Cookie Consent by Free Privacy Policy website
Název loga
A-   |   A   |   A+

Kdo jsou "oranžové"?

Přečíst nahlas

Kdo jsou "oranžové"?

Domov U Kašny má personál rozdělený do pracovních barevných oděvů, a to hlavně proto, aby klienti mohli jednotlivé pracovníky úseků snáze rozeznávat. O „fialových“ pracovnicích jsme již článek napsali, ale co dělají „oranžové“?

 

Oranžové oděvy nosí pracovnice v sociálních službách, které mají na starosti zejména přímou obslužnou péči, ale nejenom to. Jsou nedílnou součástí života našich klientů, jejich důvěrníci a osoby, na které se mohou kdykoliv obrátit. Pomáhají klientů s každodenními činnostmi, jako je provádění hygieny, stravování, oblékání, dále se věnují aktivizačním činnostem, rozhovorům, doprovází je na vycházky či do zdravotnických zařízení. Některé pracovnice se také účastní akcí pořádaných v zařízení – Riegrovské hody, posezení na různá témata nebo setkání s rodinami.

Povolání pracovnice v sociálních službách je náročné a vyžaduje obrovské množství schopností a vlastností, mimo jiné empatii, flexibilitu, trpělivost a srdce na správném místě a tyto pracovnice si bezpochyby zaslouží poděkování za to, jakou atmosféru pro klienty v zařízení vytváří a jak o ně pečují.Fotogalerie


 Navigace