovali. V půli měsíce službu přijel navštívit pan Tomáš Ferko s bubny. Tato forma muzikoterapie, v rámci které dochází ke spojení poslechu hudby, zpěvu a rytmu bubnování, je pro klienty veliký zážitek. Klienti bubnovali na různé žánry písní a moc si to užívali. Nedílnou součástí měsíce bylo také vodění medvěda neboli masopust. Pracovníci služby se oblékli do kostýmů, aby tuto tradici s klienty oslavili. Ani v únoru se nezapomíná na dobrou kondici, a tak proběhlo sportovní dopoledne, kdy se klienti nejprve pořádně rozcvičili a poté protáhli celé tělo. Nevynechali ani procvičení jemné i hrubé motoriky formou házení a kopání do míčů. Na konci měsíce pro naše klienty uspořádali studenti s jejich učitelkami z odborného učiliště v Křenovicích „Narozeninovou kavárnu“. Při posezení u kávy a dortu jsme všem popřáli hlavně zdraví do dalších let. V rámci volnočasových aktivit se s klienty věnujeme společenským hrám, arteterapii, vaření a pečení. Vzhledem k blížícím se svátkům jara se již pomalu věnujeme výrobě dekorací. Ani v únoru jsme nezapomněli na filmové odpoledne, tentokrát s filmem "Já to tedy beru, šéfe!". Krásnou tečkou za únorem bylo taneční dopoledne, kdy se tančilo na hudbu na přání klientů. 

11.3.2024

Jubilantem, který oslavuje v těchto dnech krásný věk 90 let, je pan Ing. Milan Šamánek. První gratulanti dorazili již dnes v dopoledních hodinách.  Blahopřát přišli vedoucí Domova pro seniory U Kašny Ondřej Vaculík, ředitelka Sociálních služeb města Kroměříž Dagmar Klučková, radní města Kroměříž Jiří Kašík a také pracovníci Domova pro seniory U Kašny. S panem Šamánkem, který má neuvěřitelnou paměť a úžasné životní historky, společně poseděli a zasmáli se. I my přejeme panu Šamánkovi, aby se mu v našem domově líbilo, aby mu sloužilo zdraví a aby ho neopouštěl smích a optimismus!

8.3.2024

Krásné oslavy mezinárodního dne žen proběhly také v Denním stacionáři. Klientky se vydaly na dobrý zákusek a kávičku do kavárny. Klienti ze služby se rozhodli překvapit a svým kamarádkám připravili hezké překvapení v podobě jarního dárku. 

4.3.2024

Přihlašování na Odbornou konferenci k paliativní péči bylo pro naplnění kapacity ukončeno. Děkujeme všem přihlášeným za zájem a těšíme se na vás 17. 4. 2024 v Kroměříži.

29.2.2024

V Domově pro osoby se zdravotním postižením Barborka pro naše klienty připravujeme spoustu aktivit. Pojďme se společně ohlédnout za uplynulým měsícem a zjistit, co zajímavého se událo. Klienti si v rámci aktivizačních činností vyráběli domácí mýdlo, které sami barvili a odlévali do formiček. Celý domov se rozvoněl při pečení perníčků, které se výborně hodí k horké kávě. Klienti se věnují také vaření a tentokrát se vrhli na přípravu smaženého sýru s hranolkami a tatarkou. Nedílnou součástí měsíce února je také masopust a vodění medvěda. Tato tradice neminula ani naše služby a všechna oddělení ovládl tanec a veselí. V rámci canisterapie v lednu i v únoru navštívili klienty pejsci, kteří dokáží vždy každému z nich vykouzlit úsměv na rtech. I v únoru čekaly klienty oslavy narozenin, společná setkání a tvorba - tentokrát šlo v rámci svátku zamilovaných o perníková srdce.

21.2.2024

V našem Denním stacionáři se pořád něco děje. První týdny nového roku klienti strávili oslavami narozenin, pečením a vařením, tvořením a v neposlední řadě také vzděláváním. Během měsíce ledna všichni společně popřáli kamarádovi Petrovi k jeho narozeninám a pořádně je s ním také oslavili. Klienti spolu s pracovníky měli čas i na relaxaci nebo na pečení tříkrálových perníků. Zastavili se za námi oblíbení pejsci v rámci canisterapie. Klienti si canisterapii a pobyt se speciálně cvičenými pejsky vždy užívají. Mrazivé dny občas nedovolily trávit čas venku, a tak se klienti společně věnovali osvětě, předávali si informace o prevenci proti nachlazení a nemocem. Nesměly také chybět činnosti zaměřené na poznávání lidského těla a v neposlední řadě si vyzkoušeli aktivity týkající se první pomoci. Denní stacionář také provoněl vaječný koňak, který si klienti s pomocí pracovníků uvařili. Nedílnou součástí v denním stacionáři je arteterapie, která byla v lednu zaměřena na tučňáky.

14.2.2024

V naší organizaci klademe velký důraz na různé druhy terapií, které klientům nabízíme. Snažíme se, aby byly pro klienty užitečné a pomohli jim lépe zvládnout vše, co prožívají. Jednou z terapií, které využíváme, je reminiscence. „Jde o vzpomínkovou terapii, která je pro klienty velmi příjemná. Reminiscence, jak ukazuje praxe, se může stát užitečnou součástí každodenní péče o klienty tak, jako jsou vzpomínky běžnou součástí života každého člověka,“ uvádí ředitelka organizace Dagmar Klučková. S klienty se díky této terapii věnujeme rodině a rodinným vztahům, vzpomínání na zásadní životní události - například svatba, narození dětí, pracovní úspěchy, dětství a mnoho dalších. Kterýkoli z dnes běžně užívaných přístupů a konceptů péče o klienty, pokud se obrací k člověku, respektuje jeho celistvost i cenu, jeho autonomii a důstojnost, nemůže opomenout celý prožitý život a měl by čerpat z osobní historie a vzpomínek, tedy využívat reminiscenci. 

13.2.2024

Vzdělávání pracovníků je u nás nedílnou součástí pracovního procesu. Dnes proběhlo školení členů krizového štábu organizace v oblasti požární ochrany. Za perfektní vzdělávání, lidský přístup a praktické ukázky děkujeme Ing. Adamovi Fuksovi, veliteli měststkých hasičů Kroměříž, který je zároveň i krajský koordinátor preventivně výchovné činnosti u HZS.

12.2.2024

Kroměřížská radnice chce v lokalitě Račín postavit Domov se zvláštním režimem Račín pro osoby s Alzheimerovou chorobou či jiným typem demence. Záměr a zároveň i podání žádosti o dotaci na ministerstvo práce a sociálních věcí schválili ve čtvrtek zastupitelé. „Celkové náklady na stavbu domova a jeho vybavení jsou podle projektu cca 130 milionů korun. Maximální výše dotace od státu činí 80 milionů korun, navíc máme příslib od Zlínského kraje, že poskytne dotaci ve výši deseti procent nákladů na výstavbu domova,“ uvedl starosta Tomáš Opatrný. Domov bude stát na místě v minulých letech zbouraných přízemních městských bytových domů. Budou ho tvořit tři samostatně stojící budovy, dvě pro klienty a jedna s administrativním a technickým zázemím pro personál. „Počítáme s kapacitou 23 lůžek. Demografický vývoj je neúprosný, populace stárne a poptávka po pobytových službách pro občany trpící různými typy demencí se stále zvyšuje. Proto je nezbytné, aby na tuto potřebu vedení města reagovalo,“ dodal místostarosta Pavel Motyčka, který má na starost oblast sociální a zdravotnictví. Samotná stavba by měla začít už v letošním roce. Momentálně se počítá s tím, že provoz nového Domova se zvláštním určením Račín by mohl být zahájen v roce 2026.

2.2.2024

Ani v novém roce nepolevujeme, a i nadále v našich službách podporujeme aktivizaci a zajímavé trávení volného času s klienty. Co se u nás vlastně dělo? V domově se zvláštním režimem Strom života proběhlo ve spolupráci žáků a jejich vyučujících z odborného učiliště v Křenovicích taneční dopoledne s plesovou tématikou. Dámy si oblékly společenské šaty, upravily si vlasy a pánové přišli v košili s kravatou a obleku. Tančilo se na známé písně a na různé druhy společenských tanců. Všem se to moc líbilo! Klientům nabízíme také filmová odpoledne - tentokrát jsme se přenesli na Dovolenou s andělem do roku 1952. V domově se zvláštním režimem a v domově pro seniory U Moravy se všemi prostory rozvoněly topinky, koláčky a bochánky. Do příprav a vaření se zapojili všichni a užili si hezký společný čas. V našich službách nezapomínáme, ani na procvičování kognitivních funkcí. Klienti mohou využívat chytrých technologií, konkrétně velký tablet s názvem SenTable, díky němuž procvičují nejen svoji paměť. Cvičení se však věnujeme i fyzicky - rehabilitace je velmi důležitá pro podporu svalů. Nedílnou součástí volného času je u nás také hudba - bubnování či zpěv. Domov pro seniory U Kašny nabízí klientům nepřeberné množství zážitků - klienti se mohou zapojit do canisterapií, vaření a domácích prací, případně si můžou zacvičit a rehabilitovat. To ale zdaleka není vše! Zajímají vás každodenní aktivity a činnosti s klienty? Chcete vědět, co se děje v naší organizaci? Sledujte nás na Facebooku.

1.2.2024

Sociální služby města Kroměříže p.o. dnes slavnostně zahájily duchovní péči, a to ve spolupráci s Institutem klinické pastorační péče, z.ú., který zaštiťuje Arcibiskupství olomoucké. Spokojenost našich klientů je u nás na prvním místě a ode dneška tak zprostředkováváme tuto nadstandardní službu. Duchovní péče je k dispozici klientů, ale také pracovníkům a rodinným příslušníkům, zdarma. "Nedílnou součástí našich služeb je zajištění komplexní péče. Podporujeme holistický přístup ke klientovi, který spočívá v zajištění bio-psycho-sociálně-spirituálních potřeb všech, kteří o to mají zájem," doplňuje ředitelka organizace Dagmar Klučková. "Nezáleží na tom, zda jste věřící či nikoliv. Kaplan je člověkem pro člověka. Často je duchovní péče přátelským setkáním klienta s kaplanem," dodává místostarosta města Kroměříže Pavel Motyčka. Jsme rádi, že můžeme i nadále zvyšovat kvalitu a rozšiřovat služby pro klienty. 

30.1.2024

Dobrovolnická činnost ve spolupráci s ADROU, o.p.s. je nedílnou součástí naší organizace již několik let. Společným cílem je nabídnout aktivity, které klienty podpoří, zaměří se na jejich rozvoj a budou pro ně zajímavé. Naši organizaci navštěvují pouze proškolení dobrovolníci, kteří dokáží svou návštěvou klienta skutečně obohatit – často jde o tvoření, procházky, povídání, hudební programy a mnoho dalšího. A jak tedy dobrovolnictví probíhalo v roce 2023? Díky pravidelnému reportu víme, že naše služby navštěvovalo celkem 21 dobrovolníků. Svými aktivitami s klienty strávili úžasných 295 hodin. Nedílnou součástí dobrovolnických aktivit se již druhým rokem stal také Studentský dobrovolnický klub, který sdružuje studenty a doplňuje tak pestrou škálu aktivit pro klienty. „Spolupráce s Adrou si velmi vážím. Dobrovolníci pomáhají s udržením sociálního kontaktu klientů, mohou přicházet s novými nápady v rámci aktivizace a klientům věnují to nejcennější – svůj čas,“ dodává ředitelka organizace Dagmar Klučková. My se k poděkování přidáváme také a těšíme se na další spolupráci!

10.1.2024

Velmi si vážíme milé pozitivní vazby, kterou dostáváme jak od klientů, tak od rodin či jejich přátel. Věříme, že práce a čas, který klientům v naší organizaci věnujeme, má opravdu smysl. Zároveň si velmi vážíme pracovníků, kteří pro spokojenost klientů dělají maximum. „Naši pracovníci o klienty pečují nepřetržitě, vytváří si s nimi blízký vztah a snaží se, aby se cítili skutečně jako doma. Naším cílem je, aby život, který u nás klienti prožili byl naplněný a dobrý, “ dodává Jaroslav Forýtek, vedoucí DZR Strom života. Děkujeme za ocenění práce v našich službách a poděkování přikládáme: „Dobrý den pane Forýtku, chtěla bych Vám a Vašemu celému týmu touto cestou poděkovat za péči a klidný odchod naší maminky. Nikdy Vám nepřestaneme být vděční za to, jak jste se o naši maminku po celou dobu nemoci starali. Děkuji. Svobodníková Radana s bratrem Petrem Gabrhelíkem.“ 

2.1.2024

Vždy nás velmi potěší, pokud se k nám dostane milé poděkování za práci našich pracovníků. Práce v sociálních službách vyžaduje nejen vysoké pracovní nasazení a empatii. Pracovníci naší organizace berou svou práci i jako poslání a nejinak tomu je i v Domově pro seniory U Kašny. „Je pro nás velmi důležité budovat zázemí pro klienty, vytvářet jim u nás skutečný domov. Každé takové pochvaly si velmi vážíme,“ dodává Soňa Mrhálková, vedoucí obslužné péče v Domově pro seniory U Kašny. A my s radostí přikládáme i poděkování paní Jarmily S. „Vážené dámy, dovolte mi, abych touto cestou vyjádřila velké poděkování za péči o mého tatínka, který je klientem Domova pro seniory U Kašny. Tatínkův stav je odpovídající jeho věku a jeho schopnosti již nejsou příliš velké. Při návštěvách ve vašem zařízení je vždy vidět, s jakou péčí a láskou je o něj postaráno. Tatínkova klíčová pracovnice, paní Hanička Šálková, vykonává okolo tatínka úkony s nesmírným zájmem a porozuměním. Moc si vážím jak její práce, tak i práce všech pracovníků vašeho penzionu. Prosím předejte všem, kterých se to týká, moje poděkování a vděčnost a také přání krásně prožitých vánočních svátků.“ 

28.12.2023

Naše organizace dostala krásný vánoční dárek v podobě nových videí. Každá sociální služba má své vlastní video, které přibližuje poslání službypro koho je určena, ale i její vybavení a nabízené služby. "Sociální služby města Kroměříže se snaží díky novým videím veřejnosti, případně potenciálním zájemcům o služby ukázat, jak to v našich službách vypadá, co všechno je klientům poskytováno. Videa jsou zpracovaná tak, aby byla i pro laika srozumitelná," říká ředitelka organizace Dagmar Klučková. Všechna videa již najdete na našich webových stránkách www.sskm.cz v horní liště "O nás" a dále v záložce "Videa organizace". Věříme, že se vám budou líbit stejně jako nám! 

