Cookie Consent by Free Privacy Policy website
Název loga
A-   |   A   |   A+

O nás


Přečíst nahlas

 

Chráněné bydlení Květná je registrovanou pobytovou službou sociální péče (reg. č. 3815405), zřízenou příspěvkovou organizací Města Kroměříže – Sociální služby města Kroměříže – k 1. 7. 2020. Služba je poskytována na 2 střediscích.

 

Poslání služby

Posláním Chráněného bydlení Květná je vytváření takových podmínek, které umožní dospělým lidem s mentálním nebo kombinovaným postižením žít v co nejvyšší možné míře běžným způsobem života jejich vrstevníků. Klienta podporujeme při zvládání běžného života, přebírání zodpovědnosti za své jednání a při začleňování do běžného života v komunitě. 

 

Cíl služby

Cílem je podporovat klienta v následujících oblastech:

 

 • Začleňování do běžné společnosti (komunity)
 • Větší samostatnost při hospodaření s penězi
 • Uplatnění na trhu práce
 • Získání větší samostatnosti v péči o sebe a svou domácnost
 • Zodpovědnost za důsledky svého jednání
 • Udržování a rozvoj sociálních vazeb (rodinné, sousedské, partnerské)

 

Pro koho je služba určena? (cílová skupina služby)

Dospělí lidé s mentálním nebo kombinovaným postižením od 18 do 64 let věku, v nepříznivé sociální situaci, které mají sníženou soběstačnost z důvodu mentálního postižení, případně v kombinaci s jiným typem zdravotního postižení, kdy mentální postižení převažuje.

 

Službu zajišťujeme osobám:

 • s mentálním postižením (s potřebou nízké a střední míry podpory), 
 • s kombinovaným postižením, avšak s převažujícím postižením mentálním,
 • které svým životním stylem dlouhodobě nenarušují soužití v komunitě (např. nadměrným užíváním alkoholu a jiných návykových látek, agresí, sexuálním obtěžováním atd.),
 • jejichž zdravotní stav umožňuje poskytování sociální služby bez přítomnosti zdravotnického personálu,
 • kterým nebyla v době kratší než 6 měsíců před podáním žádosti o poskytnutí služby, vypovězena smlouva o poskytnutí téže sociální služby, z důvodu porušování povinností vyplývajících ze smlouvy.

 

V nepříznivé sociální situaci se nachází zájemce, který potřebuje podporu, nebo pomoc nejméně ve 3 z následujících oblastí:

 

 • běžné úkony v domácnosti (úklid, péči o prádlo, obsluha domácích spotřebičů apod.)
 • hospodaření s penězi
 • cestování (pěšky, nebo s využitím prostředků hromadné dopravy)
 • zajišťování svých záležitostí u lékaře, na úřadech, v zaměstnání, zajištění volnočasových aktivit
 • navazování přiměřených sociálních kontaktů (ochrana před zneužitím)
 • péče o svou osobu (pravidelná hygiena, výměna oděvů)
 • zajištění stravy (nakupování, příprava či zajištění stravy)
 • dodržování lékařských kontrol k udržování nebo zlepšování zdravotního stavu
 • nalezení a udržení si práce.

 

Kapacita služby

Celkový počet lůžek: 14

 • Středisko Generála Svobody: 9
 • Středisko Braunerova: 5

 

S čím Vám můžeme pomoci?

 • zvládání běžných úkonů v domácnosti (úklid, péče o prádlo, obsluha domácích spotřebičů apod.),
 • hospodaření s penězi,
 • cestování s využitím prostředků MHD,
 • zajištění Vašich záležitostí u lékaře, na úřadech, v zaměstnání, zajištění volnočasových aktivit,
 • zvládnutí péče o vlastní osobu (pravidelná hygiena, výměna oděvů),
 • zajištění stravy (nakupování, příprava či zajištění stravy),
 • dodržováním lékařských kontrol k udržování nebo zlepšování zdravotního stavu
 • nalezením a udržením si práce.

 

Zkrátka se získáním vyšší míry samostatnosti a nezávislosti...

 

Jak služba funguje?

Chráněné bydlení Květná poskytuje péči ve dvou střediscích. Přímou péči zajišťuje celkem 11 pracovníků v sociálních službách,  kteří se střídají v nepřetržitém provozu.

 

Pracovníci pomáhají klientům během dne se zajištěním jejich potřeb v domácnostech nebo je doprovázejí k vyřízení svých záležitostí (nákupy, lékařské prohlídky, zaměstnání, volnočasové aktivity atd.).

 

Doba poskytování služby

Služba na obou střediscích je zabezpečena nepřetržitě, 24 hodin denně. Na středisku Gen. Svobody je v noční době na telefonu.

 

I. Chráněné bydlení Květná - středisko Generála Svobody (služba poskytována od 1. 7. 2020)

Klienti žijí v třípatrovém bytovém domě v centru Kroměříže v samostatných bytech o dispozici 3+1. Jednu domácnost tvoří 3 spolubydlící, kteří kromě dvou samostatných ložnic společně využívají obývací pokoj, kuchyni, koupelnu a WC. V přízemí budovy je zázemí pracovníků. Služba je zajištěna nepřetržitě, v noční době na telefonu.

