Název loga
A-   |   A   |   A+

O nás


Vytváří takové podmínky, které umožní dospělým lidem s mentálním nebo kombinovaným postižením žít v co nejvyšší možné míře běžným způsobem života jejich vrstevníků. Uživatele podporujeme při zvládání běžného života, přebírání zodpovědnosti za své jednání a při začleňování do běžného života v komunitě.

 

Naším cílem je podporovat uživatele v následujících oblastech:

 • Začleňování do běžné společnosti (komunity)
 • Větší samostatnost při hospodaření s penězi
 • Uplatnění uživatelů na trhu práce
 • Získání větší samostatnosti v péči o sebe a svou domácnost
 • Zodpovědnost za důsledky svého jednání
 • Udržování a rozvoj sociálních vazeb (rodinné, sousedské, partnerské)

 

Pro koho je služba určena? (cílová skupina služby)

Dospělé osoby s mentálním nebo kombinovaným postižením od 18 do 64 let věku v nepříznivé sociální situaci, které vyžadují nízkou, případně střední míru podpory.

 

Kapacita služby

Celkový počet lůžek: 14

 • Středisko Generála Svobody: 9
 • Středisko Braunerova: 5

 

S čím Vám můžeme pomoci?

 • zvládání běžných úkonů v domácnosti (úklid, péče o prádlo, obsluha domácích spotřebičů apod.),
 • hospodaření s penězi,
 • cestování s využitím prostředků MHD,
 • zajištění Vašich záležitostí u lékaře, na úřadech, v zaměstnání, zajištění volnočasových aktivit,
 • zvládnutí péče o vlastní osobu (pravidelná hygiena, výměna oděvů),
 • zajištění stravy (nakupování, příprava či zajištění stravy),
 • dodržováním lékařských kontrol k udržování nebo zlepšování zdravotního stavu
 • nalezením a udržením si práce.

 

Zkrátka se získáním vyšší míry samostatnosti a nezávislosti...

 

Jak služba funguje?

Chráněné bydlení Květná poskytuje péči ve dvou střediscích. Přímou péči zajišťuje celkem 10 pracovníků v sociálních službách (na 9,5 úvazku),  kteří se střídají v nepřetržitém provozu, a 1 sociální pracovnice.

 

Pracovníci pomáhají klientům během dne se zajištěním jejich potřeb v domácnostech nebo je doprovázejí k vyřízení svých záležitostí (nákupy, lékařské prohlídky, zaměstnání, volnočasové aktivity atd.).

 

I. Chráněné bydlení Květná - středisko Generála Svobody (služba poskytována od 1. 7. 2020)

Klienti žijí v třípatrovém bytovém domě v centru Kroměříže v samostatných bytech o dispozici 3+1. Jednu domácnost tvoří 3 spolubydlící, kteří kromě dvou samostatných ložnic společně využívají obývací pokoj, kuchyni, koupelnu a WC. V přízemí budovy je zázemí pracovníků, kde je zajištěna nepřetržitá služba.

 

II. Chráněné bydlení Květná - středisko Braunerova (služba poskytována od 1. 7. 2021)

Klienti žijí v rodinném domě se zahradou v okrajové části města Kroměříže. Klientům jsou k dispozici 2 dvojlůžkové ložnice a 1 jednolůžková. Dále využívají společný obývací pokoj v patře a terasu, v přízemí společnou kuchyň s jídelním koutem, koupelnu s vanou, sprchovým koutem a dvěma umyvadly, samostatné WC. Klientům poskytuje dostatek soukromí velká zahrada s posezením. V těsné blízkosti se nachází prodejna potravin i autobusová zastávka MHD. Pracovníci mají své zázemí v rámci jídelny a WC v patře a zajišťují nepřetržitou službu.Rychlý kontakt


 

Riegrovo nám. 159, 767 24 Kroměříž

IČO: 71193430
DIČ: CZ71193430

 

Zřizovatel:

