APELUJEME NA NÁVŠTĚVY NAŠICH ZAŘÍZENÍ

Aktuality

šipka Zpět na úvodní stránku
Obyvatelé našich domovů pro seniory potřebují bezpečí.....

 

Jaro letošního roku přineslo do domovů, v nichž žijí senioři, zcela novou zkušenost. Kvůli  jejich ohrožení nemocí Covid 19 byly všechny domovy po dlouhé týdny uzavřeny. Klienti byli odděleni od okolního světa, aby se zmírnilo riziko toho, že se infekce po domově rozšíří jako lavina.

Všichni zaměstnanci domovů se usilovně snažili zajistit bezpečné podmínky. Desinfekce a úzkostná čistota se dostala na druhé místo hned po péči o klienty. Dnes jsou domovy zase otevřeny, návštěvám ale zůstává povinnost dodržovat jednoduchá pravidla. Dalo by se říci, že slovo povinnost by  zde mělo být nadbytečné a to, že všichni chrání své blízké před rizikem jakékoliv infekce, by dnes už mělo být samozřejmostí.

Každý den se stoupajícím znepokojením sledujeme narůstající počet pacientů s diagnózou Covid 19 v České republice i na Kroměřížsku a znovu se začínáme obávat o zdraví obyvatel našich domovů. Pozorujeme také, že někteří návštěvníci ztrácejí ostražitost a k pravidlům občas přistupují poněkud „inovativně“.

Považujeme tedy za nutné zopakovat základní pravidla, která platí nejen pro návštěvy v domovech pro seniory, ale vlastně všude, kde se setkáváme se zranitelnými lidmi. Pravidla přece pomáhají tomu, aby pro nás nejbližší lidé neonemocněli.

Když tedy půjdete do některého domova pro seniory na návštěvu, vždycky si určitě vezměte roušku. Při vstupu do zařízení použijte desinfekci na ruce. Přicházejte pouze a jedině tehdy, pokud se cítíte naprosto zdraví. Před odchodem ze svého domova se ještě zamyslete, jestli jste se nepohybovali v rizikovém prostředí a pokud si nejste jisti, raději osobní návštěvu o pár dní odložte a domluvte si v domově videohovor. Pracovníci domova vám rádi vyhoví a ocení váš odpovědný přístup.

Přijdou Vám uvedená pravidla jasná? Tak vězte, že mnohé návštěvy je nerespektují a přicházejí do domovů s horečkou, nachlazení a bez roušky.

Prosíme Vás, našim cílem je, aby se Covid 19 klientům domovů, ale také pracovníkům Sociálních služeb města Kroměříže vyhnul. A zaměstnanci by byli neradi, kdyby museli dveře domovů zase zavřít. Obyvatelům domovů by to bylo nepochybně velmi líto. Pomozte nám zajistit bezpečí pro kroměřížské seniory a chovejte se zodpovědně!

Děkujeme.