 

II. Chráněné bydlení Květná - středisko Braunerova (služba poskytována od 1. 7. 2021)

Klienti žijí v rodinném domě se zahradou v okrajové části města Kroměříže. Klientům jsou k dispozici 2 dvojlůžkové ložnice a 1 jednolůžková. Dále využívají v přízemí společnou kuchyň s jídelním a obývacím koutem, koupelnu s vanou, sprchovým koutem a dvěma umyvadly, samostatné WC. Klientům poskytuje dostatek soukromí velká zahrada s posezením. V těsné blízkosti se nachází prodejna potravin i autobusová zastávka MHD. Pracovníci mají své zázemí v patře domu. Služba je zajištěna nepžetržitě.Rychlý kontakt


 

Riegrovo nám. 159, 767 24 Kroměříž

IČO: 71193430
DIČ: CZ71193430

 

ID 3815405

Zřizovatel:

Město Kroměříž, Velké náměstí 115/1, 767 01 Kroměříž

 

 

 

Středisko I:
Gen. Svobody 1194/15, 767 01 Kroměříž
Stálá služba Gen. Svobody: 607 192 320


Středisko II:
Braunerova 2433/48, 767 01 Kroměříž
Stálá služba Braunerova: 722 992 903

Provozní doba služby: nepřetržitý provoz
Provozní doba kanceláře pro žadatele (Gen. Svobody 1194/15, Kroměříž):

PO -  12:30 - 15:30 hod.
ST   - 07:00 - 17:00 hod.


polední přestávka: 12:00 - 12:30 hod.

 

 

Aktuality


Přečíst nahlas

7.5.2024

Duben začal na obou střediscích chráněného bydlení oslavou velikonočních svátků. Pracovnice připravily pro koledníky malovaná vajíčka a pohoštění. Mládenci si nachystali pomlázky a vyšlehali holky pěkně dle tradic. Jaro je napříč středisky CHB ve znamení turistiky a trávením volného času v přírodě. Obě střediska se vydala na několik výšlapů po okolí. Jen pro představu několik cílů jarních toulek našich klientů po okolí Kroměříže, třeba inspirují i vás! Vodní elektrárna Strž, Záhlinické rybníky, Dolní zahrady procházka lesem k zámečku, Chropyňský rybník, výšlap s opékáním špekáčků, procházky s vypůjčeným pejskem z útulku pro psy Čápka Kroměříž.  Někteří milovníci výstav navštívili Výstaviště Kroměříž a jeho tradiční výstavu Floria a pokochali se krásnými aranžemi květin, ale i vystavenými auty a čtyřkolkami. Stejná parta navštívila také zámek v Bystřici pod Hostýnem a jeho výstavu Kočárky a panenky našich babiček a maminek. Klienti však netrávili čas jen turistikou a poznáváním okolí, ale věnovali se např. i úklidu dvorku u domu, nebo chystáním dobroty k odpolední kávě po dobře odvedené práci. 

4.4.2024

Březen v naší službě Chráněné bydlení Květná proběhl ve znamení příprav na jaro, velikonoční svátky, ale zároveň i delším trávením volného času venku, v přírodě, na procházkách, výletech. Klienti ze střediska Braunerova se věnovali především úklidu dvorku, přípravě zahrádky a dekorováním domu v jarním duchu. Své pravidelné procházky směrovali spíše za město, do přírody. V lese si nasbírali medvědí česnek, kterým si pak ozvláštnili svůj jarní jídelníček. Klienti ze střediska Generála Svobody realizovali výlet do nedalekého Přerova, kde navštívili Muzeum J. A. Komenského, tady klienty zaujaly především ukázky školních tříd z různých historických období. Poté zavítali do expozic archeologie Přerovska, národopisu Hané a entomologie. Klienti obdrželi k expozicím erudovaný výklad průvodce a byli z prohlídky nadšení. Z dalších aktivit si klienti užili netradiční zážitek virtuální reality v Muzeu Kroměřížska. Navštívili Bleší trh Domova se zvláštním režimem Strom života a provedli několik výšlapů po okolí Kroměříže. V neposlední řadě se klienti i pracovníci chráněného bydlení zapojili do ponožkové výzvy, kdy touto symbolickou maličkostí vyjádřili svou podporuju lidem s Downovým syndromem v rámci Světové dne Downova syndromu 21. března.

2.4.2024

Jarní slunečné počasí nenechá nikoho jen tak stát, nebo posedávat v klidu. Ani naši klienti nezahálí a pustili se do příprav na jaro. Na středisku Braunerova se klienti věnovali zahradnímu úklidu, výsadbě kytiček do truhlíku a dekorací a výzdobě domu. Mužská část osazenstva provedla úpravu zahrady, trávníku i dvorku. Máme to tu ale hezké!

11.12.2023

V páteční podvečer se naše parta vypravila na výstavu Severní pól, kterou pořádalo Výstaviště Kroměříž. Zde klienti nasáli vánoční atmosféru a navštívili Santovu vesnici. Cestou byli překvapeni alpskými strašidly krampusáky a večer završili parádním koncertem bigbítové kapely Polygon Rock.

8.12.2023

Páteční podvečer 1. prosince nám, klientům Chráněného bydlení Květná, ozvláštnil příjezd Vánočního kamionu na Velké náměstí v Kroměříži. Spolu s kamionem přijel také Santa Claus a jeho skřítci, jenž se postarali o bohatý kulturní program plný písniček, soutěží a zábavy pro děti i dospělé. Vánoční atmosféru celé akce podpořila také vydatná chumelenice, po které nám přišel vhod horký čaj s medem.