Město Kroměříž, Velké náměstí 115/1, 767 01 Kroměříž

 

 

 

Středisko I:
Gen. Svobody 1194/15, 767 01 Kroměříž
Stálá služba Gen. Svobody: 607 192 320


Středisko II:
Braunerova 2433/48, 767 01 Kroměříž
Stálá služba Braunerova: 722 992 903

Provozní doba služby: nepřetržitý provoz
Provozní doba kanceláře pro žadatele (Gen. Svobody 1194/15, Kroměříž):

PO, ÚT, ČT - 6:30 - 15:00 hod.
ST - 6:30 - 17:00 hod.
PÁ - 6:30 - 13:00 hod.

polední přestávka: 12:00 - 12:30 hod.

 

 

Aktuality


25.8.2021

Chráněné bydlení Květná slavnostně otevřeno

25.8.2021

Naše domácnosti jsou plné moderního vybavení a spotřebičů, které nám ulehčují život a péči o domácnost. Bez některých spotřebičů či internetu si žití nedokážeme představit. Jaký způsobem ale žili naši předci? Všechny tyto informace spolu s prohlídkou dobových stavení jsme se dozvěděli v souboru lidových staveb v Rymicích. Nejen, že jsme se dozvěděli něco z historie, ale také jsme nacvičovali orientaci v jiném prostředí, než je naše Kroměříž. Trénovali jsme orientaci v jízdních řádech a našeho trampského ducha při rozdělávání ohně a opékání špekáčků. 

13.7.2021

Ještě jsme se ani nestihli pořádně zabydlet, a už nás čekala první oslava narozenin, kterou jsme si užili při společném posezení na zahradě. Oslavenci jsme pomohli s přípravami a poté společně zasedli ke stolu, kde jsme hodovali. No, posuďte sami, jak se oslava povedla...

9.7.2021

Léto je v plném proudu a nám se  po dlouhé době naskytla příležitost opět vyrazit za kulturou. Dozvěděli jsem se o koncertě na výstavišti, tak jsme neváhali a i přesto, že druhý den nás čekal pravidelný úklid a vaření, jsme zůstali až do pozdních večerních hodin. Atmosféra byla skvělá a počasí nám také přálo. Pořadatelům velmi děkujeme za darované vstupenky, výborné občerstvení a studené pivo.

3.7.2021

Ještě jsme se nestihli pořádně zabydlet, už na nás čekal první velký samostatný krok. Nastal víkend, kdy je na nás, abychom si sami uvařili společný oběd. Po správném obědě nesmí chybět ani sladká tečka ké kávičce. Posuďte sami jak se nám to povedlo. :-) 

1.7.2021

Někteří z našich klientů jsou stále ještě školou povinní a někteří z nich letos úspěšně zakončili studium a čekají je už jen dospělácké povinnosti :-). Těm co úspěšně složili závěrečné zkoušky přejeme mnoho štěstí a ostatním studentům přejeme v příštím školním roce mnoho úspěchů.

1.7.2021

Dalších 5 klientů se od 1. 7. 2021 dočkalo nového bydlení

29.3.2021

V pátek jsme se zapojili do celorepublikové akce, která nesla za cíl uklidit okolí svého bydliště. Odpadky pohozené kolem domů a cesty nám nejsou lhostejné, a tak jsme přiložili ruku k dílu a sesbírali 2 pytle odpadků. Příští rok se určitě zapojíme znovu. A Vy? ...

2.3.2021

Neustále na sobě pracujeme a učíme se být mnohem více samostatní, i přes tuto smutnou dobu se snažíme být pozitivní, a když nemůžeme do cukrárny, upečeme si dobroty vlastní...a abychom si hlídali štíhlou linii, rozdělíme se s ostatními klienty chráněného bydlení, kteří jsou těmi nejlepšími kritiky. :-)

23.12.2020

Jak se těší na první vánoce v novém  bydlení a jak se na ně připravují obyvatelé Chráněného bydlení Květná? To byly hlavní otázky naší milé návštěvy, redaktorky Veroniky Žeravové z Českého rozhlasu. Vánoční povídání si můžete poslechnout na Štědrý den na vlnách Českého rozhlasu Zlín a Radiožurnálu.