22.12.2023

Za celou organizaci Sociální služby města Kroměříže vám ze srdce přeji, aby se vám v roce 2024 splnila všechna přání, sny a provázelo vás jen pozitivní myšlení. Přeji vám i vašim blízkým nádherné, poklidné prožití vánočních svátků a do Nového roku hlavně hodně zdraví, štěstí a lásku.

22.12.2023

Vánoční nálada ovládla také obě naše služby U Moravy. Většina klientek jsou vynikající kuchařky a cukrářky a tak měly možnost zavzpomínat na své dovednosti a přiložit ruku k dílu při pečení vanilkových rohlíčků. Služby navštívil také Mikuláš se svou družinou, který rozdával svá požehnání a když bylo potřeba umravnil zlobící čertíky. Andílci rozdávali malé sladkosti a milé úsměvy, které vždy udělají radost. Klienti se v předvánočním čase také rozhodli navštívit Muzeum Kroměřížska a vánoční tvořivou dílnu. Nejprve si prošli vánoční výstavu betlémů a následně si vyrobili malého andělíčka, kterého si mohli odnést. V rámci programu mezigeneračního setkávání naše klienty pozvaly děti z mateřské školky Mánesova na vystoupení, které si připravily na rozsvěcení vánočního stromečku. Do našeho domova přišly také děti ze Základní školy Zámoraví a připravily si vánoční pásmo plné básniček a písniček. Po krásném vystoupení děti seniorům popřály příjemné Vánoční svátky a předaly ručně vyrobené přáníčko. Náš domov navštívily také děti z mateřské školky v lidových krojích. Děti zazpívaly a zatancovaly vánoční písničky a koledy.  Vánoční koledu "Jak si krásné neviňátko" zahrály i s rekvizitami. Moc děkujeme za všechny návštěvy a hezky strávený vánoční čas!

22.12.2023

Přípravy na Vánoce vrcholí také v naší službě ve Vážanech. Co se zde v předvánočním čase událo? Postupně jsme nazdobili krásné vánoční stromečky, které svým jehličím provoněly celou budovu. Klienti pekli vánoční cukroví – perníčky a vanilkové rohlíčky. V rámci pečení pak proběhla také ochutnávka výborného vánočního punče. Samozřejmě nechyběl ani vánoční jarmark. Velké poděkování patří pěveckému sboru Základní umělecké školy Slovan, jehož studenti dorazili za klienty a doplnili tak svými písněmi vánoční atmosféru. Děkujeme také Základní umělecké škole D-MUSIC, která pro klienty připravila pásmo koled. V neposlední řadě děkujeme také Základní umělecké škole Kroměříž za úžasné vánoční divadelní představení.

21.12.2023

Předvánoční čas s sebou přinesl krásný dárek. Naši organizaci opět navštívili zástupci technologické firmy DC4 a.s., kteří předali ředitelce organizace Dagmar Klučkové a vedoucímu služby DZR Strom života Jaroslavovi Forýtkovi finanční dar ve výši 45 000.- Kč na účely nákupu infuzní pumpy a lineárního dávkovače pro Domov se zvláštním režimem Strom života. „Tyto přístroje nám pomůžou zkvalitnit paliativní péči v našem domově. Díky lineárnímu dávkovači a infuzní pumpě můžeme do aplikovat klientovi, například živiny a léky. Nitrožilní podávání je tak díky mikroprocesoru přesné, bezpečné a přehledné.“ říká vedoucí DZR Strom života. „Paliativní péče má v naší organizaci své místo, snažíme se, aby i podzim a závěr života byl v našich službách kvalitní a důstojný. Spolupráce s DC4 a.s. si velmi vážíme a děkujeme za dlouhodobou podporu naší organizace.“ doplnila ředitelka organizace.  

15.12.2023

Provoz SENIOR TAXI v době vánočních svátků 

11.12.2023

První adventní neděli se zapaluje první svíce. 🕯

8.12.2023

5. 12. jsme se v prostorách Domova Barborka účastnili akce, kterou pořádali zaměstnanci Domu kultury v Kroměříži. Sešlo se nás hodně zvědavců, protože byl očekáván Svatý Mikuláš se svou družinou.

11.12.2023

Canisterapie pro naše klienty díky DC4 a.s. 

11.12.2023

Jelikož Sportovní hry se posledně těšily velké oblibě, rozhodli jsme se uspořádat další. Tentokrát soutěžilo pět týmů v pěti disciplínách - berlobraní, skládání zápalek, hod na cíl, čára a rybolov. Nejdříve jsme se rozcvičili a poté začalo samotné sportovní klání. Atmosféra byla úžasná a my se budeme těšit na příště. 

11.12.2023

Dne 5.12. nás nenavštívila jedna mikulášská družina, ale rovnou dvě! Děkujeme Domu kultury za zpetření našeho dopoledne a zároveň personálu našeho zařízení, že pak v poledne potěšili balíčky klienty znova. 

11.12.2023

Mikulášská nadílka v podobě dárkových balíčků plných ovoce udělala radost klientům domovů Sociálních služeb města Kroměříže (SSKM)💚. V prvním prosincovém týdnu jim je předali členové vedení města při svých návštěvách jednotlivých zařízení a společně si připomněli nejen tradici mikulášsko-čertovské obchůzky, ale také blížící se Vánoce. „Naší návštěvou a drobným dárkem chceme všem klientům kroměřížských sociálních služeb říct, že na ně myslíme, rádi je vidíme a každé setkání s nimi je pro nás inspirací a příjemně stráveným časem. Chtěl bych všem, ať už budou trávit Vánoce v domovech, nebo se vydají za svými blízkými, popřát hezké a požehnané svátky vánoční a do nového roku zdraví a spokojenost,“ uvedl místostarosta Pavel Motyčka. 🙏Do jednotlivých domovů pro seniory, do domovů se zvláštním režimem, do domova pro osoby se zdravotním postižením i za uživateli dalších sociálních služeb se vydali starosta Tomáš Opatrný, místostarostové Karel Holík, Pavel Motyčka a Jan Hebnar a radní Jiří Kašík. Doprovodily je děti z mateřských škol, které svým vystoupením klientům zpříjemnili předvánoční období. „Pro naše klienty je návštěva členů vedení radnice příjemným zpestřením adventu a balíček plný vitamínů jim dělá velkou radost. 🤩🤩 Těší je, že na ně zástupci vedení města Kroměříže myslí,“ řekla ředitelka SSKM Dagmar Klučková.

11.12.2023

V páteční podvečer se naše parta vypravila na výstavu Severní pól, kterou pořádalo Výstaviště Kroměříž. Zde klienti nasáli vánoční atmosféru a navštívili Santovu vesnici. Cestou byli překvapeni alpskými strašidly krampusáky a večer završili parádním koncertem bigbítové kapely Polygon Rock.

8.12.2023

Páteční podvečer 1. prosince nám, klientům Chráněného bydlení Květná, ozvláštnil příjezd Vánočního kamionu na Velké náměstí v Kroměříži. Spolu s kamionem přijel také Santa Claus a jeho skřítci, jenž se postarali o bohatý kulturní program plný písniček, soutěží a zábavy pro děti i dospělé. Vánoční atmosféru celé akce podpořila také vydatná chumelenice, po které nám přišel vhod horký čaj s medem.

8.12.2023

 Vánoční trhy v Olomouci patří mezi nejvyhlášenější v ČR.  Klienti z Barborky se tam také jeli podívat a pokochat se atmosférou  pravých českých Vánoc. Prohlédli si krásně zdobený vánoční strom, vánoční kolotoč, desítky stánků s tradičním vánočním  a zimním sortimentem, řemeslnými výrobky, perníky a spoustu dalšího.  Samozřejmě nezapomněli  ochutnat vánoční punč.

5.12.2023

Luhačovice každoročně lákají  množství turistů. Jsou spojeny s okolní přírodou a společně tvoří jeden veliký park s volně přístupnými minerálními prameny. Najdete tu spoustu architektonických památek, nově opravenou kolonádu, turistické stezky, bazény,  wellnes,  bowling, restaurace, ve kterých si pochutnají opravdoví gurmáni, cukrárny, palačinkárnu a spoustu dalšího. Klienti z Barborky si tam v listopadu užívali týdenní pobyt, který jim poskytl již po několikáté majitel  hotelu Vltava zcela zdarma. Děkujeme majiteli  i personálu hotelu za vstřícnost, ochotu a krásný pobyt v Luhačovicích.

30.11.2023

30. listopadu jsme se zúčastnili akce Sociálních služeb města Kroměříže. Letos jsme byli na plese ve velkém obsazení. Byli s námi i klienti, kteří se plesu zúčastnili poprvé.

29.11.2023

Na začátku listopadu jsme se nejprve pustili do generálního úklidu. 🧹

21.11.2023

S blížícími se vánočními svátky, jsme se s klienty pustili do přípravy na vánoční posezení a upekli společně perníky. Každý přidal ruku k dílu při rozvalování těsta, vykrajování tvarů, skládání na plech nebo potírání vajíčkem. Po upečení nemohla chybět společná ochutnávka 😋 spojená s poslechem vánočních písniček 🎵🎄.

7.11.2023

V denním stacionáři jsme zkusili také něco jiného. Práce s keramickou hlínou nebyla jednoduchá, ale s dopomocí jsme vše zvládli.

6.12.2023

Rok utekl jako voda a už je tu zase předvánoční čas.  Ani letos nechyběla na Barborce trojice Mikuláše, čerta a anděla i s doprovodnou kapelou z Domu kultury Kroměříž. Moc děkujeme, že k nám přijeli a vytvořili tu pravou, mikulášskou atmosféru. 

6.12.2023

Dnes jsme i my ve spolupráci se studenty odborného učiliště v Křenovicích našim klientů přichystali Mikuláše. Klienti od studentů a jejich p. učitelek dostali dárečky, které pro ně vyrobili a popřáli jim klidné prožití svátků vánočních.

6.12.2023

Mezi naše klienty přišli zástupci města Kroměříž společně s dětmi z mateřské školky a popřáli jim  "Spokojené prožití svátků Vánočních ". Osobní přání od dětí s dárkem vitaminů udělalo všem velkou radost🥰.

5.12.2023

Je tady prosinec a v Chráněném bydlení Květná pomalu začínají přípravy na Vánoce. Domácnosti si klienti zdobí dekoracemi s vánoční a zimní tématikou. Začíná se péct vánoční cukroví, na které se všichni moc těší a při pečení nenápadně uždibují kousíčky! Díky sněhové nadílce je třeba přiložit ruku k dílu a odklidit napadaný sníh, ale vždycky se najde čas i na zimní radovánky! ;-)

5.12.2023

30.11.2023 si naši klienti užili tradiční Ples Sociálních služeb Města Kroměříž, který měl podtitul Ples v barvách podzimu. Akce se konala v Kulturním domě v Kroměříži a klienti tuto akci hodnotí jako velmi vydařenou. K tanci i poslechu jim hrála živá hudba - skupina Spam rock, bylo zajištěno taneční vystoupení žáků ZUŠ Kroměříž, chutné občerstvení a v neposlední řadě si účastníci užili společnou zábavu u stolů i na tanečním parketu. 

5.12.2023

V průběhu podzimních měsíců oslavilo několik našich klientů své narozeniny. Oslavy v Chráněném bydlení Květná zpravidla probíhají podle zažitého nepsaného scénáře. 

4.12.2023

Příprava na Vánoce stále probíhá a klienti si zkusili za pomocí studentů a jejich p. učitelek z odborného učiliště v Křenovicích vyrobit a nazdobit Vánoční dekorace.

22.11.2023

Důvod k oslavě nějakého svátku se vždycky najde. Tentokrát si vybrali klienti z pavilonů jeden z méně známých, ale nejstarších svátků – Halloween.