5.12.2023

Je tady prosinec a v Chráněném bydlení Květná pomalu začínají přípravy na Vánoce. Domácnosti si klienti zdobí dekoracemi s vánoční a zimní tématikou. Začíná se péct vánoční cukroví, na které se všichni moc těší a při pečení nenápadně uždibují kousíčky! Díky sněhové nadílce je třeba přiložit ruku k dílu a odklidit napadaný sníh, ale vždycky se najde čas i na zimní radovánky! ;-)

5.12.2023

30.11.2023 si naši klienti užili tradiční Ples Sociálních služeb Města Kroměříž, který měl podtitul Ples v barvách podzimu. Akce se konala v Kulturním domě v Kroměříži a klienti tuto akci hodnotí jako velmi vydařenou. K tanci i poslechu jim hrála živá hudba - skupina Spam rock, bylo zajištěno taneční vystoupení žáků ZUŠ Kroměříž, chutné občerstvení a v neposlední řadě si účastníci užili společnou zábavu u stolů i na tanečním parketu. 

5.12.2023

V průběhu podzimních měsíců oslavilo několik našich klientů své narozeniny. Oslavy v Chráněném bydlení Květná zpravidla probíhají podle zažitého nepsaného scénáře. 

10.10.2023

První říjnový víkend byl v Kroměříži ve znamení velké akce. Každoročně se koná Den uniformovaných sborů a tady chráněné bydlení rozhodně nesmí chybět 😎.

10.10.2023

První várka běžných denních povinností  je tady!

2.10.2023

Přestože to není v chráněném bydlení jenom zábava, přinášíme fotky z nedávných zábavných dní.

2.10.2023

Malé ohlédnutí za VELKOU zábavou!

20.9.2023

Naše parta strávila společnou rekreaci na Horní Bečvě. Počasí nám přálo, proto jsme čas využili především k vycházkám do přírody, poznáváním krajiny, krás lesa, ale i hub, kterých jsme nasbírali opravdu hodně! Užili jsme si spoustu zábavy při společných hrách a soutěžích, zpívali jsme o titul "superstar", tančili jsme a večer si opékali špekáčky. Ubytování bylo skvělé a obědy výborné, ani se nám nechtělo vracet zpátky!

11.9.2023

Dlouho plánovaná dovolená s kamarády v Horní Bečvě je tady! 🐸🐛🌳

8.9.2023

 V rámci oslav 760. výročí Kroměříže se klienti Chráněného bydlení Květná zúčastnili rozlučkové akce s prázdninami v areálu kroměřížského přístaviště s názvem Ahoj léto! Vyhlídková plavba po řece Moravě se všem moc líbila, sluníčko krásně svítilo, na palubě vládla skvělá nálada. Těšíme se na další společné zážitky!

16.6.2023

Ve čtvrtek 15. 6. 2023 meli klienti STD Hanáček a CHB Květná vzácnou návštěvu. Přijela za námi nprapor. Ing. Barbora Balášová - preventistka z místního oddělení Policie ČR. Seznámila nás s prací Policie, probírali jsme některá důležitá témata (např. jak se bezpečně pohybovat na silnici) a trpělivě odpovídala na všechny naše zvídavé otázky 😉 Měli jsme možnost prohlédnout si policejní služební vůz a vyzkoušet si, jaké to je, když jste zatčení (nasazování pout, snímání otisků). Děkujeme za návštěvu 👮‍♀️😊

9.6.2023

Červnové aktivity v CHB Květná:) Někdo běhá v barvách, někdo sází barevné kytky

2.6.2023

Stejně jako loni tak i letos klienti z Chráněného bydlení vystoupili na Festivalu nejen zdravotně postižených , který se konal v Prostějově. Na facebookových stránkách Chráněné bydlení Květná máte i videa

23.5.2023

V polovině května konečně vykouklo sluníčko a klienti ze střediska Braunerova toho ihned využili:) Monča upekla perníkový koláč a protože bylo krásně, relax na zahradě vylepšili opékáním špekáčků..

31.3.2023

Jaro: krásná připomínka toho, jak krásná může být změna:) A my se vydali v první sluníčkové dny za zvířáty 🐔🐎...tak snad 🌞vykoukne i tento víkend..a po vydatné procházce, nesměla chybět ani lehká svačinka..

10.3.2023

Sotva se oteplí počasí, klienti ze střediska Generála Svobody hned "vytáhnou paty" z domu. Tímto příspěvkem Vám představují jejich první letošní společný výlet do Kovozoo. Bylo to super

8.2.2023

20 let a stále s úsměvem? I takhle to jde, když se pracuje se srdcem na pravém místě a v sociálních službách Opět velké díky a velký obdiv za vše co pracovnice Hanka pro klienty během 20 let u Sociálních služeb města Kroměříže dokázala. a my jsme rádi, že je součástí právě našeho týmu

5.2.2023

Máte zájem smysluplně trávit volný čas a pomáhat tak druhým? Ozvěte se, naši klienti čekají právě na Vás! ❤️👍🤸‍♂️🚲

27.12.2022

Štědrovečení večeře s přípitkem v Chráněném bydlení Květná. Jsou skvělá parta...nejen o Vánocích 🤩🥳

28.11.2022

Po roce s koronavirem se opět mohli všichni společně pobavit, dámy "načančat" a pánové oprášit obleky - hrála kapela, vystoupili žáci tanečního oboru ZUŠ Kroměříž a dobrá nálada nikomu nechyběla. Takový byl Korálkový ples Sociálních služeb města Kroměříže...My moc děkujeme

11.10.2022

Klienti si tento víkend udělali v ryze kreativním duchu a to vydařenou návštěvou Výstaviště Kroměříž na akci FLORIA DUŠIČKY 2022. Do svých bytů si tak mohli vyrobit vlastní podzimní dekorace a shlédnout nejednu expozici výpěstků ze zahrady..děkujeme:)

27.9.2022

Tento náročný, ale zážitky plný víkend, začal klientům CHB pátečními volbami, kterých se někteří jako zodpovědní občané účastnili Poté navštívili edukační výstavu domácích zvířat v Kroměříži a víkend zakončili svojí oblíbenou kapelou Duo Jamaha a spolu se svými oblíbenci mimo tanec "střihli" i fotky. Byl to krátký, ale úspěšný víkend, nemyslíte?

