INFO KORONAVIRUS (průběžně aktualizujeme!!!!)

Aktuality

šipka Zpět na úvodní stránku

 

Zřízena informační linka

V souvislosti s novým koronavirem COVID – 19 byla zřízena informační linka Sociálních služeb města Kroměříže, příspěvková organizace. S případnými dotazy se obracejte na Mgr. Danu Brhelovou, tel: 727 825 070

 

Zákaz donášení a předávání věcí klientům služeb

Rodinní příslušníci nesmí donášet uživatelům pobytových služeb jakékoliv věci, osobní předměty, jídlo apod., s výjimkou pobytové odlehčovací služby. Důvodem je zajištění ochrany klientů služeb, z možného šíření nákazy formou infikovaných předmětů. Ve výjimečných případech je nutno kontaktovat vedoucí služby pro individuální a bezpečné řešení situace.

 

Zákaz návštěv ve všech zařízeních Sociálních služeb města Kroměříže

 Sociální služby města Kroměříže, p. o. s platností od 6. března 2020 zakazují návštěvy ve všech svých zřizovaných sociálních službách do odvolání. Toto opatření je vydáno na základě doporučení Krajské hygienické stanice ve Zlínském kraji.  

Zdůvodnění:
Epidemiologická situace ve světě ukazuje, že se zvyšuje počet onemocnění COVID-19 způsobené virem SARS-CoV-2. Klinické příznaky onemocnění se s největší pravděpodobností mohou objevit v různé míře intenzity, a proto je na základě těchto symptomů nelze odlišit od běžného respiračního onemocnění. Inkubační doba onemocnění je v doporučeních uvedena maximálně 14 dnů. V těchto dnech bylo v České republice potvrzeno 8 onemocnění novým typem koronaviru u osob, které pobývaly v Itálii. Mezi rizikové regiony s komunitním šířením nákazy jsou regiony Benátsko, Lombardie, Emilia-Romagna a Piedmont, kde je potvrzen komunitní přenos. Tento týden končí jarní prázdniny ve Zlínském kraji a v nejbližších dnech se budou navracet rekreanti z těchto oblastí, přičemž nelze vyloučit možnost importu nákazy do Zlínského kraje. Je známo, že nejvyšší míra úmrtnosti na onemocnění COVID-19 je u pacientů se závažným základním onemocněním a u seniorů.