24.11.2023

K oblíbenému nářadí hrábě prý nepatří,  ale na podzim se bez nich určitě neobejdete. Listí se musí totiž pravidelně odklízet, aby nezamezovalo  přístupu vzduchu a nezpůsobovalo tvorbu plísní. Takže pokud chcete mít na jaře krásný trávník, musíte se hned pustit do práce, stejně jako klienti z Barborky. 

1.12.2023

Žáci ze Základní umělecké školy v Kroměříži zahráli pro klienty DOZP Barborka představení Dřevák na motivy Pinochia.  Děkujeme tímto všem žákům a paní učitelce Lence Sasínové za krásný kulturní zážitek. 

1.12.2023

🍁🍂🍁🍂 Ples v barvách podzimu 🍁🍂🍁🍂

24.11.2023

Tak už i k nám do domova přijel p. Tomáš Ferka se svoji kolegyní, aby našim klientům ukázal rytmické bubnování na známé písně. Klientům se to moc líbilo a do bubnování se zapojil i personál. Moc děkujeme a budeme se těšit na další návštěvu.

27.11.2023

Včera nás byli navštívit naši psí kamarádi. Všichni byli moc spokojeni a už se těší na další návštěvu.

26.11.2023

Naši klienti se už těší na Vánoce a o víkendu si společně s personálem domova nazdobili své Vánoční stromečky.

29.11.2023

V rámci terapie si naši aktivizační pracovníci pro naše klienty připravili vzpomínkové dopoledne. A když už se nám blíží Vánoce, zavzpomínali spolu na tradice a zvyky spojené s Vánoci, nebo jaké cukroví se na Vánoce peče.

29.11.2023

V pondělí 27. 11. 2023 jsme už s předstihem zahájili adventní období tradičním prodejem výrobků našich klientů v Knihovně Kroměřížska. Těší nás, že jsme se i letos setkali s velkým zájmem ze strany veřejnosti 🙂 Není divu, práce se našim klientům daří a pod jejich rukama vznikají opravdu krásné výrobky 👌 Děkujeme všem, kteří přišli do knihovny navštívit náš stánek!

24.11.2023

🎄🎄Srdečně Vás zveme na každoroční předvánoční prodej!🎄🎄Přinášíme vám konkrétní rozpis našich služeb, které v rámci vánočního prodeje najdete v Knihovně Kroměřížska. 🤩🤩Připravili jsem pro Vás celou řadu výrobků našich aktivizačních dílen DOZP Barborka, Domovů pro seniory a Sociálně terapeutické dílny Hanáček. Vše, co u nás najdete, jsme pro Vás připravili s láskou a věříme, že vám zpříjemníme předvánoční atmosféru a pohodu domova. 💚Najdete nás v Knihovně Kroměřížska ve dnech 27. - 29. 11. 2023, vždy od 9:00 do 18:00 hodin.💚❄️Těšíme se na Vás! ❄️

23.11.2023

🥗🥨🥦🍅🍲Kuchařská soutěž našich stravovacích provozů 🥗🥨🥦🍅🍲 

22.11.2023

S klienty našeho zařízení jsme se 21.11. 2023 vyrazili do Olomouce na vánoční trhy. Užili jsme si místní atmosféru, svařák, nákupy a zákusek

22.11.2023

Dnes si studenti s jejich p. učitelkami pro klienty připravili pečení vanilkových rohlíčků a lineckého cukroví.

20.11.2023

Dnes se krájela dýně na kompot a procvičovali se kognitivní funkce s jemnou motorikou prstů formou hraní her a vkládání předmětů.

16.11.2023

Naše klienty byli navštívit studenti ze základní umělecké školy a zahráli jim divadlo o Pinocchiovi. Moc děkujeme, klientům se představení líbilo.

15.11.2023

V sobotu 11.11. 2023 se na Hanáckém náměstí v Kroměříži konal Svatomartinský trh, který jsme si nemohli nechat ujít. Hodovalo se, degustovalo, radovalo :-)

10.11.2023

Dne 10. 11. jsme měli milou návštěvu ve stacionáři. Po mnoha letech se přišel podívat za kamarády a pracovnicemi Milan K. 🙎‍♂️

8.11.2023

Nejznámějším podzimním ovocem u nás je jablko 🍎🍏. Sladkokyselé plody nás lákají k zakousnutí. Je hodně receptů, kde můžeme využít jablka: jablečný závin, jablkové lívance, ale také kompot. Ten jsme si ve středu 8. 11. udělali i my.

9.11.2023

Dnes jsme měli "Taneční dopoledne". Na přání se hrálo, tančilo a dokonce i zpívalo karaoke.

9.11.2023

V úterý 7. 11. 2023 jsme měli na Hanáčku milou návštěvu. Na činnost dílny a práci našich klientů se přišel podívat pan PhDr. Pavel Motyčka, Ph.D., místostarosta města Kroměříže. Díky za příjemně strávený společný čas a budeme se těšit zase příště naviděnou 👋🙂

31.10.2023

V našem denním stacionáři můžete na fotkách vidět aktivizace za říjen, ale teď můžete nahlédnou také do volnočasových aktivit.

8.11.2023

V rámci pracovní terapie se u nás pořád něco děje. Klienti si za pomocí personálu připravili a nakrájeli dýni na kompot, procvičovali si jemnou motoriku v popisování žínek a upekli si bábovku.

8.11.2023

Dnes proběhla příprava na páteční svatomartinské menu se studenty a jejich p. učitelkami z Křenovic.

6.11.2023

Minulý týden jsme splnili přání našemu klientovi, který je vášnivý myslivec. Se studenty a jejich učitelkami z Křenovic si připravil a naložil zvěřinové maso. A následně s pracovníky uvařil domácí srnčí guláš.

2.11.2023

Minulý týden jsme s našimi klienty uctili památku zesnulých. Na zahradě jsme vytvořili pietní místo, kde si klienti zapálili svíčku a zavzpomínali na své blízké. Někteří navštívili i místní hřbitov.

3.11.2023

Dušičkové období je neodmyslitelně spjato se vzpomínkou na naše blízké, kteří již nejsou mezi námi.  V Domově U Kašny jsme vytvořili pietní místa, kde si klienti mohou zapálit svíčku za své blízké. Zároveň mohou zavzpomínat prostřednictvím Knihy vzpomínání. Dne 31.10. jsme také se zájemci vyrazili na kroměřížský hřbitov. 

3.11.2023

Všechna naše zařízení splnila přísné požadavky, které jsou zaměřeny na problematiku nutriční péče. Pracovníci v sociálních službách a pracovníci stravovacího provozu museli projít školeními a vzdělávacími aktivitami, aby tak obhájili certifikaci z let minulých. 💪💪 Ve všech našich službách dbáme nejen na vyvážené nutriční hodnoty, chuť, ale také estetiku. 🥗🥘🍕V oblasti stravování a výživy klientů se neustále zdokonalujeme, nebojíme se inovativních řešení a snažíme se tak významně zvýšit kvalitu života našich klientů. 💚

30.10.2023

VYHODNOCENÍ PODZIMNÍ SOUTĚŽE V DENNÍM STACIONÁŘI.

27.10.2023

PODZIMNÍ SOUTĚŽ V DENNÍM STACIONÁŘI.

25.10.2023

Podzim = nádherná paleta barev v přírodě 🍂. Z darů země sklízíme i dýně 🎃. Tolik krásných druhů a tvarů. Paní Míša V. se nám postarala o jejich vyřezávání. Postavila před nás dvě obrovské dýně 🎃🎃. Naši dva malíři předkreslili obličej na dýni 🙂.  S nožem 🔪 pracovali pracovnice, dobře to dopadlo, ani jedna kapka krve. Jakmile bylo vše vyřezané, začali jsme vybírat dužinu a z ní semínka, která budou sloužit nadále k dekoraci. Dalo nám to zabrat, ale výsledek je perfektní 👌.

27.10.2023

Klienti z DpS U Kašny měli možnost zajet se podívat do města Olomouc a na Sv. Kopeček. Vyrazili jsme hned brzo ráno, aby klienti nezmeškali Mši svatou. Výlet se vydařil a zdá se, že bude zařazen na seznam našich pravidelně navštěvovaných míst :-) 

24.10.2023

24. 10. jsme se dle týdenního plánu vypravili do Podzámecké zahrady. Den předem jsme si společně povídali o historii zahrady a také, jak se v tomto období mění v barevnou krásu pomocí zbarvení listů.

25.10.2023

Včera naše klienty přišli navštívit studenti ze SZŠ Kroměříž a zazpívali jim lidové písně. 👩‍🧑‍🎤

23.10.2023

Dnes si naši pracovníci z terapie pro klienty připravili trénování paměti a smyslů. Zahráli si hru na postřeh - doubble, procvičili jemnou motoriku rukou hledáním balonků v písku hmatem, poznávali ukryté předměty v krabici pouze podle tvaru, nebo poznávali barvy balonků a poté je házeli do různě barevných kyblíků. A také se zapojili do poznávání podzimních rostlin a plodů lesa.

13.10.2023

Ještě než se podzim přihlásí naplno a přinese déšť a plískanice, je potřeba toho venku stihnout co nejvíc 💪 Tak jsme si vyhrnuli rukávy a společně s naším panem údržbářem trochu zvelebili okolí našich dílen. Protože "naše" vrba je sice krásná, ale už nám trochu přerostla přes hlavu (tedy přesněji řečeno přes střechu...) 

11.10.2023

PODZIM, to je proměnlivé počasí ☀️💦, různé nemoci a nachlazení… víte, co je velmi důležité, abychom krásný a barevný podzim přečkali ve zdraví?

6.10.2023

To, co jsme si na jaře zasadili, si musíme na podzim uklidit.

12.10.2023

Včera si pro naše klienty připravili žáci z Křenovic s jejich p. učitelkami oslavu narozenin. Přejeme všechno nejlepší a hlavně zdraví.

11.10.2023

Dnes naše zařízení přišel navštívit p. Radim Klimek. Ukázal našim klientům své výrobky a ti si poté mohli vyzkoušet, jak se plete z pedigu.

10.10.2023

První říjnový víkend byl v Kroměříži ve znamení velké akce. Každoročně se koná Den uniformovaných sborů a tady chráněné bydlení rozhodně nesmí chybět 😎.

10.10.2023

První várka běžných denních povinností  je tady!

5.10.2023

Dne 5. 10. si pracovníci Sociálních služeb připravili pro seniory města Kroměříže posezení a program, kterého se mohli účastnit nejen senioři.Kulturní akce probíhala v domě kultury po celé dopoledne. Naši klienti se na akci dozvěděli informace o ostatních službách, které se ve městě nachází.

6.10.2023

Ve středu 4. 10. 2023 jsme zase jednou otevřeli dveře dokořán (a tentokrát nejen kvůli větrání 😀). Každý, kdo se chtěl dozvědět něco bližšího o tom, čemu se v Hanáčku věnujeme, nás mohl navštívit. A my jsme velmi rádi, že letos této příležitosti hned několik zájemců využilo 😊 Klienti a pracovníci našich dílen tak měli možnost představit svoje výrobky a další úspěchy, kterých už se jim podařilo dosáhnout. Díky všem návštěvníkům, že k nám letos našli cestu! Budeme se těšit naviděnou zase příští rok 👋

12.9.2023

12. září byla aktivizace zaměřena na trénink paměti.

29.9.2023

Každý z nás zná zavařování. My jsme ve výtvarné aktivizaci vyráběly sklenice z papíru, na které jsme otiskovali rozkrojené jablko natřené barvou. 🍎

27.9.2023

TRUHLÍKY A KVĚTINÁČE - SOUTĚŽ O TEN NEJKRÁSNĚJŠÍ.

26.9.2023

Pokud chceme být podzimně naladěni 🍂, nesmí u nás ve stacionáři chybět přírodní materiál.

1.10.2023

4.10. 2023 od 8.00 hod. do 15.00 hod. Vás zveme  na "Den otevřených dveří" v  našem DOZP Barborka. 

2.10.2023

Přestože to není v chráněném bydlení jenom zábava, přinášíme fotky z nedávných zábavných dní.

2.10.2023

Malé ohlédnutí za VELKOU zábavou!

27.9.2023

Včera byli naši klienti navštívit kolonádu v Luhačovicích.

21.9.2023

CVIČENÍ NA ČERSTVÉM VZDUCHU

21.9.2023

Klienti z Barborky se rádi baví, malují, zpívají, vaří, chodí  na procházky, různé akce, výlety.  Ale umí taky pořádně zabrat a pracovat a snaží se, aby to tu měli hezké a dobře se jim bydlelo.  A že jim to jde. 

22.9.2023

Trochu  jiný štrůdl  s jablky a švestkami, který prý vyniká skvělou chutí, jemnou vůní a hlavně jednoduchou přípravou si připravili ke kafíčku klientky z Barborky.

7.9.2023

Již podruhé se klienti projeli turistickým vláčkem po Kroměříži  a  Podzámecké zahradě. Vláček pro ně přijel  až na Barborku.  Po cestě se dozvěděli spoustu zajímavých  informací o historii Podzámecké zahrady, jejich stavbách a také výsadbě. 