25.9.2022

To už se zase v CHB Květná stěhuje??? 😮 ANO! 

23.9.2022

Schopnosti, stejně jako svaly rostou tréninkem Klienti CHB začali chodit do posilovny a díky sponzorskému daru od soukromé osoby si mohli do své domácnosti pro takové tréninky pořídit rotoped. Tímto velké díky našemu sponzorovi a sportu zdar !!

6.9.2022

V pondělní slunečné odpoledne Sociální služby města Kroměříže poctila vzácná návštěva. Zavítal k nám Ing. M. Jurečka, ministr MPSV. Uvítali jej i klienti CHB Květná svým pěveckym vystoupením. A jako správní superstar se před svým vystoupením odreagovali ve společnosti přátel a novým zážitkem, kterým byla plavba lodí po řece Morava.

5.9.2022

Dnes další první školní den a tentokráte s paní učitelkou! Už i Lukáš se dočkal a 5. 9. zahájil na SŠ Euroinstitut výuku a v jeho případě individuální 👍.

1.9.2022

Je na čase se rozloučit s létem! Klienti z Chráněného bydlení Květná si ho užili na maximum, o čemž se můžete přesvědčit v přiložených fotografiích a podívat se, kde všude byli.🥳 

1.9.2022

Celý život je potřeba se vzdělávat, stačí, když se člověku jen trochu chce!

21.8.2022

Jaký by asi byl život na zámku? To si v sobotu během prohlídky toho kroměřížského, promýšleli někteří klienti chráněného bydlení spolu s těmi z podpory samostatného bydlení. Výsledek je jasný: doma je nejlépe!

5.8.2022

Pohyb je důležitý pro zdraví a dokáže člověku zaručeně zlepšit náladu. To je známá věc. Proto se i klientky CHB Květná snaží na něj nezapomínat. V úterý 4. 8. 2022 jsme si zacvičily v pohybovém studiu speciálně pro ženy PanaX v Kroměříži. Nezastavilo nás ani horko, určitě jsme necvičily naposledy! Děkujeme trenérkám za milý a profesionální přístup.

28.6.2022

Léta dřiny se vyplatily, výuční list máme v kapse! Úspěšní absolventi (klienti CHB Květná) SŠ Euroinstitut se Vám spolu se svým vyučujícím představují.

3.6.2022

Ve čtvrtek 2. 6. 2022 jsme přijali milé pozvání našich skoro "sousedů" - personálu kroměřížské Psychiatrické nemocnice. Někteří z klientů Chráněného bydlení Květná a Podpory samostatného bydlení se zúčastnili tradičního sportovního dne v areálu nemocnice. Připraveno pro ně bylo několik stanovišť, kde mohli různými způsoby testovat své sportovní dovednosti - rovnováhu, koordinaci, rychlost, přesnost... Všichni účastníci si aktivně prožitý společný čas užili a kromě diplomu si odnesli i příjemné vzpomínky. Děkujeme a příště zas :-)

1.6.2022

Dne 27. 5. 2022 se v Prostějově konal FESTIVAL NEJEN ZDRAVOTNĚ POSTIŽENÝCH. Diváci se mohli přesvědčit, že zdravotně postižení lidé se umí bavit, připravit zábavu a skvělá vystoupení. Všichni klienti z Chráněného bydlení Květná se také za podpory pracovníků zapojili a připravili si pěvecká vystoupení. Podívat se přišlo spousta zvědavých diváků, ale také celé vedení města Prostějova. Atmosféra festivalu byla úžasná a klienti si to moc užili. 

25.5.2022

Stále se zlepšujeme a vzděláváme. Sledujeme aktuální trendy v oblasti sociálních služeb. Zástupci STD Hanáček, Podpory samostatného bydlení a Chráněného bydlení Květná se v úterý 24. 5. 2022 zúčastnili II. Konference projektu Transformace pobytových služeb pro osoby se zdravotním postižením ve Zlíně.

20.5.2022

O víkendu klienti chráněného bydlení nelení... Milovníci čtyřnohých mazlíčků využili možnost venčení pejsků z Městského útulku pro psy Čápka Kroměříž a ostatní se byli projít na letiště v Kroměříži, kde nám milý pan pilot udělal přednášku. Tímto mu ještě jednou děkujeme:)

19.4.2022

Letošní velikonoce proběhly ve znamení osvěžení tradic, odpočinku,  ale i oslav narozenin a dobrého jídla. Na obou střediscích se napeklo, vzájemně se navštívili přátelé, v jednom případě i čtyřnohý.

19.4.2022

Kvůli nepříznivému počasí odkládaná akce "Ukliďme Česko" se tentokráte konala ve státní svátek v pátek 15. 4. 2022. Klienti chráněného bydlení Květná se již druhým rokem do úklidu svého okolí aktivně zapojili za což jim organizátor poděkoval i drobným občerstvením. Budeme se těšit opět za rok!