10.12.2020

Bronzová neděle je již za námi, adventní čas se pomalu krátí, a my už se pomalu těšíme na Vánoce. Společně jsme si v obývacích pokojích nazdobili Vánoční stromečky, jelikož se Vánoc nemůžeme dočkat :-). Pomalu dokupujeme poslední Vánoční dárky a začínáme péct cukroví, snad nám do Vánoc vydrží :-).

8.12.2020

Čtvrteční den nás překvapil nejen první letošní sněhovou nadílkou, ale i nadílkou od představitelů města Kroměříž ve formě ovocného mikulášského balíčku pro všechny uživatele STD Hanáček, Podpory samostatného bydlení i Chráněného bydlení Květná. Jelikož doba nepřeje společným setkáním, předaly pracovnice STD Hanáček klientům balíčky postupně a představitelé města je pozdravili v krásném videu, zakončeném rozsvícením kroměřížského vánočního stromu. Uživatelé jej odměnili potleskem. Děkujeme za toto milé zpestření pracovního dne a přísun vitamínů!

19.11.2020

Nezahálíme a věnujeme se studiu :-).

2.11.2020

Pojďte společně s námi zavzpomínat na chvilky spojené s aktivním trávením volného času našich uživatelů. Láska ke zvířatům a pomoc opuštěným pejskům, kteří neměli štěstí na majitele, není našim uživatelům lhostejná. V rámci volného času, na základě vlastní iniciativy, byli na čerstvém vzduchu nejen uživatelé, ale i pejsci z místního útulku, kterým bylo díky této vycházce dopřáno trochu více volného pohybu a mírné socializace. Určitě jsme zde nebyli naposled, jakmile se současná situace jen trochu uklidní, rádi se vrátíme.

17.9.2020

Ne každý den se nám chce vařit a ne vždy jsme spokojeni s menu v jídelně. Navíc nám dnes přálo počasí, tak jsme se rozhodli, že zhřešíme a v polovině týdne jsme si objednali prostřednictvím dovážky pizzu. K tomu jsme si otevřeli lahvinku bublinek (samozřejmě nealko ;-) ), a užili si sladké nic nedělání. Jediné co nám chybělo, byly čerstvé jahody. Jak jsme si to užili, posuďte sami...

14.9.2020

Klienti nedávno vzniklého CHB Květná mají v posledních dnech opravdu napilno. Jak už možná víte, chráněné bydlení je pobytová sociální služba, která pomáhá lidem s adaptací na život co nejpodobnější tomu ve vlastní domácnosti. Nedílnou součástí tohoto procesu je trénink dovedností důležitých pro zvládnutí života mimo zařízení - nákupy, hospodaření s penězi, úklid, návštěvy lékařů, vyřizování pochůzek na úřadech apod. Kromě těchto každodenních nezbytností myslí naši pracovníci také na kvalitní vyplnění volného času klientů, protože nejen úklidem je člověk živ :-) A tak se klienti CHB Květná v posledních dvou měsících zúčastnili v Kroměříži hned několika zajímavých kulturních akcí. Jak se jim tam líbilo, posuďte z přiložených fotografií sami....

14.9.2020

Chráněné bydlení Květná, které zahájilo svůj provoz 1. 7. 2020, se ve čtvrtek 10. 9. 2020 představilo veřejnosti v rámci slavnostního otevření. Akce, která připravila příjemné dopoledne všem 9 klientům, se zúčastnili kromě paní ředitelky Mgr. Dagmar Klučkové, DiS., také zástupci města Kroměříže, místostarostové Mgr. Vít Peštuka a Mgr. Bc. Karel Holík, BA, MBA. Hosté si prohlédli zázemí služby a v doprovodu klientů navštívili také jejich domácnosti. Jak můžete vidět podle úsměvů na fotkách, společně strávený čas jsme si všichni užili.