14.9.2023

Kytara 🎸, krásné písničky 🎵, zpěv 🎤. Tohle všechno zaznělo 14. 9. 2023 v prostorách jídelny DOZP Barborka.

9.8.2023

V měsíci srpnu jsme se vydali jako turisté po historii, památkách, umění a kulturou města Kroměříže. Objevili jsme neznámá zákoutí a neodradilo nás ani špatné počasí. 😉

21.9.2023

Zveme všechny zájemce, kteří se chtějí dozvědět víc o naší činnosti, na Den otevřených dveří v STD Hanáček, který proběhne ve středu 4.10.2023 v době od 9 do 14 hodin. Těšíme se na Vaši návštěvu! 😉

20.9.2023

Včera nám počasí moc nepřálo, ale to nás neodradilo od toho, abychom si zasportovali uvnitř domova. A zároveň jsme si připravili špekáčky na dnešní opékání na zahradě.

20.9.2023

Naše parta strávila společnou rekreaci na Horní Bečvě. Počasí nám přálo, proto jsme čas využili především k vycházkám do přírody, poznáváním krajiny, krás lesa, ale i hub, kterých jsme nasbírali opravdu hodně! Užili jsme si spoustu zábavy při společných hrách a soutěžích, zpívali jsme o titul "superstar", tančili jsme a večer si opékali špekáčky. Ubytování bylo skvělé a obědy výborné, ani se nám nechtělo vracet zpátky!

18.9.2023

O víkendu si klienti upekli z jablek koláč. Pochutnali si na něm u odpolední kávy a byli moc spokojení, že si zase mohli něco upéct. 

18.9.2023

Období letních dovolených je pomalu za námi a v Hanáčku opět jedem na plné obrátky. Volno jsme si všichni užili a teď vám přinášíme malou "ochutnávku" - několik míst, která naši klienti v létě navštívili...🤩🌅

17.9.2023

Léto je obdobím radosti, odpočinku a zábavy pro všechny. Klienti z Barborky se vůbec nenudili. Využívali koupání  v bazénu, grilovali, vařili, pekli, chodili na procházky, do cukrárny, odpočívali  a taky pracovali.

18.9.2023

Pavilony  společně se Střední školou Euroinstitut  uspořádali pro klienty Barborky "Country dopoledne".  Hrál, zpíval a bavil všechny Mgr. Ivan Huňa.  Kdo chtěl, mohl se přidat nebo i tancovat.  Děkujeme tímto panu učiteli za příjemné  dopoledne. 

7.9.2023

7. 9. 2023 jsme se setkali u příležitosti druhého výročí otevření nového Denního stacionáře.

6.9.2023

PŘÍPRAVA MASA NA GRILOVÁNÍ

11.9.2023

Dlouho plánovaná dovolená s kamarády v Horní Bečvě je tady! 🐸🐛🌳

8.9.2023

 V rámci oslav 760. výročí Kroměříže se klienti Chráněného bydlení Květná zúčastnili rozlučkové akce s prázdninami v areálu kroměřížského přístaviště s názvem Ahoj léto! Vyhlídková plavba po řece Moravě se všem moc líbila, sluníčko krásně svítilo, na palubě vládla skvělá nálada. Těšíme se na další společné zážitky!

5.9.2023

Dnes se naši klienti zúčastnili komentované projížďky vláčkem Podzámeckou zahradou. Slyšeli o historii Podzámecké zahrady a prohlédli si i zvířata, která zde žijí. Všem se to moc líbilo a už se těší na další návštěvu.

7.9.2023

Dne 7.9. jsme se s klienty vydali na vyjížďku vláčkem po centru Kroměříže, nejvíce času jsme strávili v krásné Podzamécké zahradě. Vláček nás vyzvedl přímo před vchodem našeho zařízení, všichni účastníci byli moc spokojeni. 

31.8.2023

Na konci srpna klienti z Barborky vyrazili na již tradiční výšlap do Rataj. Opékání buřtů,  které k tomu samozřejmě neodmyslitelně patří, nesmělo chybět. 

31.8.2023

„Co červenec neupeče, to již srpnu neuteče.“

28.8.2023

Nedílnou součástí Denního stacionáře je terasa a zahrada. A právě o tu my se s láskou staráme. 

29.8.2023

Včera jsme byli navštívit KOVOZOO. Je to jedinečná kovová zoo,  která vznikla 21.4.2012 a nachází se v zajímavém a netradičním prostředí zrekonstruovaného areálu bývalého cukrovaru ve Starém Městě u Uherského Hradiště. Klientům se tu moc líbilo. 

22.8.2023

Děkujeme za pozvání na akci, která proběhla 22. 8. v dopoledních hodinách v prostorách areálu Domova Barborka.

23.8.2023

V termínu od 11.9. - 15.9.2023 (pondělí až pátek) nebude v provozu Senior taxi z důvodu opravy vozidla.

23.8.2023

Hrdinové regionu - to je název akce, na které měli klienti z Barborky možnost vyzkoušet si např.  nepřímou srdeční masáž,  snímání otisků prstů, nasazování pout, hašení na cíl, ochranné obleky a pomůcky. Dozvěděli se také spoustu nových a zajímavých informací.  Nakonec je čekalo příjemné  osvěžení hasící pěnou. Děkujeme všem, kteří pro nás tuto akci připravili. 

21.8.2023

Jak si doma udělat  domácí pizzu ?  Stačí jen pár ingrediencí a výborná pochoutka je na světě. Oblohu lze podle libosti měnit a pokaždé si tak můžete připravit chuťově jinou variantu. A třeba i sladkou.

15.8.2023

NÁVŠTĚVA RADNICE A NÁDVOŘÍ ARCIBISKUPSKÉHO ZÁMKU

18.8.2023

Klienti z Barborky si zpestřili den a dopřáli si netradiční zážitek v podobě vyhlídkové plavby po řece Moravě.

7.8.2023

V sobotu 5. srpna 2023 se klienti z Barborky zúčastnili výstavy historických vozidel  na Velkém náměstí v Kroměříži.  Mohli tak vidět všechny automobily, motocykly a užitková vozidla do roku výroby 1945.  

22.8.2023

Tento víkend jsme přijali milé pozvání od přátel na grilování a užili si jednu z mnoha dalších skvělých akcí na Výstavišti v Kroměříži.

21.8.2023

Dnes si klienti v rámci pracovní terapie chtěli z nasbíraných jablek z naší zahrádky uvařit kompot a upéct štrůdl.

21.8.2023

Minulý týden jsme měli opět milou návštěvu v podobě našich psích kamarádů.

21.8.2023

Pár střípků ze sportovních her seniorů z minulého týdne.

18.8.2023

Co se děje v chráněném bydlení v létě? To, co všude jinde, jakmile má někdo z nás dovolenou, už vyráží na výlet, za kulturou nebo s kamarády a rodinou za zábavou. Čas doma využíváme ke svému zdokonalování nebo také oslavám 🥳.

14.8.2023

Dne 11.8. jsme se s klienty vydali na výlet do krásných Buchlovic. Díky našemu skvělému autu jsme mohli doprovodit také klienty na invalidních vozíčcích. Výlet se vydařil, počasí přálo. 

14.8.2023

Dne 7. 8. 2023 nás opět navštívila psí smečka a vykouzlila úsměv na rtech nejednomu klientovi. 

11.8.2023

Dnes jsme klientům natrhali na naší zahrádce švestky. V rámci pracovní terapie při procvičování jemné motoriky si klienti švestky vypeckovali a s dopomocí personálu si i upekli koláč.

3.8.2023

Můžeme si naplánovat cokoliv, ale pokud se příroda rozhodne, že bude pršet, tak bude pršet💧.

2.8.2023

Konečně není sucho! HURÁÁ! Můžeme opékat špekáčky.

4.8.2023

Loštice patří k našim dalším tradičním výletům. A čím jsou Loštice zajímavé? Tvarůžkovým muzeem a tvarůžkovou cukrárnou. Speciality z této "voňavé" dobroty jsme ochutnali a taky si nakoupil do zásoby. 

3.8.2023

Dnes jsme pro klienty připravili sportovní dopoledne. Jedna z nejméně častých disciplín byla i střelba ze vzduchovky. Všichni byli nadšeni a moc si to užili.

2.8.2023

Po včerejším propršeném dni vytáhlo sluníčko 4 kamarády z chráněného bydlení na výlet. ZOO Lešnou si snad musí zamilovat každý! 🙈🙉🙊

31.7.2023

Měsíc červenec je pro mnoho klientů a pracovníků dovolenkový ☀️😎👙.

27.7.2023

Dne 27. 7. klienti navštívili kostel sv. Mořice v Kroměříži ⛪✝.

21.7.2023

Dne 21.7 jsme navštívili knihovnu Kroměřížska.

20.7.2023

V horkých letních dnech, kdy jsou až skoro tropické teploty ☀️ jsme se osvěžili studeným nápojem 🥤.

17.7.2023

Řekne se: „barevné plastové kuličky“

26.7.2023

Udělat si „hezký den“ je občas potřeba a hlavně je to moc fajn. Kadeřnice, pedikúra, relaxovat, odpočívat a nechat se hýčkat. Samozřejmostí nakonec je kafíčko a zákusek v kavárně.

19.7.2023

S příchodem teplého počasí každý touží po osvěžení a vykoupání. Klienti z Barborky  se mohou ponořit do vody a užít si příjemné chvíle kdykoliv se jim zachce.  Ochlazení v bazénu je v horkých letních dnech totiž k nezaplacení. A kdo se nechce koupat, může jen tak relaxovat nebo odpočívat ve stínu. 

29.7.2023

Pokud si před organizací oslavy připravíte plán, vše půjde jako po másle. Neměly by chybět malé chuťovky, které si mohou hosté snadno zakousnout. Na stůl také patří  tyčinky a brambůrky.  Dortík či něco sladkého je samozřejmostí. Něco na přípitek a můžete začít slavit.

8.6.2023

Každá správná oslava by měla být nápaditá, plná zábavy, originální, prostě skvělá. A hlavní chod pro oslavence  dle vlastního přání. Tak se slaví  na Barborce.

31.7.2023

Klienti z Barborky navštívili interaktivní výstavu v Muzeu Kroměřížska. Prozkoumali desítky exponátů, vyzkoušeli, jak udrží rovnováhu nebo jestli je obelstí důmyslné optické klamy. Zjistili, jak funguje černá díra či skleníkový efekt. Také si vyzkoušeli svůj postřeh, sílu a mnoho dalšího.

7.7.2023

Máte letos velkou úrodu cuket ? A nevíte co s nimi ? Co takhle cuketové bramboráčky ? Klientky z Barborky to zvládly s přehledem.

1.8.2023

Malování na kamínky je velmi oblíbenou činností pro děti i dospělé. Najít kamínky není nic těžkého, stačí je nasbírat třeba na procházce. U malování se nejen pobavíte, ale zároveň si vytvoříte pěknou dekoraci. Čím větší kamínek bude, tím větší obrázek na něj můžete namalovat.

3.7.2023

Velký zážitek měli klienti z Barborky ze setkání se sovičkami. Dověděli se informace o nich, jak a kde žijí, čím se živí a spoustu dalších zajímavostí. Největším zážitkem bylo ale to, že si tyto sovičky mohli prohlédnout pořádně zblízka, sáhnout si na ně, pohladit  je nebo se  nechat vyfotit na památku.

31.7.2023

Pro zkvalitnění a zpestření volného času na zahradě jsme pro naše klienty zakoupili  BALANČNÍ HRU Rondo, kde nejen procvičí svoji motoriku rukou, ale i koordinaci pohybů a spolupráci s ostatními klienty při hře.

25.7.2023

Dnes si naši klienti užívali "dovolenkové dopoledne" na naší zahradě.

24.7.2023

Dnes jsme s klienty v rámci pracovní terapie a procvičování jemné motoriky pracovali na naši zahradě. Přebírali jsme semínka z bylinek a lučního kvítí a poté je zasázeli do naší zahrádky. Někteří i zalévali rostliny, stromy a zastřihávali vinnou révu.

24.7.2023

Rožnov pod Radhoštěm máme rádi, proto se sem rádi vracíme. Tentokrát jsme si domluvili i prohlídku s výkladem, a dozvěděli se spoustu nového.  Závěrem výletu jsme si pochutnali na plněných sladkých knedlících. 

21.7.2023

Počasí nám přeje a je škoda to nevyužít. Tentokrát jsme se vydali na výlet do krásných Luhačovic. Procházka po kolonádě, drink z místních pramenů, kafíčko a hlavně si užít vzájmené společnosti. 

18.7.2023

V rámci pracovní terapie si u nás v domově klienti zasadili zeleninu, která jim chutná a o kterou se rádi starají.

18.7.2023

Na přání klientů jsme na naší zahradě nechali naistalovat kříž pro pietní místo. Využívat jej mohou nejen naši klienti, ale také jejich rodiny.

18.7.2023

Včera přišli naše klienty opět potěšit naši terapeutičtí kamarádi.

11.7.2023

Děkujeme společnosti ARDON SAFETY, s. r. o., za dar v podobě pracovních oděvů a obuvi 😊 Darované ochranné pracovní prostředky využívají klienti naší služby při práci a nemohou si je vynachválit!