23.2.2022

Děkujeme Nadačnímu fondu Tesco za výběr našeho projektu "ZAHRADA PRO ŽIVOT" pro hlasování v prodejně TESCO Kroměříž a všem 3.390ti spokojeným nakupujícím za hlasování ve prospěch našich klientů!

14.1.2022

Projekt Chráněného bydlení Květná "Zahrada pro život" se už brzy utká o hlasy nakupujích v pobočce Tesco Kroměříž. Přijďte nám také v období od 17. 1 . do 13. 2. 2022 hodit svůj hlas a pomoci tak ke zpříjemnění každodenního života uživatelů střediska Braunerova. Děkujeme za Vaši podporu!

25.8.2021

Chráněné bydlení Květná slavnostně otevřeno

25.8.2021

Naše domácnosti jsou plné moderního vybavení a spotřebičů, které nám ulehčují život a péči o domácnost. Bez některých spotřebičů či internetu si žití nedokážeme představit. Jaký způsobem ale žili naši předci? Všechny tyto informace spolu s prohlídkou dobových stavení jsme se dozvěděli v souboru lidových staveb v Rymicích. Nejen, že jsme se dozvěděli něco z historie, ale také jsme nacvičovali orientaci v jiném prostředí, než je naše Kroměříž. Trénovali jsme orientaci v jízdních řádech a našeho trampského ducha při rozdělávání ohně a opékání špekáčků. 

13.7.2021

Ještě jsme se ani nestihli pořádně zabydlet, a už nás čekala první oslava narozenin, kterou jsme si užili při společném posezení na zahradě. Oslavenci jsme pomohli s přípravami a poté společně zasedli ke stolu, kde jsme hodovali. No, posuďte sami, jak se oslava povedla...

9.7.2021

Léto je v plném proudu a nám se  po dlouhé době naskytla příležitost opět vyrazit za kulturou. Dozvěděli jsem se o koncertě na výstavišti, tak jsme neváhali a i přesto, že druhý den nás čekal pravidelný úklid a vaření, jsme zůstali až do pozdních večerních hodin. Atmosféra byla skvělá a počasí nám také přálo. Pořadatelům velmi děkujeme za darované vstupenky, výborné občerstvení a studené pivo.

3.7.2021

Ještě jsme se nestihli pořádně zabydlet, už na nás čekal první velký samostatný krok. Nastal víkend, kdy je na nás, abychom si sami uvařili společný oběd. Po správném obědě nesmí chybět ani sladká tečka ké kávičce. Posuďte sami jak se nám to povedlo. :-) 

1.7.2021

Někteří z našich klientů jsou stále ještě školou povinní a někteří z nich letos úspěšně zakončili studium a čekají je už jen dospělácké povinnosti :-). Těm co úspěšně složili závěrečné zkoušky přejeme mnoho štěstí a ostatním studentům přejeme v příštím školním roce mnoho úspěchů.

1.7.2021

Dalších 5 klientů se od 1. 7. 2021 dočkalo nového bydlení

29.3.2021

V pátek jsme se zapojili do celorepublikové akce, která nesla za cíl uklidit okolí svého bydliště. Odpadky pohozené kolem domů a cesty nám nejsou lhostejné, a tak jsme přiložili ruku k dílu a sesbírali 2 pytle odpadků. Příští rok se určitě zapojíme znovu. A Vy? ...

2.3.2021

Neustále na sobě pracujeme a učíme se být mnohem více samostatní, i přes tuto smutnou dobu se snažíme být pozitivní, a když nemůžeme do cukrárny, upečeme si dobroty vlastní...a abychom si hlídali štíhlou linii, rozdělíme se s ostatními klienty chráněného bydlení, kteří jsou těmi nejlepšími kritiky. :-)

23.12.2020

Jak se těší na první vánoce v novém  bydlení a jak se na ně připravují obyvatelé Chráněného bydlení Květná? To byly hlavní otázky naší milé návštěvy, redaktorky Veroniky Žeravové z Českého rozhlasu. Vánoční povídání si můžete poslechnout na Štědrý den na vlnách Českého rozhlasu Zlín a Radiožurnálu.

10.12.2020

Bronzová neděle je již za námi, adventní čas se pomalu krátí, a my už se pomalu těšíme na Vánoce. Společně jsme si v obývacích pokojích nazdobili Vánoční stromečky, jelikož se Vánoc nemůžeme dočkat :-). Pomalu dokupujeme poslední Vánoční dárky a začínáme péct cukroví, snad nám do Vánoc vydrží :-).

8.12.2020

Čtvrteční den nás překvapil nejen první letošní sněhovou nadílkou, ale i nadílkou od představitelů města Kroměříž ve formě ovocného mikulášského balíčku pro všechny uživatele STD Hanáček, Podpory samostatného bydlení i Chráněného bydlení Květná. Jelikož doba nepřeje společným setkáním, předaly pracovnice STD Hanáček klientům balíčky postupně a představitelé města je pozdravili v krásném videu, zakončeném rozsvícením kroměřížského vánočního stromu. Uživatelé jej odměnili potleskem. Děkujeme za toto milé zpestření pracovního dne a přísun vitamínů!

19.11.2020

Nezahálíme a věnujeme se studiu :-).