5.8.2020

Přesto, že v Chráněném bydlení má již každý svůj byt a domácnost, i tady obyvatelé domu uvítají, když je soused pozve na narozeninovou oslavu. U dobrého dortu uživatelé oslavili nejen zdárné dokončení stěhování, ale hlavně narozeniny jednoho z nich.

5.8.2020

Po vybavení jednotlivých bytů je třeba nové domovy zkrášlit a zabydlet. Proto usilovně sadíme, přesazujeme, přenášíme a hledáme ta nejlepší místa pro nově osázené truhlíky a domácí květiny.

5.8.2020

Úsilí všch pracovníků a také klientů už nese výsledky. Byty máme z větší části vybavené a dolaďujeme detaily.

1.7.2020

Od 1. 7. 2020 budujeme novou sociální službu pro osoby s mentálním postižením- Chráněné bydlení Květná! Stěhujeme, vybavujeme a zabydlujeme spolu s 9ti klienty. Brzy se pochlubíme výsledkem.

Služby


Jak o službu požádat?

Kontaktujte sociální pracovnici v kanceláři osobně, telefonicky, e-mailem, písemně. Ozve se Vám, zjistí, zda služba chráněné bydlení odpovídá Vašim potřebám, předá Vám žádost o poskytnutí služby.

Službu poskytujeme pouze na základě podepsané Smlouvy o poskytnutí CHB.

Zřizovatelem Chráněného bydlení Květná, které je součástí Sociálních služeb města Kroměříže, příspěvkové organizace, je Město Kroměříž.

 

Kolik služba stojí a jaké úkony nabízí?

Služba v souladu s § 51 Zákona poskytuje základní činnosti v rozsahu úkonů dle § 17 Vyhlášky č. 505/ 2006 Sb.

 1. poskytnutí stravy nebo pomoc s přípravou stravy,
 2. poskytnutí ubytování
 3. pomoc při zajištění chodu domácnosti
 4. výchovné, vzdělávací a aktivizační činnosti
 5. zprostředkování kontaktu se společenským prostředím
 6. sociálně terapeutické činnosti
 7. pomoc při uplatňování práv, oprávněných zájmů a při obstarávání osobních záležitostí
 8. pomoc při osobní hygieně a poskytnutí podmínek pro osobní hygienu

Úhrada za jednotlivé poskytnuté úkony činí 130,- Kč/hodinu.

Kontakty


 

Riegrovo nám. 159, 767 24 Kroměříž

IČO: 71193430
DIČ: CZ71193430

 

Zřizovatel:

Město Kroměříž, Velké náměstí 115/1, 767 01 Kroměříž

 

 

 

Středisko I:
Gen. Svobody 1194/15, 767 01 Kroměříž
Stálá služba Gen. Svobody: 607 192 320


Středisko II:
Braunerova 2433/48, 767 01 Kroměříž
Stálá služba Braunerova: 722 992 903

Provozní doba služby: nepřetržitý provoz
Provozní doba kanceláře pro žadatele (Gen. Svobody 1194/15, Kroměříž):

PO, ÚT, ČT - 6:30 - 15:00 hod.
ST - 6:30 - 17:00 hod.
PÁ - 6:30 - 13:00 hod.

polední přestávka: 12:00 - 12:30 hod.

 

 

Kontaktní osoby


Mgr. Romana Hejdová
vedoucí služby
Tel: 573 509 556
Mob: 725 988 955
E-mail: hejdova(zavináč)sskm.cz

Mgr. Erika Čuříková, DiS.
sociální pracovnice/ kontaktní osoba pro žadatele
Mob: 607 134 153
E-mail: curikova(zavináč)sskm.cz

Adéla Kočařová, DiS
účetní
Mob: 607 189 646
E-mail: kocarova(zavináč)sskm.cz