6.7.2023

Svátek 5. 7. 2023 využili někteří z klientů k výletu na oblíbené poutní místo Svatý Hostýn. A že to byl výlet opravdu povedený, je znát z fotek!

4.7.2023

Dnes jsme si pro naše klienty připravili Taneční dopoledne. Hudba hrála na přání klientů a všichni se moc bavili.

4.7.2023

Seznámení se s měsícem. Jaro se mění na léto 🌞, začínáme sklízet první jahody 🍓 ve vyvýšeném záhonu. Povídáme si s klienty o pranostikách a zvycích.

4.7.2023

Minulý pátek jsme pro klienty připravili sportovní dopoledne, během kterého se někteří klienti zúčastnili soutěže v kuželkách a jiní si zkoušeli házet pytlíky s písky na cíl. Občerstvení bylo zajištěno a nechyběla ani zmrzlina . Klienti dostali diplom a výherci sladkou odměnu.

7.6.2023

1.6. 2023 se klienti z Barborky zúčastnili sportovního dopoledne „Kudy z nudy, aneb kdo by neměl rád pohádky“, který připravili klienti a pracovníci denního stacionáře. Vyzkoušeli si  různé disciplíny na šikovnost, zručnost nebo třeba postřeh. A kdo měl zájem, mohl se nechat na památku  vyfotit ve fotokoutku.

27.6.2023

26.6. 2023 si užívali  své poslední zvonění a slavnostní předávání  vysvědčení klienti, kteří studují na Střední škole Euroinstitut. Velké poděkování patří učitelům za celý školní rok i za přípravu slavnostního ukončení roku. 

27.6.2023

Dnes jsme byli s našimi klienty navštívit přírodní park ve stylu anglických zahrad a národní kulturní památku UNESCO - Podzámeckou zahradu. Viděli jsme mnoho zvířat , ale i památek . Samozřejmě nesmělo chybět ani malé občerstvení v bufetu a cestou nazpátek zmrzlina . Klienti si to moc užili a už se těší na další kulturní zážitek.

26.6.2023

Studenti SŠ Euroinstitut, kterými jsou klienti STD Hanáček i CHB Květná, mají za sebou úspěšně odstudovaný 1. rok!!!

26.6.2023

Dne 21.6. jsme s klienty navštívili Jarmark Sociálních služeb města Kroměříže, který se konal na Velkém náměstí. Počasí nám tentokrát přálo a my jsme tak mohli koupí podpořit klienty z různých našich sociálních služeb. Čas nám zbyl i na kávičku. 

21.6.2023

21. 6. nás krásné letní počasí vyhnalo do ulic. Náš směr byl na Jarmark Sociálních služeb města Kroměříže. Mohli jsme shlédnou vystoupení klientů Chráněného bydlení či si prohlédnou a zakoupit výrobky klientů z dalších služeb.

16.6.2023

Se svolením zvěřejňujeme poděkování za péči o dceru

21.6.2023

V pátek 16.6 měli klienti chráněného bydlení Květná možnost přijít na den otevřených dveří Agrodružstva Morkovice, který se konal v areálu družstva Počenice. 

14.6.2023

14. 6. jsme si v Denním stacionáři dle týdenního plánu uspořádali turnaj v kuželkách. V této sestavě klientů proběhl poprvé. Radost z pohybu, soutěžení a odměna nemělo chybu. Pro někoho to bylo poprvé, ale našli se i borci, kteří kuželky už hráli. Kuželky si určitě ještě zahrajeme, sportu zdar 🤸‍♂️🥇!

20.6.2023

Včera odpoledne naše klienty přijely navštívit Sovičky . Dozvěděli jsme mnoho zajímavých informací nejen o jejich životě, ale i tom, čím se živí. Klienti si Sovičky také mohly pohladit, i se s nimi vyfotit. Byl to pro ně opravdu krásný zážitek, na který budou vzpomínat ještě dlouho a my jsme rádi, že jsme jim takové setkání mohli umožnit.

19.6.2023

Dne 15.6.2023 u nás vypukla velká sláva - už deváté Riegrovské hody. K tanci a poslechu hrála cimbálová muzika Dubina, lidové tance nám zatančily slečny z Klubíčka, ale také personál našeho zařízení. Moc děkujeme všem účinkujím i sponzorům. 

19.6.2023

V našem zařízení DpS a DZR Vážany se v letošním roce připravujeme na nabídku poskytování paliativní péče. Jedná se o přístup zaměřený na důstojnou kvalitu života našich klientů i v době, kdy jejich život ohrožuje vážné onemocnění. Konkrétně například minimalizaci hospitalizací v případech, kdy stejnou zdravotní péči zvládneme v našem prostředí.

16.6.2023

Ve čtvrtek 15. 6. 2023 meli klienti STD Hanáček a CHB Květná vzácnou návštěvu. Přijela za námi nprapor. Ing. Barbora Balášová - preventistka z místního oddělení Policie ČR. Seznámila nás s prací Policie, probírali jsme některá důležitá témata (např. jak se bezpečně pohybovat na silnici) a trpělivě odpovídala na všechny naše zvídavé otázky 😉 Měli jsme možnost prohlédnout si policejní služební vůz a vyzkoušet si, jaké to je, když jste zatčení (nasazování pout, snímání otisků). Děkujeme za návštěvu 👮‍♀️😊

14.6.2023

Počasí nám přeje a my tak můžeme trávit čas na terasách nebo ve dvoře. První větší posezení bylo spojeno s lukostřelbou, moc děkujeme za tuto možnost. A jelikož nejsme žádní "troškaři", ke střílení z luku jsme ugrilovali špekáčky a podávali točené pivo. Třešničkou na dortu pak byl křest našeho nového auta, který provedl pan farář. 

13.6.2023

Společně se zástupci města Kroměříže a ředitelství SSKM jsme popřáli všechno nejlepší naší klientce pí. Bohumile k výjimečným 102. narozeninám.  

9.6.2023

Červnové aktivity v CHB Květná:) Někdo běhá v barvách, někdo sází barevné kytky

9.6.2023

Ve čtvrtek 8.6.2023 navštívila část našich klientů provozovnu chráněné dílny HELEMIK manufaktura, s. r. o. Prohlédli jsme si areál i dílny a měli jsme příležitost vyzkoušet si i jednu z pracovních činností. Děkujeme pracovníkům dílny za milé přijetí. Práci ZDAR! 🙂🔧🔨

9.6.2023

Minulý pátek naši klienti navštívili nejvýše položené poutní místo na Moravě Sv. Hostýn. Doprovázeli je p. učitelky a jejich studenti z učiliště v Křenovicích. Zúčastnili se mše svaté, prohlédli si okolí a prošli si i kousek Křížové cesty. K občerstvení měli koláčky a kafe a po cestě zpět i zmrzlinu . Všem se výlet moc líbil a už se těší na další.

31.5.2023

Každý z nás je trochu zahradník👨‍🌾. S dopomocí personálu jsme společně plnili truhlíky zeminou, vysazovali muškáty, molice, macešky 💐💐💐. Připravovali jsme nový záhon pro okrasné dýně 🎃 spojené s dovážkou zeminy.

30.5.2023

Na začátku května jsme byli pozváni na stavění máje. Zatancovali jsme si💃🕺, zazpívali 🎤 známé písně, shlédli stavění máje. Jde o každoroční záležitost.

5.6.2023

Velké Karlovice se nachází v Chráněné krajinné oblasti Beskydy a jsou typickou valašskou obcí. Obec byla založena v roce 1714 Karlem Jindřichem ze Žerotína a v roce 1762  získala  svou pečeť. Svou rozlohou se řadí mezi největší obce České republiky. Ve Velkých Karlovicích se dochovalo mnoho staveb původní roubené architektury. K nejvýznamnějším patří roubený kostel Panny Marie Sněžné z roku 1754. Objevíte zde i kapličky a kříže vyprávějící o starostech a radostech lidí, kteří tam žili.  Můžete tam vidět zachovalé pastviny s menšími stády ovcí nebo stavení v horách, kde se ještě dodnes hospodaří, chladná úzká údolí, prosluněné stráně, louky a sady.  Toho všeho si užívali poslední týden v květnu klienti z Barborky.  

5.6.2023

Minulý pátek naši klienti navštívili nejvýše položené poutní místo na Moravě Sv. Hostýn. Doprovázeli je p. učitelky a jejich studenti z učiliště v Křenovicích. Zúčastnili se mše svaté, prohlédli si okolí a prošli si i kousek Křížové cesty. K občerstvení měli koláčky a kafe a po cestě zpět i zmrzlinu. Všem se výlet moc líbil a už se těší na další.

2.6.2023

Stejně jako loni tak i letos klienti z Chráněného bydlení vystoupili na Festivalu nejen zdravotně postižených , který se konal v Prostějově. Na facebookových stránkách Chráněné bydlení Květná máte i videa

31.5.2023

Dnes u nás probíhalo kácení Máje. K poslechu a tanci nám přišel zahrát na harmoniku p. Hodonský. Občerstvení bylo zajištěno šťávou z čerstvého ovoce a domácí buchtou . Klienti si také vyzkoušeli hod na cíl pytlíky s pískem. Všem se to moc líbilo.

29.5.2023

Minulý pátek jsme pro naše klienty připravili ve spolupráci p. učitelek a jejich žáky z učiliště v Křenovicích soutěž v ruských kuželkách. Soutěžící byli odměněni diplomem a tři nejlepší hráči dostali dárkovou tašku se sladkostmi, které mají rádi. Všem se to moc líbilo a těší se na další soutěže.

29.5.2023

Začínající léto svádí k výletům a cestování. Několik klientů Podpory samostatného bydlení se před víkendem vypravilo na návštěvu do Prostějova, kde se v pátek 26.5.2023 konal Festival (nejen) zdravotně postižených, aby podpořili svoje vystupující kamarády z CHB Květná. Fandění jsme spojili s prohlídkou města - zašli jsme do kavárny a navštívili místní muzeum.  

29.5.2023

Dne 25.5. jsme se zúčastnili akce Běh pro Adru, kterou pořádala naše spolupracující organizace Adra.  Díky zapojení jejich dobrovolníků si pět našich klientů na vozíčcích mohlo projít předem připravenou trasu. Celá akce se konala v krásné Podzámecké zahradě, kde kromě tratí bylo připraveno také občerstvení a samozřejmě diplomy a medaile. 

28.4.2023

Klienti pobytové odlehčovací služby už se těší, až budou moci krásné slunné dny trávit nas terase. Připravy jsou již nyní veliké. 

26.5.2023

Narozeniny máme jen  jednou za rok. A proto bychom je měli pořádně oslavit.  Ať už se rozhodnete uspořádat  oslavu narozenin třeba jen ve dvou, v rodinném kruhu nebo s partou přátel, jedno je jisté. Bude to muset stát za to.  A takto  slaví  narozeniny klienti odlehčovací pobytové služby na Barborce. Přejeme všechno nejlepší.

26.5.2023

Dnes  na Barborce měly vystoupení  děti z MŠ Kollárova 3945, Kroměříž.  S pásmem písní a tanečků, pod vedením paní učitelky Zuzany Kovářové a Boženy Sigmundové,  zpestřily dopoledne  našim klientům.  Jejich jménem děkujeme všem dětem i paním učitelkám za bohatý kulturní zážitek. 

26.5.2023

S klientkami jsme oslavily Den matek posezením u nás v zařízení u zákusku a dobré kávy. Přopomněli jsme si, jak jsme my ženy křehké, ale zároveň silné bytosti. Klientkám jsme posléze pouštěly písničky na přání. 

26.5.2023

Dne 24. 5. 2023 jsme se s klienty zúčastnili turnaje v Petanque u kolegů v DpS Burešov ve Zlíně. Náš tým skončil na krásném čtvrtém místě ve své skupině, takže trénink se nám vyplatil. V Burešově se o nás skvěle postarali, atmosféra byla pozitivní, vlídná a rádi jsme se potkali s klienty a pracovníky jiných domovů. Moc děkujeme za pozvání a budeme se těšit na příště. 

25.5.2023

Dne 22.5. jsme s klienty vyrazili na výlet na Sv. Hostýn. A že jsme si uměli vybrat počasí - celý den nás provázelo slunce a jasně modrá obloha. Během dne jsme stihli Mši svatou, procházku a taky omrknout Tesák, Rusavu, chatu našich klientů, Rajnochovice a pochutnali si na zmrzlině. 

25.5.2023

Jsme rádi, že jsme opět mohli přivítat paní Markétu Bílkovou a její smečku pejsků. Klienti měli jako obvykle radost. 

24.5.2023

Příprava truhlíků a květináčů na balkóny, okna či  terasy je jednoduchá.  Nejdříve na dno dáme nějaké kamínky nebo oblázky, abychom jimi zakryli odtokové otvory a pak už jen doplníme vhodným substrátem. Potom už stačí jen nasázet rostlinky, které vám budou dělat radost až do podzimu.

18.5.2023

Dne 18. 5. se konalo posezení s rodiči, opatrovníky, ku příležitosti svátku DNE MATEK. Sešli jsme se v hojném počtu.

17.5.2023

Jaká by byla oslava bez dárku a pohoštění…..??!

16.5.2023

16. 5. jsme navštívili s klienty vernisáž, která se konala v Základní a Mateřské škole F. Vančury.