2.11.2020

Pojďte společně s námi zavzpomínat na chvilky spojené s aktivním trávením volného času našich uživatelů. Láska ke zvířatům a pomoc opuštěným pejskům, kteří neměli štěstí na majitele, není našim uživatelům lhostejná. V rámci volného času, na základě vlastní iniciativy, byli na čerstvém vzduchu nejen uživatelé, ale i pejsci z místního útulku, kterým bylo díky této vycházce dopřáno trochu více volného pohybu a mírné socializace. Určitě jsme zde nebyli naposled, jakmile se současná situace jen trochu uklidní, rádi se vrátíme.

17.9.2020

Ne každý den se nám chce vařit a ne vždy jsme spokojeni s menu v jídelně. Navíc nám dnes přálo počasí, tak jsme se rozhodli, že zhřešíme a v polovině týdne jsme si objednali prostřednictvím dovážky pizzu. K tomu jsme si otevřeli lahvinku bublinek (samozřejmě nealko ;-) ), a užili si sladké nic nedělání. Jediné co nám chybělo, byly čerstvé jahody. Jak jsme si to užili, posuďte sami...

14.9.2020

Klienti nedávno vzniklého CHB Květná mají v posledních dnech opravdu napilno. Jak už možná víte, chráněné bydlení je pobytová sociální služba, která pomáhá lidem s adaptací na život co nejpodobnější tomu ve vlastní domácnosti. Nedílnou součástí tohoto procesu je trénink dovedností důležitých pro zvládnutí života mimo zařízení - nákupy, hospodaření s penězi, úklid, návštěvy lékařů, vyřizování pochůzek na úřadech apod. Kromě těchto každodenních nezbytností myslí naši pracovníci také na kvalitní vyplnění volného času klientů, protože nejen úklidem je člověk živ :-) A tak se klienti CHB Květná v posledních dvou měsících zúčastnili v Kroměříži hned několika zajímavých kulturních akcí. Jak se jim tam líbilo, posuďte z přiložených fotografií sami....

14.9.2020

Chráněné bydlení Květná, které zahájilo svůj provoz 1. 7. 2020, se ve čtvrtek 10. 9. 2020 představilo veřejnosti v rámci slavnostního otevření. Akce, která připravila příjemné dopoledne všem 9 klientům, se zúčastnili kromě paní ředitelky Mgr. Dagmar Klučkové, DiS., také zástupci města Kroměříže, místostarostové Mgr. Vít Peštuka a Mgr. Bc. Karel Holík, BA, MBA. Hosté si prohlédli zázemí služby a v doprovodu klientů navštívili také jejich domácnosti. Jak můžete vidět podle úsměvů na fotkách, společně strávený čas jsme si všichni užili.

5.8.2020

Přesto, že v Chráněném bydlení má již každý svůj byt a domácnost, i tady obyvatelé domu uvítají, když je soused pozve na narozeninovou oslavu. U dobrého dortu uživatelé oslavili nejen zdárné dokončení stěhování, ale hlavně narozeniny jednoho z nich.

5.8.2020

Po vybavení jednotlivých bytů je třeba nové domovy zkrášlit a zabydlet. Proto usilovně sadíme, přesazujeme, přenášíme a hledáme ta nejlepší místa pro nově osázené truhlíky a domácí květiny.

5.8.2020

Úsilí všch pracovníků a také klientů už nese výsledky. Byty máme z větší části vybavené a dolaďujeme detaily.

1.7.2020

Od 1. 7. 2020 budujeme novou sociální službu pro osoby s mentálním postižením- Chráněné bydlení Květná! Stěhujeme, vybavujeme a zabydlujeme spolu s 9ti klienty. Brzy se pochlubíme výsledkem.

Akce


Přečíst nahlas


5.12.2023

30.11.2023 si naši klienti užili tradiční Ples Sociálních služeb Města Kroměříž, který měl podtitul Ples v barvách podzimu. Akce se konala v Kulturním domě v Kroměříži a klienti tuto akci hodnotí jako velmi vydařenou. K tanci i poslechu jim hrála živá hudba - skupina Spam rock, bylo zajištěno taneční vystoupení žáků ZUŠ Kroměříž, chutné občerstvení a v neposlední řadě si účastníci užili společnou zábavu u stolů i na tanečním parketu. 

5.12.2023

V průběhu podzimních měsíců oslavilo několik našich klientů své narozeniny. Oslavy v Chráněném bydlení Květná zpravidla probíhají podle zažitého nepsaného scénáře. 

10.10.2023

První říjnový víkend byl v Kroměříži ve znamení velké akce. Každoročně se koná Den uniformovaných sborů a tady chráněné bydlení rozhodně nesmí chybět 😎.

10.10.2023

První várka běžných denních povinností  je tady!

2.10.2023

Přestože to není v chráněném bydlení jenom zábava, přinášíme fotky z nedávných zábavných dní.

2.10.2023

Malé ohlédnutí za VELKOU zábavou!

20.9.2023

Naše parta strávila společnou rekreaci na Horní Bečvě. Počasí nám přálo, proto jsme čas využili především k vycházkám do přírody, poznáváním krajiny, krás lesa, ale i hub, kterých jsme nasbírali opravdu hodně! Užili jsme si spoustu zábavy při společných hrách a soutěžích, zpívali jsme o titul "superstar", tančili jsme a večer si opékali špekáčky. Ubytování bylo skvělé a obědy výborné, ani se nám nechtělo vracet zpátky!