23.5.2023

V polovině května konečně vykouklo sluníčko a klienti ze střediska Braunerova toho ihned využili:) Monča upekla perníkový koláč a protože bylo krásně, relax na zahradě vylepšili opékáním špekáčků..

11.5.2023

11. května 2023 se konal 21. ročník mezinárodního dne ošetřovatelství v Kulturním domě v Kroměříži. Denní stacionář u toho nesměl chybět. Střední zdravotní škola Kroměříž nám byla nápomocna. Mohli jsme si vyzkoušet péči o chrup 😁🦷, měření krevního tlak, dokonce i poskytnutí první pomoci 💉. Nechyběla degustace pečiva a zmrzliny 🍧. Klienti si domů odnesli letáčky, omalovánky a vzorky vitamínů 💊. Škole děkujeme  🙏za velmi zdařilou akci 👍 a studentům přejeme zdárné ukončení studia 💪.

5.5.2023

Jako každý rok, tak i letos jsme si nenechali ujít akci FLORIA JARO. Pavilon A se proměnil v květinovou oázu🌺🌻🌹🌼💐, kde byla připravena expozice tvořena z desítek tisíc květin na téma „PODMOŘSKÝ SVĚT V KVĚTECH“ 🐠💐. Naši klienti mohli vstoupit mezi korály, velrybu, žraloky či medúzy. Nejvíce je zaujalo velké květinové akvárium. Na závěr také nemohla chybět fotka s bugatti, menší občerstvení a slunný návrat do denního stacionáře. ☀️☀️☀️

16.5.2023

Dne 12.5. 2023 se zúčastnily tři kontaktní osoby dobrovolníků setkání pod záštitou organizace Adra. Společně jsme pracovali na tom, jak zdokonalit práci s dobrovolníky tak, aby se dobře a bezpečně cítili jak dobrovolníci, tak klienti i samotné kontaktní osoby. 

16.5.2023

Stále se učíme... Nejen jak něco hezkého vyrobit ale také to, jak spolu co nejlépe komunikovat. Na zlepšení svých komunikačních schopností, paměti a soustředění mají naši klienti možnost  pracovat v rámci aktivit v nácvikové dílně.

12.5.2023

Dnes našim klientům přišli udělat radost psí kamarádi.

10.5.2023

Dnes jsme pro naše klienty uspořádali taneční dopoledne s reminescencí. Klienti zavzpomínali na své oblíbené zpěváky a na tyto písně jsme si s nimi i zatančili.

10.5.2023

Vážení, rádi bychom Vás informovali o plánované rekonstrukci koupelen v Domově pro seniory U Moravy. Tato rekonstrukce bude probíhat v budově „A“ a dotkne se ubytovacích pokojů v 2. (služba DZR) a 3. nadzemním podlaží. Rekonstrukce je nezbytná z důvodu havarijního stavu vodovodních rozvodů, a kromě jejich výměny, přinese i moderně zrekonstruované koupelny v dotčených pokojích. Časté opravy úniků vody si vyžádaly nemalé finanční prostředky, a zatímco se problém na jednom místě vyřešil, na jiném mnohdy vznikal nový.

3.5.2023

3. 5. 2023 jsme nechyběli u pietní akce v Kroměříži, kdy jsme si připomněli 78. výročí osvobození od německých okupantů rumunskými vojáky. Položením věnců jsme uctili památku lidí, kteří zemřeli při osvobozování Kroměříže.

21.4.2023

Dne 21. 4. jsme s klienty navštívili Podzámeckou zahradu. Počasí nám vyšlo. Od rána bylo nádherně slunečno ☀️. Po cestě jsme sledovali silniční provoz 🚗. Do podzámecké zahrady jsme vstoupili přes Pionýrskou louku a vyšli u Tržiště. Prohlédli jsme si zámek 🏰, pozorovali faunu a flóru 💐. Viděli jsme pávy 🦚, opice 🐵, ryby 🐟, kachny 🦆, ale nejvíce nás všechny překvapila želva 🐢, která se vyhřívala na sluníčku u rybníka. Procházku jsme zakončili návštěvou cukrárny 🧁. Po cestě nazpět jsme si zopakovali významné budovy města Kroměříže.

17.4.2023

Dne 17. 4. nás přišli navštívit canisterapeutičtí jezevčíci a jeden papillon 🐶🐾. Psi procházejí speciálním výcvikem. Tato terapie se používá pro zlepšení fyzického a psychického stavu našich klientů. Všichni klienti byli psí návštěvou nadšeni a vždy si jí užijí.

28.4.2023

Duben se nesl ve znamení jara☀️🌸. Nadarmo se neříká „opakování je matkou moudrosti“. Nezaháleli jsme a zopakovali si rostliny 🌺🌻🌹🌼🌷, které kvetou na jaře a také, co k jaru patří. Tradicí Velikonoc bylo psaní přání ✉️, barvení vajíček 🥚, my vyzkoušeli ubrouskovou techniku, která se nám povedla a zdobila stacionář.

5.5.2023

Dnes nás přišly navštívit studentky Střední zdravotnické školy v Kroměříži. Přišly našim klientům zazpívat lidové písně v krásných krojích. Všem se jejich vystoupení moc líbilo. Děkujeme za návštěvu a budeme se těšit, až nás zase navštíví.

5.5.2023

Včera jsme s našimi klienty na zahradě opékali špekáčky. Někteří si zahráli i kuželky a jiní relaxovali na sluníčku.

4.5.2023

Stavění máje patří mezi velmi oblíbené české svátky.  Májka je oslavována jako symbol lásky, plodnosti a mládí – ale také jako strážce obce. Víte, že stavění máje patří k nejstarším obřadům, který našim předkům připomínal, že příroda se znovu probudila ?  Zelená je barva života, úrody a barevnými stuhami ozdobený vršek s převládající červenou barvou, značí pestrost a veselí. Pod májkou  se tančí, veselí a zpívá. To vše vyjadřuje životní radost a optimismus.  A protože to klienti z Barborky dobře ví, tak se podle toho taky řídí.   

2.5.2023

Máje, májka, mája nebo máj je označení ozdobeného kmene stromu, který tvoří ústřední prvek jarních slavností rozšířených po většině Evropy. Účelem stavění máje je přinesení lesního ducha do vesnice a zajištění jeho požehnání. A protože i my jsme chtěli být požehnáni, nastrojili jsme krásnou májku, která nyní zdobí dvorní trakt našeho zařízení. 

2.5.2023

Minulý týden jsme v rámci aktivizačních činností toho stihli upéct! Celým zařízením se linula vůně bůčku, kterým chtěla pohostit své známé naše klientka a my jsme ji rozhodně v této činnosti společně s ostatními chtěli podpořit. 

2.5.2023

Dne 18. - 19.5. 2023 bude Senior taxi z provozních důvodů mimo provoz. 

2.5.2023

K jaru neodmyslitelně patří louky proseté zlatými pampeliškami. Svými zářivě žlutými květy každoročně rozveselují všechny  jarní pole i louky. Pampeliška je jednou z nejznámějších rostlin a zná ji snad každé malé dítě. Na Barborce se klienti nejprve potěšili jejich krásou,  pak si je natrhali  a připravili si z nich pampeliškový sirup.

28.4.2023

Poctivě se s klinty připravujeme na Jarmark 17. 5. 2023 a určitě se máte na co těšit. Například na originální svíčky a mýdla podle znamení zvěrokruhu. 

27.4.2023

Máte rádi vědomostní soutěže a kvízy ? Klienti z Barborky ano. Tentokrát se kvízu zúčastnilo osm dvojic z každého oddělení. Dvojice pracovaly jako tým a reprezentovaly svá oddělení. Kvíz se skládal z deseti  pracovních listů, které každý tým vyplňoval. V polovině soutěže byla krátká přestávka na občerstvení a načerpání dalších sil.  Společné dopoledne si všichni užili.

25.4.2023

Dne 20.4. jsme s klienty vyrazili na výlet do Muzea řeznictví., kde jsme se dozvěděli něco o historii i současnoti řemesla a byla nám puštěna také filmová projekce. Poté jsme zajeli  do Hrachovce pro valašské frgály - to na doporučení našeho klienta, projeli jsme dále  místy pro vzpomínky účastníků výletu - Loučkou a Hostýnskými vrchy. 

25.4.2023

Rádi bychom se s vámi podělili o fotografie z Velikonočního posezení s klienty. Pohostili jsme se beránkem, moučníkem a zeleným pivem. K poslechu nám zahrál pan Matouš Čep s rodinou a také jsme si připomněli některé velikonoční tradice. Akce měla úspěch, těšíme se na další. 

25.4.2023

Práce s přírodninami je další oblíbenou činností našich klientů. Tentokrát jsme se zaměřili na výrobu něčeho, co by mohlo prospět také zvířatům. Aktivizační pracovnice s klienty vyrobili krmítko pro ptáky, ale také hmyzí hotel, který jsme následně umístili na dvůr našeho zařízení.

25.4.2023

Včera si klienti užívali pěkného počasí na procházce po Kroměříži nebo jen při společném posezení na balkoně.

25.4.2023

Studenti odborného učiliště Křenovice, v rámci praxe na našem zařízení, si s našimi klienty zkoušeli přesazovat květiny a sazeničky.

22.4.2023

O víkendu si klienti opět upekli něco dobrého ke kávičce. 

25.4.2023

V rámci udržování mezigeneračních vztahů naše klienty přišly navštívit děti z církevní školy v Kroměříži. Připravili si pro ně krásný program s tanečním vystoupením. Našim klientům se vystoupení moc líbilo a už se těší na další návštěvu.

20.4.2023

Dne 19.4.2023 se konala odborná konference PALIATIVNÍ PÉČE, která byla určena pro odbornou veřejnost ze zdravotnických i sociálních služeb.

18.4.2023

Na začátku dubna jsme pro klienty uspořádali Sportovní hry. Každý tým vedla jedna pracovnice a všechny týmy se utkaly hned v pěti sportovních disciplínách, mezi které patřil hod na cíl, šipky nebo berlobraní. Všichni přítomní si na akci užili zábavu, a hned si vyžádali termín odvetného klání. Vítěznému týmu gratulujeme :-)  

14.4.2023

Každé narozeniny si zaslouží oslavu.  Co když jsou to ale kulatiny ? A dokonce oslava 60. narozenin ?  To už je potom skvělá příležitost,  jak to oslavit  pořádně a dvojnásob.

17.4.2023

Jablka s vůní  skořice a vanilky. Tak  vypadalo víkendové pečení na Barborce. Kdo má rád sladké a ještě ho i rád připravuje, může si tento recept taky vyzkoušet.

11.4.2023

S účinností od 12. 4. 2023 platí zrušení povinnosti nosit v objektu Domova pro seniory a Domova se zvláštním režimem Vážany ochranu dýchacích cest. 

11.4.2023

Děkujeme HZS Zlínského kraje a to profesionálním  hasičům z Kroměříže, za poutavou přednášku, názornou ukázku a předvedení vybavení hasičské techniky, pouštění sirény, osvětlení ve tmě a  spoustu dalšího. Kienti tak měli  možnost, dozvědět se spoustu zajímavých informací a  prohlédnout si všechno pořádně zblízka.  

5.4.2023

Klienti denního stacionáře se 5. dubna zúčastnili úkazky techniky hasičského záchranného sboru 👨‍🚒🔥🚒🧯💧🌈 v areálu domova Barborka.

11.4.2023

Dobré jídlo, káva, pochutiny, tradiční zvyky a spousta další zábavy v duchu Velikonoc. Tak si tyto jarní svátky užívali klienti z Barborky.

6.4.2023

Ve čtvrtek před Velikonocemi jsme s klienty navštívili muzeum v kroměříži, kde si klienti vyzkoušeli vytvořit Jidáše, kterého jim zaměstnanci muzea následně upekli. Mezitím si klienti vykreslili a  vytvořili holubičky z papíru, jako přání nebo dekoraci do květináče. Všem se to moc líbílo. 

31.3.2023

Minulý týden náš domov navštívil pan Radim Klimek, košíkář. Ukázal našim klientům, jak se pletou pomlázky, vysvětloval jak se pletou proutěné koše a kde proutí roste. Donesl nám ukázat i své výrobky, které bylo možné si zakoupit. Našim klientům se to velice líbilo a my bychom mu chtěli tímto moc poděkovat za nás a naše klienty, kteří si dopoledne moc užili.

5.4.2023

Včera byli naši klienti navštívit odborné učiliště v Křenovicích, kde si mohli prohlédnout školu, do které chodí žáci, kteří k nám dochází na praxi. K prohlédnutí i k zakoupení byly také jejich výrobky s jarní a velikonoční tématikou, které vytvářeli s našimi klienty v rámci pracovní terapie.

6.4.2023

A Velikonoce mohou začít.

6.4.2023

Ve čtvrtek 6. dubna se dopoledne ve stacionáři neslo v duchu starých lidových tradic, zvyků a pranostik spojených s Velikonocemi 🎀🥚 🐤🐇🍀 . Nesměly chybět tradiční sladkosti, a to perníčky a jidáše. 

6.4.2023

Na velikonoční svátky si napekli na Barborce  drobné  cukroví, podobně jako na Vánoce, ale s jarními a velikonočními tvary. 