11.9.2023

Dlouho plánovaná dovolená s kamarády v Horní Bečvě je tady! 🐸🐛🌳

8.9.2023

 V rámci oslav 760. výročí Kroměříže se klienti Chráněného bydlení Květná zúčastnili rozlučkové akce s prázdninami v areálu kroměřížského přístaviště s názvem Ahoj léto! Vyhlídková plavba po řece Moravě se všem moc líbila, sluníčko krásně svítilo, na palubě vládla skvělá nálada. Těšíme se na další společné zážitky!

16.6.2023

Ve čtvrtek 15. 6. 2023 meli klienti STD Hanáček a CHB Květná vzácnou návštěvu. Přijela za námi nprapor. Ing. Barbora Balášová - preventistka z místního oddělení Policie ČR. Seznámila nás s prací Policie, probírali jsme některá důležitá témata (např. jak se bezpečně pohybovat na silnici) a trpělivě odpovídala na všechny naše zvídavé otázky 😉 Měli jsme možnost prohlédnout si policejní služební vůz a vyzkoušet si, jaké to je, když jste zatčení (nasazování pout, snímání otisků). Děkujeme za návštěvu 👮‍♀️😊

9.6.2023

Červnové aktivity v CHB Květná:) Někdo běhá v barvách, někdo sází barevné kytky

2.6.2023

Stejně jako loni tak i letos klienti z Chráněného bydlení vystoupili na Festivalu nejen zdravotně postižených , který se konal v Prostějově. Na facebookových stránkách Chráněné bydlení Květná máte i videa

10.3.2023

Sotva se oteplí počasí, klienti ze střediska Generála Svobody hned "vytáhnou paty" z domu. Tímto příspěvkem Vám představují jejich první letošní společný výlet do Kovozoo. Bylo to super

8.2.2023

20 let a stále s úsměvem? I takhle to jde, když se pracuje se srdcem na pravém místě a v sociálních službách Opět velké díky a velký obdiv za vše co pracovnice Hanka pro klienty během 20 let u Sociálních služeb města Kroměříže dokázala. a my jsme rádi, že je součástí právě našeho týmu

5.2.2023

Máte zájem smysluplně trávit volný čas a pomáhat tak druhým? Ozvěte se, naši klienti čekají právě na Vás! ❤️👍🤸‍♂️🚲

27.12.2022

Štědrovečení večeře s přípitkem v Chráněném bydlení Květná. Jsou skvělá parta...nejen o Vánocích 🤩🥳

22.11.2022

Od 10. 12. do 22. 12. 2022 se budou konat na Velkém náměstí v Kroměříži Šťastné a veselé vánoční trhy. Stánek STD Hanáček nemůže na této akci chybět. Na každého, kdo si bude chtít prohlédnout výsledky práce našich klientů, se budeme těšit ve středu 14. 12. 2022 od 10:00. V rámci bohatého programu trhů vystoupí v ten samý den od 15:00 také klienti CHB Květná se svým programem "Nalaďme se na Vánoce". 

11.10.2022

Klienti si tento víkend udělali v ryze kreativním duchu a to vydařenou návštěvou Výstaviště Kroměříž na akci FLORIA DUŠIČKY 2022. Do svých bytů si tak mohli vyrobit vlastní podzimní dekorace a shlédnout nejednu expozici výpěstků ze zahrady..děkujeme:)

27.9.2022

Tento náročný, ale zážitky plný víkend, začal klientům CHB pátečními volbami, kterých se někteří jako zodpovědní občané účastnili Poté navštívili edukační výstavu domácích zvířat v Kroměříži a víkend zakončili svojí oblíbenou kapelou Duo Jamaha a spolu se svými oblíbenci mimo tanec "střihli" i fotky. Byl to krátký, ale úspěšný víkend, nemyslíte?

6.9.2022

V pondělní slunečné odpoledne Sociální služby města Kroměříže poctila vzácná návštěva. Zavítal k nám Ing. M. Jurečka, ministr MPSV. Uvítali jej i klienti CHB Květná svým pěveckym vystoupením. A jako správní superstar se před svým vystoupením odreagovali ve společnosti přátel a novým zážitkem, kterým byla plavba lodí po řece Morava.

5.9.2022

Dnes další první školní den a tentokráte s paní učitelkou! Už i Lukáš se dočkal a 5. 9. zahájil na SŠ Euroinstitut výuku a v jeho případě individuální 👍.

1.9.2022

Celý život je potřeba se vzdělávat, stačí, když se člověku jen trochu chce!

21.8.2022

Jaký by asi byl život na zámku? To si v sobotu během prohlídky toho kroměřížského, promýšleli někteří klienti chráněného bydlení spolu s těmi z podpory samostatného bydlení. Výsledek je jasný: doma je nejlépe!

5.8.2022

Pohyb je důležitý pro zdraví a dokáže člověku zaručeně zlepšit náladu. To je známá věc. Proto se i klientky CHB Květná snaží na něj nezapomínat. V úterý 4. 8. 2022 jsme si zacvičily v pohybovém studiu speciálně pro ženy PanaX v Kroměříži. Nezastavilo nás ani horko, určitě jsme necvičily naposledy! Děkujeme trenérkám za milý a profesionální přístup.

3.6.2022

Ve čtvrtek 2. 6. 2022 jsme přijali milé pozvání našich skoro "sousedů" - personálu kroměřížské Psychiatrické nemocnice. Někteří z klientů Chráněného bydlení Květná a Podpory samostatného bydlení se zúčastnili tradičního sportovního dne v areálu nemocnice. Připraveno pro ně bylo několik stanovišť, kde mohli různými způsoby testovat své sportovní dovednosti - rovnováhu, koordinaci, rychlost, přesnost... Všichni účastníci si aktivně prožitý společný čas užili a kromě diplomu si odnesli i příjemné vzpomínky. Děkujeme a příště zas :-)

1.6.2022

Dne 27. 5. 2022 se v Prostějově konal FESTIVAL NEJEN ZDRAVOTNĚ POSTIŽENÝCH. Diváci se mohli přesvědčit, že zdravotně postižení lidé se umí bavit, připravit zábavu a skvělá vystoupení. Všichni klienti z Chráněného bydlení Květná se také za podpory pracovníků zapojili a připravili si pěvecká vystoupení. Podívat se přišlo spousta zvědavých diváků, ale také celé vedení města Prostějova. Atmosféra festivalu byla úžasná a klienti si to moc užili. 

25.5.2022

Stále se zlepšujeme a vzděláváme. Sledujeme aktuální trendy v oblasti sociálních služeb. Zástupci STD Hanáček, Podpory samostatného bydlení a Chráněného bydlení Květná se v úterý 24. 5. 2022 zúčastnili II. Konference projektu Transformace pobytových služeb pro osoby se zdravotním postižením ve Zlíně.

19.4.2022

Letošní velikonoce proběhly ve znamení osvěžení tradic, odpočinku,  ale i oslav narozenin a dobrého jídla. Na obou střediscích se napeklo, vzájemně se navštívili přátelé, v jednom případě i čtyřnohý.

19.4.2022

Kvůli nepříznivému počasí odkládaná akce "Ukliďme Česko" se tentokráte konala ve státní svátek v pátek 15. 4. 2022. Klienti chráněného bydlení Květná se již druhým rokem do úklidu svého okolí aktivně zapojili za což jim organizátor poděkoval i drobným občerstvením. Budeme se těšit opět za rok!

Služby


Přečíst nahlas

Jak o službu požádat?

Kontaktujte sociální pracovnici v kanceláři osobně, telefonicky, e-mailem, písemně. Ozve se Vám, zjistí, zda služba chráněné bydlení odpovídá Vašim potřebám, předá Vám žádost o poskytnutí služby.

Službu poskytujeme pouze na základě podepsané Smlouvy o poskytnutí CHB.

 

Kolik služba stojí a jaké úkony nabízí?

Služba v souladu s § 51 Zákona poskytuje základní činnosti v rozsahu úkonů dle § 17 Vyhlášky č. 505/ 2006 Sb.

 1. poskytnutí stravy nebo pomoc s přípravou stravy,
 2. poskytnutí ubytování
 3. pomoc při zajištění chodu domácnosti
 4. výchovné, vzdělávací a aktivizační činnosti
 5. zprostředkování kontaktu se společenským prostředím
 6. sociálně terapeutické činnosti
 7. pomoc při uplatňování práv, oprávněných zájmů a při obstarávání osobních záležitostí
 8. pomoc při osobní hygieně a poskytnutí podmínek pro osobní hygienu

Úhrada za jednotlivé poskytnuté úkony je vymezena v ceníku služby v záložce "Dokumenty".

Projekty


Přečíst nahlas


23.2.2022

Děkujeme Nadačnímu fondu Tesco za výběr našeho projektu "ZAHRADA PRO ŽIVOT" pro hlasování v prodejně TESCO Kroměříž a všem 3.390ti spokojeným nakupujícím za hlasování ve prospěch našich klientů!

14.1.2022

Projekt Chráněného bydlení Květná "Zahrada pro život" se už brzy utká o hlasy nakupujích v pobočce Tesco Kroměříž. Přijďte nám také v období od 17. 1 . do 13. 2. 2022 hodit svůj hlas a pomoci tak ke zpříjemnění každodenního života uživatelů střediska Braunerova. Děkujeme za Vaši podporu!

Kontakty


Přečíst nahlas

 

Riegrovo nám. 159, 767 24 Kroměříž

IČO: 71193430
DIČ: CZ71193430

 

ID 3815405

Zřizovatel:

Město Kroměříž, Velké náměstí 115/1, 767 01 Kroměříž

 

 

 

Středisko I:
Gen. Svobody 1194/15, 767 01 Kroměříž
Stálá služba Gen. Svobody: 607 192 320


Středisko II:
Braunerova 2433/48, 767 01 Kroměříž
Stálá služba Braunerova: 722 992 903

Provozní doba služby: nepřetržitý provoz
Provozní doba kanceláře pro žadatele (Gen. Svobody 1194/15, Kroměříž):

PO -  12:30 - 15:30 hod.
ST   - 07:00 - 17:00 hod.


polední přestávka: 12:00 - 12:30 hod.

 

 

Kontaktní osoby


Mgr. Romana Hejdová
vedoucí služby
Tel: 573 509 556
Mob: 725 988 955
E-mail: hejdova(zavináč)sskm.cz

Mgr. Eva Vlková
sociální pracovnice/ kontaktní osoba pro žadatele
Tel: 573 509 556
Mob: 607 134 153
E-mail: eva.vlkova(zavináč)sskm.cz

Adéla Kočařová, DiS
účetní
Tel: 573 509 556
Mob: 607 189 646
E-mail: kocarova(zavináč)sskm.cz

Beáta Moravcová
koordinátor/asistent CHB Květná
Mob: 724 108 994
E-mail: moravcova(zavináč)sskm.cz

Videa