6.4.2023

 V úterý se již tradičně konalo na Barborce tvořivé dopoledne  „Vítání jara“. Klienti si mohli vyzkoušet a vyrobit velikonoční dekorace např. skládané košíčky, malování vajíček, zápichy do květináčů, zdobení perníčků či ubrouskovou techniku. Dopoledne jim velmi rychle uteklo a všichni se spokojeně rozešli na svá oddělení  se spoustou  hotových výrobků.

6.4.2023

Pečení velikonočního beránka a cukroví patří k tradicím, které k těmto  svátkům neodmyslitelně patří. Klienti z odlehčovací pobytové služby tuto tradici taky dodržují. 

5.4.2023

Palačinky mají klienti z Barborky moc rádi a často si je připravují.  Tentokrát si je udělali  s banánem a čokoládou. 

5.4.2023

Příjemné posezení u šálku kávy a k tomu ještě něco dobrého, co si sami připravíte. U toho si popovídat a zavzpomínat na staré časy, rodinu, radosti.  Tak si to užívají klienti z pobytové odlehčovací služby.

4.4.2023

Dne 4. dubna jsme se zúčastnili jarního vyrábění 🌷🐑🐤🐇 🍀 na hlavní budově DOZP Barborka.

3.4.2023

 Motýlí dům Papilonia Brno je atrakce, která sídlí v centru historické části města. Papilonia je svět, kde objevíte krásu stovky  exotických motýlů, kteří poletují přímo kolem vás a vy si je můžete všechny prohlédnout úplně zblízka.

30.3.2023

S blížícími Velikonocemi jsme se pustili s klienty do pečení perníků. Zapojili se všichni a postupně si vyzkoušeli celý proces od výroby těsta, válení, vykrajování tvarů, skládání na plech a potírání vejcem. Po upečení jsme si udělali společnou ochutnávku. Moc nám chutnalo, a proto se rádi podělíme s receptem:

31.3.2023

Měsíc březen je nejkrásnější měsíc, vše nám začíná kvést 🌺 a vítáme jaro. Tradicí měsíce je mezinárodní den žen. Je to svátek, který se slaví už několik let. Velké poděkování patří p. Doleželové, která poslala po svém synovi sladké pohoštění s krásným přáním všem pracovnicím denního stacionáře 🙏😋🍰.

15.3.2023

Měsíc březen je měsíc Knih. Neváhali jsme ani chvilku a vyrazili do knihkupectví. Viděli jsme spoustu knih v různých žánrech. Navštívili jsme také městskou knihovnu, kde jsme si s klienty prohlíželi knihy a poseděli v čítárně. Každý si vzal časopis, který ho zaujal a následně vrátil zpátky do police. Samozřejmě jsme nezapomněli na knihy ve stacionáři, které jsme zařadili do aktivizace. Povídali jsme si o knihách a jejich autorech. Čtení a poslouchání je totiž aktivitou, která nám pomáhá rozvíjet naši slovní zásobu. 📕📗📘📔📙📓

31.3.2023

Ve čtvrtek 30. 3. 2023 proběhlo v Pardubicích historicky 1. celostátní setkání sexuálních důvěrníků. Zůčastnili se i naše dvě důvěrnice  Chráněného bydlení Květná a Podpory samostatného bydlení. Obě jsou členkami skupiny sexuálních důvěrníků Zlínského kraje.

29.3.2023

Něco dobrého ke kafíčku ?  Proč ne. Stačí připravit ingredience a můžete se pustit do pečení. A hned máte na stole moučník, který si okamžitě zamilujete.  

28.3.2023

Ikdyž mají na Barborce na výběr ze dvou jídel, rozhodli se klienti uvařit si dnes sami. A co to bylo ?  Hamburger, hranolky, smažený sýr a sladká tečka nakonec. Vypadá to moc dobře a určitě to tak i chutnalo.

27.3.2023

 Vytvořit si místo pro odpočinek, ve kterém se budete cítit dobře, není vůbec složité. Pokud vám to prostor alespoň trošku dovolí, můžete mít vlastní relaxační koutek.  Stačí najít kousek volného místa a potom už zbývá jen naladit si tu správnou relaxační atmosféru.

24.3.2023

 Někdy je potřeba si trochu  osladit či zpříjemnit život.  Dobrá káva, skvělé zákusky a chlebíčky. Krásné dopoledne si tak udělaly  klientky z Barborky.

27.3.2023

Chcete udělat radost sobě nebo někomu jinému ? Vyrobte si náramky z korálků. Jsou elegantní, krásné, lehké  i  příjemné na nošení.  Proto jsou asi u všech tak oblíbené.

26.3.2023

Jaro je nejvhodnějším obdobím k přesazování pokojových  rostlin. Ideálním měsícem je prý březen, kdy se rostliny probouzejí po zimním spánku a začínají opět růst. Přesazování pokojových rostlin se ale vůbec nemusíte bát.  Stačí jen dodržet pár jednoduchých pravidel a vaše pokojové rostlinky zase  budou jako nové.

24.3.2023

Dne 16.3. 2023 jsme s klienty navštívili Výstavu Josefa Lady ve Zlíně. Pracovnice si s klienty po výstavě zašli také na kávu, kde probrali všechny dojmy. 

22.3.2023

V pěvecké soutěži o putovního „ PTÁKA  ZPĚVÁKA“ ukázali klienti z Barborky  svůj talent a velkou odvahu před porotou a diváky. Za odměnu si všichni zpěváci užívali příjemnou  atmosféru a zasloužený potlesk.  První místo si vyzpívala  klientka z oddělení C.  Po celý rok bude putovního „PTÁKA ZPĚVÁKA“ opatrovat, aby ho příští rok předala dalšímu vítězi soutěže. 

16.3.2023

V tomto měsíci jsme opět uspořádali oslavu a klientům popřáli k jejich narozeninám. Přípitek, přání a posezení proběhlo v reminiscenční místnosti, kde jsme s klienty zavzpomínali jak dříve oslavovali své narozeniny. Tentokrát klientům žáci s p. učitelkami z Křenovic upekli i dort.

16.3.2023

Jako každý měsíc tak i dnes nás přišli navštívit canisterapeutičtí jezevčíci, kteří si naši klienti velmi oblíbili. Pomocí těchto psů se u klientů rozvíjí citové, rozumové i pohybové schopnosti.

16.3.2023

S blížícím se jarem přidáváme na otáčkách. V Hanáčku se během tohoto týdne klienti zapojili hned do několika zajímavých činností. V úterý v rámci tréninku používání domácích spotřebičů připravili s pracovnicí (výborný :-)) slaný závin a ve středu 15. 3. se jedna skupinka vypravila na první letošní exkurzi za prací. Tentokrát do nedalekého zahradnictví Mirwald v Bezměrově. Nejenže se klienti měli možnost seznámit s tím, jak to v takovém zahradnictví funguje a sami si vyzkoušet některé práce, zároveň si procvičili samostatné cestování hromadnou dopravou. Děkujeme pracovnicím zahradnictví Mirwald za jejich čas a ochotu a také za zajímavou zkušenost 😊👌

14.3.2023

Životní jubileum a to 90 let oslavila paní Zdeňka Štěpánková z Barborky.  To je opravdu úctyhodný věk, který si zaslouží  náležitou oslavu. Společně s ní tuto událost oslavila rodina, klienti a pracovníci domova.  K těmto krásným narozeninám přišli paní Zdeňce pogratulovat také zástupci města Kroměříže. Ještě jednou přejeme všechno nejlepší a hodně zdraví do dalších let. 💐🌺🌷🍰🥂

14.3.2023

S klienty jsme podruhé vyrazili na Výstavu Kamélií, která opět sklidila velký úspěch. Kromě toho jsme však plnili přání klientce, která se díky novému autu mohla dostat na invalidním vozíčku do rodné domoviny, kde žila 61 let. Mohla se také přivítat s rodinnými příslušníky a pejskem. 

14.3.2023

S klienty se snažíme dělat, co mají rádi, a proto zařazujeme pečení do našich pravidelných aktivit. Klienti při této činnosti mají prostor pro vzpomínání, procvičí jemnou motoriku a bonusem je jim to, že si na svém výtvoru pochutnají. 

13.3.2023

Dne 8.3. jsme stejně jako další ženy ve světě, oslavily Mezinárodní den žen. Aktivizační pracovnice si pro naše dámy připravily krásný kulturní program v podobě pěveckého a kytarového vystoupení pana Matouše Čepa. Pan Čep se následně zhostil také úkolu podarovat naše milé klientky růžičkou, což vykouzlilo úsměv na rtech snad každé z nich. 

13.3.2023

Dne 9. 3. 2023 jsme v zařízení uvítali na stáži milé kolegyně z DpS a DZR Nezdenice. Předmětem setkání bylo předávání našich zkušeností při zavádění paliativní péče do zařízení. Pro stážistky jsme připravili detailní prezentaci, prohlídku zařízení a drobné občertvení v podobě rohlíčků napečených našimi klienty. 

9.3.2023

Mřížkový koláč patří  k nejstarším cukrářským výrobkům na světě a k moučníkové klasice.   Je to naprosto skvělý linecký koláč,  který nás svou chutí a křehkostí dokonale naladí na nedělní pohodičku. Dělá se ze dvou plátů křehkého těsta spojených marmeládou nebo jinou náplní, kterou máte rádi. K dokonalému  vzhledu moučníku patří mřížka z těsta, která koláč krásně ozdobí a navíc prozradí i jeho náplň. Receptur odvozených od původního předpisu je mnoho. Hádejte, jaký recept si vybraly klienty z odlehčovací služby. Určitě byl úžasný.  

27.2.2023

Celý měsíc únor byl ve znamení masopustu 🐻, který končí od poloviny února do počátku března. Personál a klienti se zapojili do výroby masek, které zdobily denní stacionář. V celém domově Barborka proběhl 21. února masopustní průvod. Samozřejmě nechybělo pohoštění, které jsme s klienty připravili. Klienti si užili tancování 💃 s personálem v zahalené karnevalové masce. K masopustním tradicím patří smažení koblihů, ale my jsme zvolili pečení muffinů, které měly velký úspěch. Klienti ukázali své cukrářské nadání 👩‍🍳. Únor nám také přinesl mnoho úsměvů 🙂 a rytmizaci v denním stacionáři. Objevili jsme hudební nástroj Boom Whackers. Je to nástroj dnešní moderní doby. Jsou to tuby, které vydávají určitý tón 🎵. Úhozy tuby vyvolávají v celém stacionáři zážitek a snahu vnímání a zdokonalování v hudbě. Nechyběla ani výroba přání ke svatému Valentýnu 🥰,  kondiční cvičení a relaxace 🧘‍♀️.

10.3.2023

Mezinárodní den žen, připadající každoročně na 8. března, je mezinárodně uznávaný svátek stanovený Organizací spojených národů k výročí stávky newyorských švadlen v roce 1908.

8.3.2023

 Klienti z Barborky se  zúčastnili  kouzelnického představení  „KOUZELNÍKA KATONASE“,  ve kterém viděli různé iluze, magie, kouzla a břichomluvectví. 

10.3.2023

Sotva se oteplí počasí, klienti ze střediska Generála Svobody hned "vytáhnou paty" z domu. Tímto příspěvkem Vám představují jejich první letošní společný výlet do Kovozoo. Bylo to super

7.3.2023

 Věděli jste, že chůze je ten nejpřirozenější pohyb, jaký známe ?  Stačí krátká procházka jednou denně a budete zdravější, mít lepší náladu  a hlavně budete  stále fit.

8.3.2023

Dnes jsme se celé dopoledne věnovali našim klientkám u příležitosti mezinárodního dne žen. Nejprve jsme spolu vybrali oblečení, ve kterém se chtěly fotit. Poté u klientek probíhala úprava vlasů foukáním, výběr make-upu a líčení, lakování nehtů a následné focení. Klientky byly velice spokojené a naši péči si užívaly. Přejeme jim k tomuto dni všechno nejlepší a hlavně pevné zdraví.

6.3.2023

Taky máte rádi sladký závin z listového těsta ?  Kdo nemá,  nevadí. Můžete klidně vyzkoušet slanou variantu, stejně jako klienti z Barborky.

6.3.2023

Neznám snad nikoho, kdo by neměl rád palačinky. Určitě patří na seznam  nejoblíbenějších jídel z dětství. Říká se a stává se, že se první palačinka nepovede. Klientům z Barborky se ale povedly úplně všechny, dokonce  i ta první. 

3.3.2023

Od 13. února probíhala ve sklenících v Květné zahradě tradiční výstava kamélií. Letos s podtitulem „Kamélie v evropském umění“. Klienti z Barborky si tuto výstavu samozřejmě nenechali utéct a mohli tak vidět  čtyři desítky exemplářů, které jsou staré více než sto let.

6.3.2023

Dovolte nám podělit se s vámi o krásná slova dcery naší klientky. Moc děkujeme, vážíme si Vašich slov a jsme rádi, že to, co děláme, má smysl! 

3.3.2023

Vítáme Jaro pečením a zdobením velikonočních perníčků, opět ve spolupráci s žáky a jejich p. učitelkami z Křenovic.

2.3.2023

V dnešní slunečný den 🌞 nás v Kroměříži potěšil milý pozdrav z Ugandy!

24.2.2023

Chtěla jsem moc poděkovat za obětavou práci všech sestřiček ve vašem zařízení Barborka.  Hlavně p. Martině Krybusové, Lívii Procházkové. Obdivuji jejich profesionalitu a moc pěkný přístup ke svým klientům.  Všechny ty akce, výlety a milý přístup k nim. Děkujeme, odevzdávají víc než by musely, díky moc za ty léta práce.                                                                                                                                             

23.2.2023

21.2. 2023 jsme se klienty vypravili na výstavu kamélií v Květné zahradě. Nádhera střídala krásu a úžas, což ostatně můžete vidět na fotografiích. Co ale na výletu bylo speciální je to, že jsme poprvé vyrazili novým autem, které je určené také pro přepravu osob na invalidním vozíčku. Výletu se tak například mohla zúčastnit klientka paní L., které sen byl podívat se do rodné vsi Bezměrov a tak se naše posádka vydala přímo tam. Ani nemusíme popisovat, jakou radost klientka měla. Takových zážitků si prosíme více :-) 

23.2.2023

Dne 20.2. 2023 se Kašnou prohnal rej masek v čele s medvědem. Jako tradičně jsem oslavili Masopust ve velkém stylu, tančili jsme, zpívali jsme, hodovali jsme.  Věnovali jsme se klientům jak ve společných prostorách, tak individuálně na pokojích. 

22.2.2023

V současné době se oslavy MASOPUSTU konají v malých obcích, ale  i ve velkých městech po celé České republice. Pořádají se také maškarní bály, karnevaly a masopustní veselice.  Na Barborce tyto tradice taky dodržují a užívají si je.

25.1.2023

Měsíc leden byl na aktivizace velice pestrý. Zopakovali jsme si základy první pomoci, řešení různých situací při zranění. Nezapomněli jsme ani na základy hygieny. Důležitou součástí bylo životní prostředí. Pestrostí aktivit bylo zábavné dopoledne zaměřené na trénink paměti. Personál a klienti v DS si udělali radost z nových pomůcek, které využívají ke každodenní práci. Měsíc leden přinesl i slunné dny, které jsme využívaly na procházky. Nechyběla ani oslava narozenin a odpolední relax.

21.2.2023

Co mají společného SSKM, p. o. a Bwindi Orphans o. p. s.?

20.2.2023

Měsíc utekl jako voda a už bylo na Barborce opět spoustu radosti a smíchu s malými čtyřnohými  kamarády. 

20.2.2023

Oslavy narozenin mají klienti z Barborky moc rádi.  Nejdříve mají sice plné ruce práce s přípravami, ale potom si to všichni řádně užívají. 

10.2.2023

Smyslem a cílem canisterapie je zlepšení nebo udržení zdravotního stavu klientů. Tím je myšlen nejen stav fyzický, ale také psychický. Terapeutičtí psi jsou vycvičeni tak, aby pomáhali zlepšovat kvalitu života osob a rozvíjeli jejich sociální a psychosociální dovednosti.

15.2.2023

Svatý Valentýn se slaví každoročně 14. února jako svátek lásky a náklonnosti. Na Barborce ho oslavili valentýnskou  diskotékou, zdobením perníkových srdcí a kdo chtěl, mohl se nechat vyfotit ve valentýnském fotokoutku.  

12.2.2023

Víkendová aktivizace proběhla dle přání našich klientek. Chtěly si samy uvařit puding a upéct koláč. Personál jim dopomáhal s přípravou a pečením. Klientky zavzpomínaly jak i doma pekly koláče a těší se na další společné posezení při pečení koláčů.

15.2.2023

Dnes jsme klientům popřáli k jejich narozeninám. Pohoštění jim připravili žáci s p. učitelkami z Křenovic. Přípitek, přání a posezení proběhlo v reminiscenční místnosti, kde jsme s klienty zavzpomínali jak dříve oslavovali své narozeniny. Klienti si to užívali a těší se na další oslavu.

14.2.2023

S našimi klienty dlouhodobě spolupracujeme na zlepšení jejich pracovních dovedností a pokud to jejich schopnosti dovolí, podporujeme je také při hledání zaměstnání. I když je to nesnadný úkol, dnes se můžete na fotkách přesvědčit, že se to občas podaří a funguje to!  

13.2.2023

Dnes jsme s klienty škvařili sádlo na škvarky. Někteří si vyzkoušeli i zamíchat sádlo v kotlině. Nechyběl ani uvařený čaj a koláče. Klienti byli spokojeni. 

13.2.2023

V našem zařízení máme 4 nové pomocnice a všem říkáme "Sára". Nejedná se však o nové kolegyně, nýbrž o zvedací a stavěcí zařízení Sara Steady, díky kterému můžeme klienty pohodlně přesunout například z postele na vozíček. Pohodlí je zajištěno jak klientovi, tak pracovnicím. 

10.2.2023

Ve čtvrtek 9. února přišli za klienty DOZP Barborka studenti z dobrovolnického klubu ADRA.  Přinesli jim  plátěné tašky, které si naši klienti mohli nazdobit podle své fantazie.  Děkujeme moc všem  dobrovolníkům a studentům z dobrovolnického centra ADRA v Kroměříži, že za klienty pravidelně docházejí a věnují jim spoustu svého volného času. 

9.2.2023

Pracovníci s klienty nacvičili reálné situace ze života, které by mohli ohrozit jejich život např. úraz elektrickým proudem, utonutí, požár, přecházení přes silnici, bodnutí hmyzem  …. Každé oddělení si připravilo  jednu situaci,  kterou nejprve předvedli špatně.  Všichni diváci potom hledali správné postupy při nebezpečných a rizikových situacích a diskutovali, jak správně postupovat.  Poté byla riziková situace znovu předvedena, ale správným způsobem.  

8.2.2023

V měsícu únoru nás opět navštívili terapeuti s pejsky. Canisterapie je u klientů oblíbenou činností, proto ji zprostředkováváme dvakrát do měsíce. Psi se klientům věnují jak skupinově, tak individuálně. 

8.2.2023

20 let a stále s úsměvem? I takhle to jde, když se pracuje se srdcem na pravém místě a v sociálních službách Opět velké díky a velký obdiv za vše co pracovnice Hanka pro klienty během 20 let u Sociálních služeb města Kroměříže dokázala. a my jsme rádi, že je součástí právě našeho týmu

13.1.2023

V pátek 13.1.2023 si přišli malí i velcí fandové na své. Již tradičně se konal den otevřených dveří na stanicích profesionálních hasičů ve Zlínském kraji. Náš Denní stacionář u toho nesměl chybět. Prohlédli jsme si zázemí profesionálních hasičů a seznámili jsme se s jejich nelehkou prací. Děkujeme všem hasičům za jejich práci, která je velice náročným povoláním.

5.2.2023

Máte zájem smysluplně trávit volný čas a pomáhat tak druhým? Ozvěte se, naši klienti čekají právě na Vás! ❤️👍🤸‍♂️🚲

18.1.2023

Dnes jsme spolu s žáky odborného učiliště a jejich p. učitelkami z Křenovic oslavili narozeniny klientů. Popřáli jsme jim do dalších let všechno nejlepší a hlavně zdraví. Pohoštění bylo zajištěno a také každý klient dostal dárek. 

2.2.2023

Venku je stále ještě chladno a sychravo. Zimní období je ideální pro různé domácí aktivity - třeba "experimenty" v kuchyni. Klienti a pracovníci Hanáčku tentokrát společně pekli - sladký dezert ke kávě a pro milovníky slaného škvarkové pagáčky. Výsledky jsme hned "otestovali" při dopolední svačině a musíme říct, že se povedly!!

26.12.2022

Na rozdávání dárků se klienti z Barborky těšili celý den.  A konečně se dočkali.   🧡💚💛

16.12.2022

Klienti z Barborky si od Ježíškových vnoučat přáli vánoční koncert.  Toto přání jim splnila 12. prosince  Mgr. Olga Michálková, která jim zahrála a zazpívala spoustu písní různých žánrů.  Mooooc děkujeme. 

30.1.2023

Věděli jste, že kroměřížská konzervatoř je třetí nejstarší konzervatoří v českých zamích ?  Předcházely jí jen konzervatoře v Praze a Brně.  Děkujeme tímto studentům  a Mgr. szt. Martině Macko za koncert, který  dne 26..1. 2023 uspořádali pro naše klienty. 

26.1.2023

Je tady nový rok a hned na jeho začátku navštívili klienty z Barborky jejich psí kamarádi. Na všech odděleních bylo opět plno radosti z těchto malých a úžasných pejsků. 

27.1.2023

S potěšením bychom chtěly oznámit, že naše zařízení dostalo auto k přepravě až 9 lidí, nyní můžeme vyrážet na výlety s klienty mnohem častěji. Co je ale na našem novém autě unikátní je to, že jeho systém umožnuje přepravu lidem na invalidním vozíčku. Auto je totiž vybaveno speciální pojízdnou plošinou, která umožňuje klientům na vozíčku bezpečný nástup do vozidla. 

6.1.2023

Tříkrálový koncert aneb Příběh o Marii v kostele Nanebevzetí Panny Marie si klienti z Barborky hodně užili. Před koncertem se ještě stačili vyfotit u vánočního stromu  na Velkém náměstí. 

12.1.2023

Dne 6.1. 2023 jsem s klienty vyrazili do kostela Panny Marie poslechnout si Tříkrálový koncert. Jelikož tento kostel máme "co by kamenem dohodil", koncertu se zúčastnilo 25 našich klientů a to zejména těch, kteří používají invalidní vozíčky. 

2.1.2023

Poslední den v roce "Silvestr" na Barborce  řádně oslavili. 

9.1.2023

Pár dní po Novém roce jsme s klienty dostali chuť na pomazánku. A jelikož umíme za práci vzít, sami jsme si ji připravili. Pomazánka byla sýrová a česneková, všem chutnala. Klienti si u práce zavzpomínali na recepty, které doma používali a cvičili jemnou motoriku. 

3.1.2023

Od 1. ledna 2023 je činnost sociálních služeb STD Hanáček a Podpora samostatného bydlení, které se již několik let věnují podpoře osob s mentálním postižením a jejich začleňování do běžné společnosti, financována v rámci projektu "Podpora a rozvoj vybraných druhů sociálních služeb ve Zlínském kraji III". Tento projekt realizuje Zlínský kraj ve spolupráci s fondy Evropské unie. 

27.12.2022

Štědrovečení večeře s přípitkem v Chráněném bydlení Květná. Jsou skvělá parta...nejen o Vánocích 🤩🥳

23.12.2022

Vánoce jsou svátky klidu a pohody. Přejeme krásné chvíle u vánočního stolu se svými blízkými a do nového roku 2023 hlavně hodně zdraví. Děkujeme touto cestou panu Pavloví Kochovi za živý vánoční stromeček, pro klienty z oddělení D,  který jim udělal velkou radost. 

20.12.2022

Předvánoční setkání klientů v Denním stacionáři se neslo v duchu vánočních tradic, zvyků, koled, dárků a samozřejmě nesměly chybět dobroty, které poslali rodiče. Za což jim velice děkujeme. 🙏

7.12.2022

V herně Denního stacionáře máme vytvořený adventní kalendář, který nám na jeden z dnů určil úkol, jednalo se o zvyšování fyzické kondice, protože "VE ZDRAVÉM TĚLE, JE ZDRAVÝ DUCH"- Proto jsme se prošli městem a prohlédli si v předvánočním čase tamní výzdobu.

6.12.2022

Naši klienti přijali pozvání na akci Den otevřených dveří, které bylo pořádáno v rámci oslav 30. výročí Základní školy a Mateřské školy v Kroměříži, F. Vančury. Bývalí absolventi si prohlédli znovu prostory školy, pozdravili se s kamarády a zavzpomínali s učiteli na svá studijní léta. Ve škole byl připravený jarmark, občerstvení a na závěr jsme shlédli divadelní představení. Tímto ještě jednou chceme poděkovat za pozvání.

28.11.2022

Začíná advent, doba pro rozjímání před blížícími se Vánocemi

5.12.2022

Do denního stacionáře první týden v prosinci přišli zástupci města a Domu kultury v Kroměříži jakožto Mikuláš s andělem a čerty. 👼👹 Pomohli nám navodit tu správnou předvánoční atmosféru. 🎄 Dostali jsme balíčky s ovocem, papírový betlém a někteří naši klienti poporvé ochutnali punč. 

22.12.2022

Dnes si naši pracovníci spolu s vedením Domova pro klienty připravili Vánoční živý betlém. Společně jsme si zazpívali Vánoční koledy a popřáli si Veselé Vánoce. 

21.12.2022

Vánoce se blíží a s nimi i čas na zasloužený odpočinek. Ještě než se definitivně rozejdeme za oslavami, chtěly jsme poděkovat našim klientům za jejich dobrou práci. Pracovnice pro ně připravily vánoční "tombolu", ve které si každý mohl vybrat malou pozornost v podobě výrobků z našich dílen. 

21.12.2022

Celý prosinec se připravujeme na Vánoce - pečeme, zdobíme, tvoříme a užíváme si vánočních vystoupení, například ZŠ Gorkého, kterým tímto moc děkujeme.